Zomrel ďalší rival Jamesa Bonda, nezabudnuteľný Jaws

Richard Kiel
Richard Kiel Foto: AP Photo/The Fresno Bee, Diana Baldrica

BRATISLAVA 11. septembra (WEBNOVINY) – Vo veku 74 rokov zomrel v stredu 10. septembra americký herec Richard Kiel, známy predovšetkým ako protivník Jamesa Bonda Jaws zo snímok Agent, ktorý ma miloval (1977) a Moonraker (1979).

Naposledy vydýchol v nemocnici v kalifornskom Fresne. Informovala o tom hovorkyňa zdravotníckeho zariadenia Kelley Sanchez, príčinu hercovej smrti však neprezradila.

Video: James Bond a Jaws

„Počas viac ako 35 rokov bol verným priateľom, klientom a zároveň úžasným manželom a otcom. Nebol iba veľkým hercom, ale aj veľkým človekom,“ vyjadril sa Kielov agent Steve Stevens.

Začiatkom septembra už najznámejší filmový agent všetkých čias o jedného protivníka prišiel. Vo veku 72 rokov zomrel aj nemecký herec Gottfried John, ktorý si negatívnu postavu zahral vo filme James Bond: Zlaté oko (1995). Herec prehral boj s rakovinou.

Richard Dawson Kiel sa narodil 13. septembra 1939 v Detroite. Pre jeho výšku (217 centimetrov, pozn. SITA) ho často obsadzovali do úloh zloduchov, silákov či príšer. Než sa stal hercom, živil sa aj ako vyhadzovač v bare. Objavil sa v niekoľkých epizódach seriálov The Man from U.N.C.L.E. (1964 – 1968) či The Wild Wild West (1965 – 1969) a v roku 1996 si zahral po boku Adama Sandlera v komédii Rivali. Svoj hlas prepožičal jednej z postavičiek v animovanej rozprávke Na vlásku (2010). V roku 2002 vydal autobiografiu s názvom Making It Big In The Movies.

Informácie pochádzajú z agentúry Reuters a webstránky www.bbc.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom