Zomrel Perry Moore, producent filmov o krajine Narnia

Narnia
Ukážka z filmu Narnia. Foto: AP Photo/Walt Disney Pictures, Phil Bray

BRATISLAVA 19. februára (WEBNOVINY) – Výkonný producent série fantasy snímok z krajiny Narnia, Perry Moore, zomrel vo štvrtok vo veku 39 rokov. Američana našiel v bezvedomí v manhattanskom apartmáne jeho dlhoročný životný partner Hunter Hill. Moore napriek snahe záchranárov zomrel na mieste.

Podľa zatiaľ nepotvrdených informácií sa predávkoval liekmi na predpis, konkrétne analgetikami, ktoré sa používajú na potláčanie bolesti. „Sme v šoku…Keď sme s ním hovorili deň pred smrťou, bol vo veľmi, veľmi dobrej nálade. Toto nikto nečakal,“ vyjadril sa pre americký denník New York Times Mooreov otec Bill.

„Dokázal osloviť a dotknúť sa mnohých ľudí. Mal ešte vykonať veľa ohromne dobrých vecí. Rodičia by nemali pochovávať vlastné deti,“ dodal. William Perry Moore IV. sa narodil v Richmonde v roku 1971. Okrem produkcie troch dielov Narnie, teda snímok Lev, šatník a čarodejnica (2005), Princ Kaspian (2008) a Dobrodružstvá lode Ranný pútnik (2010), má spolu s Hillom na svojom konte aj scenár a réžiu filmu Lake City (2008). Moore, ktorý sa netajil svojou homosexuálnou orientáciou, je aj autorom fantasy románu Hero (2007). Informácie pochádzajú z webovej stránky DigitalSpy.co.uk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom