ZOH Zimná olympiáda 2018 Pjongčang (program a výsledky 24. februára 2018)

Pjongčang
Foto: ilustračné, SITA/AP.

Program a výsledky ZOH 2018 (24. február)

  • osem finálových disciplín
Prelink

Slováci v akcii

3.00 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Tímová súťaž (Petra Vlhová, Veronika Velez-Zuzulová, Adam Žampa, Andreas Žampa)

6.00 h BEH NA LYŽIACH: Muži na 50 km klasickou technikou s hromadným štartom (Peter Mlynár, Andrej Segeč, Miroslav Šulek)


1.00 h SNOUBORDING: Paralelný obrovský slalom – kvalifikácia žien

1.27 h SNOUBORDING: Paralelný obrovský slalom – kvalifikácia mužov

1.30 h BOBY: Štvorsedadlové boby mužov – 1. jazda

1.54 h SNOUBORDING: Paralelný obrovský slalom – eliminačné kolo žien

2.00 h SNOUBORDING: Big air – 1. kolo finále mužov

2.21 h SNOUBORDING: Paralelný obrovský slalom – eliminačné kolo mužov

2.30 h SNOUBORDING: Big air – 2. kolo finále mužov

2.40 h BOBY: Štvorsedadlové boby mužov – 2. jazda

poradie po dvoch zo štyroch jázd: 1. Nemecko (pilot Francesco Friedrich) 1:37,55 min, 2. Kórejská republika (pilot Won Jun-čong) 1:37,84, 3. Nemecko (pilot Nico Walther) 1:37,90, 4. Kanada (pilot Justin Kripps) 1:38,62

3.00 h SNOUBORDING: Big air – 3. kolo finále mužov

1. Sebastien Toutant (Kan.) 174,25 b., 2. Kyle Mack (USA) 168,75, 3. Billy Morgan (V. Brit.) 168,00, 4. Chris Corning (USA) 153,00, 5. Redmond Gerard (USA) 143,00, 6. Michael Schärer (Švaj.) 140,75, 7. Torgeir Bergrem (Nór.) 131,00, 8. Jonas Bösiger (Švaj.) 118,25

3.00 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Tímová súťaž – osemfinále

Rakúsko – Kórejská republika 4:0
Švédsko – Slovinsko 3:1
USA – Veľká Británia 2:2* Briti postúpili zásluhou lepšieho času
Nórsko – Olympijskí športovci z Ruska 4:0
Taliansko – Česko 3:1
Francúzsko – Kanada *2:2 Francúzi postúpili zásluhou lepšieho času
Nemecko – Slovensko *2:2 Nemci postúpili zásluhou lepšieho času
Švajčiarsko – Maďarsko 4:0

3.45 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Tímová súťaž – štvrťfinále

Rakúsko – Švédsko 4:0
Veľká Británia – Nórsko 2:2* Nóri postúpili zásluhou lepšieho času
Taliansko – Francúzsko 1:3
Nemecko – Švajčiarsko 2:2* Švajčiari postúpili zásluhou lepšieho času

4.10 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Tímová súťaž – semifinále

Rakúsko – Nórsko 3:1
Francúzsko – Švajčiarsko 1:3

4.28 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Tímová súťaž – o 3. miesto

Nórsko – Francúzsko 3:1

4.34 h ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Tímová súťaž – finále

Švajčiarsko – Rakúsko
Denise Feierabendová – Katharina Liensbergerová 0:1 (-0,31 s)
Ramon Zehnhäusern – Michael Matt 1:1 (Matt nedokončil)
Wendy Holdenerová – Katharina Gallhuberová 2:1 (+0,10)
Daniel Yule – Marco Schwarz 3:1 (Schwarz nedokončil)

Konečné poradie: 1. Švajčiarsko (Denise Feierabendová, Ramon Zehnhäusern, Wendy Holdenerová, Daniel Yule, Luca Ärni), 2. Rakúsko (Katharina Liensbergerová, Michael Matt, Katharina Gallhuberová, Marco Schwarz, Manuel Feller, Stephanie Brunnerová), 3. Nórsko (Nina Haverová-Lösethová, Sebastian Foss-Solevaag, Kristin Lysdahlová, Leif Kristian Nestvold-Haugen, Maren Skjöldová, Jonathan Nordbotten), 4. Francúzsko, 5. Švédsko, Veľká Británia. Taliansko, Nemecko, 9. SLOVENSKO (Petra Vlhová, Adam Žampa, Veronika Velez-Zuzulová, Andreas Žampa, Matej Falat, Soňa Moravčíková), Kanada, Česko, Maďarsko, Kórejská republika, OŠR, Slovinsko, USA

5.30 h SNOUBORDING: Paralelný obrovský slalom – osemfinále žien

5.45 h SNOUBORDING: Paralelný obrovský slalom – osemfinále mužov

6.00 h BEH NA LYŽIACH: Muži na 50 km klasickou technikou s hromadným štartom

1. Iivo Niskanen (Fín.) 2:08:22,1 h, 2. Alexander Bolšunov +18,7 s, 3. Andrej Larkov (obaja OŠR) +2:37,5 min, 4. Alex Harvey (Kan.) +2:43,6, 5. Martin Johnsrud Sundby +2:43,7, 6. Hans Christer Holund (obaja Nór.) +2:50,1, 7. Daniel Rickardsson (Švéd.) +3:50,4, 8. Martin Jakš (ČR) +4:10,5, … 51. Peter Mlynár +17:52,6, 53. Andrej Segeč +19:22,2, Miroslav Šulek (všetci SR) nedokončil

6.00 h SNOUBORDING: Paralelný obrovský slalom – štvrťfinále žien

6.08 h SNOUBORDING: Paralelný obrovský slalom – štvrťfinále mužov

6.18 h SNOUBORDING: Paralelný obrovský slalom – semifinále žien

6.22 h SNOUBORDING: Paralelný obrovský slalom – semifinále mužov

6.30 h SNOUBORDING: Paralelný obrovský slalom – finále žien

1. Ester Ledecká (ČR), 2. Selina Jörgová (Nem.), 3. Ramona Theresia Hofmeisterová (Nem.), 4. Aľona Zavarzinová (OŠR), 5. Tomoka Takeučiová (Jap.), 6. Julie Zoggová (Švaj.), 7. Daniela Ulbingová (Rak.), 8. Ina Meschiková (Rak.)

6.37 h SNOUBORDING: Paralelný obrovský slalom – finále mužov

1. Nevin Galmarini (Švaj.), 2. Lee Sang-ho (Kór. rep.), 3. Žan Košir (Slovin.), 4. Sylvain Dufour (Fr.), 5. Benjamin Karl (Rak.), 6. Stefan Baumeister (Nem.), 7. Roland Fischnaller, 8. Edwin Coratti (obaja Tal.)

7.35 h CURLING: Muži – finále

USA – Švédsko 10:7 (0:0, 0:2, 2:0, 1:0, 0:2, 2:0, 0:1, 5:0, 0:2, X) – po 9. zmene

Konečné poradie: 1. USA, 2. Švédsko, 3. Švajčiarsko, 4. Kanada, 5. Veľká Británia, 6. Nórsko, 7. Kórejská republika, 8. Japonsko

12.00 h RÝCHLOKORČUĽOVANIE: Preteky žien s hromadným štartom

1. Nana Takagiová (Jap.) 60 bodov, 2. Kim Bo-rum 40 b, 3. Irene Schoutenová (Hol.) 20, 4. Saskia Alusaluvá (Est.) 15, 5. Li Tan (Čína) 6, 6. Maryna Zujevevová (Biel.) 3, 7. Francesca Lollobrigidová (Tal.) 1, 8. Nikola Zdráhalová (ČR) 1

12.05 h CURLING: Ženy – o 3. miesto

Japonsko – Veľká Británia 5:3 (0:1, 1:0, 0:1, 1:0, 0:1, 0:0, 0:0, 1:0, 1:0, 1:0)

12.45 h RÝCHLOKORČUĽOVANIE: Preteky mužov s hromadným štartom

1. I Sung-hun (Kór. rep.) 60 bodov, 2. Bart Swings (Belg.) 40, 3. Koen Verweij (Hol.) 20, 4. Livio Wenger (Švaj.) 11, 5.Viktor Hald Thorup (Dán.) 8, 6. Linus Heidegger (Rak.) 6, 7. Vitalij Michajlov (Biel.), 8. Čchung Džwon (Kór. rep.) obaja 1

13.10 h HOKEJMUŽI: o 3. miesto

Česko – Kanada 4:6 (1:3, 0:0, 3:3)
Góly: 10. Martin Růžička (Červenka), 47. Jan Kovář (Horák, Řepík), 57. Červenka (Nakládal, Mertl), 58. Červenka (Polášek, Mozík) – 9. Ebbett (M.Robinson, Gragnani), 10. Kelly (Goloubef, Klinkhammer), 16. Derek Roy (Kozun, Rene Bourque), 46. Ebbett (Kozun, Goloubef), 50. Kelly (Klinkhammer), 56. Wolski (Howden)
Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Mayer (USA), Olenin (Rus.) – McIntyre (USA), Otmachov (Rus.)

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adam ŽampaAndreas ŽampaAndrej SegečEster LedeckáMarco SchwarzMartin Johnsrud SundbyMatej FalatPeter MlynárVeronika Velez-ZuzulováWendy Holdenerová