Zomrel český herec Milan Šimáček, známy z komédie Černí baroni

Milan Šimáček
Milan Šimáček. Foto: www.facebook.com.

PRAHA 26. septembra (WebNoviny.sk) – Vo veku 56 rokov zomrel český herec Milan Šimáček, známy napríklad ako vojak Vata z komédie Černí baroni (1992).

Rodák z Hodonína skonal v pondelok v noci. Informoval o tom portál Blesk.cz, ktorému to povedal hercov priateľ Martin Severa. „Dostal som správu, že Milan zomrel predošlú noc. Vôbec neviem, čo sa stalo,“ uviedol v utorok.

Smutnú správu na sociálnej sieti Facebook potvrdila i spoločnosť Pantheon Production, kde Šimáček pracoval ako publicista. Hoci Šimáček, ktorý v ostatnom období drasticky schudol, popieral, že bol chorý, Blesk tvrdí, že skonal v dôsledku rakoviny pečene.

Milan Šimáček

Milan Šimáček sa narodil 21. apríla 1962. Okrem spomínaných Černých baronov sa predstavil napríklad v snímkach Blázni a děvčátka (1989), Poslední motýl (1990), Tankový prapor (1991), Mach, Šebestová a čarovné slúchadlo (2001), Obsluhoval jsem anglického krále (2006), Krídla Vianoc (2013) či komediálnom seriáli Policajti z předměstí (1999) a ďalších televíznych projektoch. Posledným filmom, v ktorom si zahral, je pripravovaná vojnová dráma Pomaľované vtáča.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom