ZOH Zimná olympiáda 2018 Pjongčang (program a výsledky 23. februára 2018)

Pjongčang
Foto: ilustračné, SITA/AP.

Program a výsledky ZOH 2018 (23. február)

  • štyri finálové disciplíny

    Prelink

Slováci v akcii

2.00 h KRASOKORČUĽOVANIE: Voľný program žien (Nicole Rajičová)

12.15 h BIATLON: štafeta mužov na 4x 7,5 km (Matej Kazár, Tomáš Hasilla, Martin Otčenáš, Šimon Bartko)


2.00 h KRASOKORČUĽOVANIE: Voľný program žien

1. Alina Zagitovová (OŠR) 239,57, 2. Jevgenija Medvedevová (OŠR) 238,26, 3. Kaetlyn Osmondová (Kan.) 231,02, 4. Satoko Mijaharová (Jap.) 222,38, 5. Caroline Kostnerová (Tal.) 212,44, 6. Kaori Sakamotová (Jap.) 209,71, 7. Čchoi Da-bin (Kór. rep.) 199,26, 8. Maria Sockovová (OŠR) 198,10, … 14. Nicole Rajičová (SR) 175,19

2.00 h AKROBATICKÉ LYŽOVANIE: Skikros – osemfinále žien

2.35 h AKROBATICKÉ LYŽOVANIE: Skikros – štvrťfinále žien

2.59 h AKROBATICKÉ LYŽOVANIE: Skikros – semifinále žien

3.20 h AKROBATICKÉ LYŽOVANIE: Skikros – finále žien

1. Kelsey Serwová (Kan.), 2. Brittany Phelanová (Kan.), 3. Fanny Smithová (Švaj.), 4. Sandra Näslundová (Švéd.), 5. Alizée Baronová (Fr.), 6. Lisa Anderssonová (Švéd.), 7. Sanna Lüdiová (Švaj.), 8. Sami Kennedyová-Simová (Aus)

7.35 h CURLING: Muži – o 3. miesto

Švajčiarsko – Kanada 7:5 (0:0, 1:0, 1:0, 0:2, 2:0, 0:1, 2:0, 0:2, 1:0, X) – po 9. zmene

8.40 h HOKEJMUŽI: semifinále

Česko – OŠR 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Góly: 28. N. Gusev (Daciuk), 29. Gavrikov (Telegin, Grigorenko), 60. Kovaľčuk (Zub, Zubarev)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Iverson (Kan.), Lemelin (USA) – Dahmen (Švéd.), Suominen (Fín.)

11.00 h RÝCHLOKORČUĽOVANIE: Preteky mužov na 1000 m

1. Kjeld Nuis (Hol.) 1:07,95 min, 2. Havard Lorentzen (Nór.) +0,04 s, 3. Kim Tä-ju (Kór. rep.) +0,27, 4. Joey Mantia (USA), 5. Takuro Oda (Jap.) obaja +0,61, 6. Kai Verbij (Hol.) +0,66, 7. Shani Davis (USA) +0,83, 8. Nico Ihle (Nem.) +0,98

12.05 h CURLING: Ženy – semifinále

Švédsko – Veľká Británia 10:5 po 9. zmene
Kórejská republika – Japonsko 8:7 po extra zmene

12.15 h BIATLON: štafeta mužov na 4x 7,5 km

1. Švédsko (Peppe Femling, Jesper Nelin, Sebastian Samuelsson, Fredrik Lindström) 1:15:16,5 h (0+7), 2. Nórsko (Lars Helge Birkeland, Tarjei Bö, Johannes Thingnes Bö, Emil Hegle Svendsen) +55,5 s (1+12), 3. Nemecko (Erik Lesser, Benedikt Doll, Arnd Peiffer, Simon Schempp) +2:07,1 min (3+10), 4. Rakúsko (Tobias Eberhard, Simon Eder, Julian Eberhard, Dominik Landertinger) +2:52,5 (2+11), 5. Francúzsko (Simon Desthieux, Emilien Jacquelin, Martin Fourcade, Antonin Guigonnat) +3:26,6 (3+12), 6. USA (Lowell Bailey, Sean Doherty, Tim Burke, Leif Nordgren) +3:50,2 (2+14), 7. Česko (Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Jaroslav Soukup, Michal Krčmář) +4:07,1 (2+13), 8. Bielorusko (Anton Smolskij, Roman Jeletnov, Sergej Bočarnikov, Vladimir Čepelin) +4:49,5 (3+12), … 18. Slovensko (Matej Kazár, Tomáš Hasilla, Šimon Bartko, Martin Otčenáš) – stiahnutí z trate po predstihnutí na treťom úseku pri streleckej bilancii 5+11

13.10 h HOKEJMUŽI: semifinále

Kanada – Nemecko 3:4 (0:1, 1:3, 2:0)
Góly: 29. Brulé (Ch. Lee, Noreau), 43. M. Robinson (Ch. Thomas, Ch. Lee), 50. Derek Roy (Ch. Lee) – 15. Macek (Kahun), 24. Plachta (Hager), 27. Mauer (M. Goc, Wolf), 33. Hager (Plachta, Schütz)
Vylúčení: 5:8 na 2 min, navyše: Brulé (Kan.) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: KUBUŠ (SR), T. Mayer – McIntyre (obaja USA), Otmachov (Rus.), 4057 divákov

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alina ZagitovováArnd PeifferJohannes Thingnes BöMartin FourcadeMartin OtčenášNicole RajičováShani DavisŠimon BartkoTarjei BöTomáš Hasilla