Zomrel Dušan Húščava, uznávaný džezový saxofonista a pedagóg sa dožil 79 rokov

Dušan Húščava
Uznávaný džezový saxofonista Dušan Húščava. Foto: www.facebook.com

Vo veku 79 rokov zomrel uznávaný džezový saxofonista Dušan Húščava. Agentúru SITA o tom informoval PR manažér RTVS Filip Púchovský.

Húščava bol členom skupín Traditional Club a Revival Jazz Band, sólistom, skladateľom a aranžérom Tanečného orchestra Československého rozhlasu v Bratislave, a rovnako aj VV-systému Vlada Valoviča.

„RTVS prijala s veľkým zármutkom správu o úmrtí slovenského džezového saxofonistu a pedagóga Dušana Húščavu. Opustil nás vo štvrtok 2. júla vo veku 79 rokov,“ priblížil Púchovský.

Púchovský poukázal na to, že v ich rozhlasovom archíve sa nachádzajú stovky nahrávok s Húščavovými sólami na saxofóne, ale aj na flaute. Dodal, že mnohé skladby aj aranžoval, rovnako ako aj podklady k nahrávkam populárnych piesní v produkcii rozhlasového tanečného orchestra.

Známe sú jeho albumy Hudba pre saxofón či Neposlušné topánky. V rozhlasovom vysielaní RTVS sa poslednýkrát naživo predstavil ako sólista v septembri 2019 s Orchestrom Pavla Zajačka vo verejnej nahrávke. V nej hudobníci spomínali na člena rozhlasového tanečného orchestra Karola Laga.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dušan Húščava
Firmy a inštitúcie RTVS Rozhlas a televízia Slovenska