Zomrel Ondřej Buchtela, mladý český hokejista podľahol rakovine srdca

18077095_1349425698498539_1628028311387536729_o.jpg
Mladý český hokejista Ondřej Buchtela podľahol zákernej rakovine srdca. Foto: www.facebook.com

Mladý český hokejista Ondřej Buchtela prehral boj s unikátnou rakovinou srdca. V ostatných týždňoch sa mnohí hokejisti najmä v Česku, ale aj z iných kútov sveta vrátane Slovenska, podieľali na zbierke financií, ktorá by 20-ročnému obrancovi z Ústí nad Labem pomohla s liečbou. Svojou troškou prispeli zo Slovákov napríklad Juraj Valach, Marek Hovorka či Libor Hudáček, ale aj ďalší.

Na transparentnom účte sa za krátky čas podarilo vyzbierať 3,5 milióna českých korún, teda viac než 133-tisíc eur. Na pomoc prišli aj športoví velikáni Jaromír Jágr, Dominik Hašek či Petr Čech. Informácie priniesol portál iDnes.cz.

Mladík v minulosti odohral 27 extraligových duelov za Chomutov. Koncom júna 2020 informoval o svojej krutej diagnóze, ktorej po mesiaci podľahol. „V dvadsiatich rokoch raka nečakáte, ale keď príde, nezostáva nič iné len bojovať. Nie je čas sa ľutovať, pýtať sa, prečo vlastne ja a nie ten druhý,“ napísal vtedy Buchtela.

Sarkóm na srdcovom svale sa totiž rozšíril aj na jeho pľúca. Buchtela bol odkázaný na kyslík, invalidný vozík a pomoc najbližších a napokon svoj boj o život prehral.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ondřej Buchtela