Zomrel najstarší človek v USA, Gibson za svoj vek vďačila dobrému jedlu a viere v Boha

Delphine Gibson
Delphine Gibson. Foto: archívne, Drew Wilburne/Pennsylvania Department of Aging via AP.

HUNTINGDON 11. mája (WebNoviny.sk) – Vo veku 114 rokov zomrela Delphine Gibson, ktorá bola najstarším človekom žijúcim v USA. Tento titul po nej v stredu „prevzala“ 113-ročná Lessie Brown z Cleveland Heights v Ohiu.

Gibson žila od roku 2004 v domove pre seniorov v Mount Union v Huntingdone v štáte Pennsylvania. Ako v minulosti uviedla, za svoj vek vďačila dobrému jedlu, viere v Boha a cirkev.

Neužívala žiadne lieky

Guvernér štátu Tom Wolf a jeho manželka vyjadrili úprimnú sústrasť pozostalým zosnulej, ktorú politik označil za úžasnú občianku Pennsylvanie.

Zástupkyňa spomínaného strediska Miranda Glover pre WJAC-TV vo februári 2017 prezradila, že Gibson bola už hluchá a slepá, no stále si pospevovala rôzne skladby, ako napríklad Amazing Grace. Neužívala žiadne lieky, no každý deň si dala vitamín. Starosta Huntingdonu Dee Dee Brown na jej 112. narodeniny vyhlásil v okrese Týždeň Delphine Gibson.

Manžel jej zomrel v roku 1980

Zosnulá sa narodila 17. augusta 1903 v Ridgeway v Južnej Karolíne ako Delphine Tucker. V roku 1928 sa vydala za Taylora Gibsona, pričom dovtedy pomáhala na rodinnej farme. Dvojica najprv žila v Severnej Karolíne a neskôr sa presťahovala do Mount Union. Mali spolu tri deti.

Manžel pracoval 20 rokov pre spoločnosť Harbison-Walker Refractories, v roku 1962 odišiel do dôchodku. Zomrel v roku 1980. Gibson sa stala najstarším človekom žijúcim v USA vo februári 2017 po tom, ako zomrela 114-ročná Adele Dunlap z Flemingtonu v New Jersey.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom