Zomrel pruducent filmu Karate Kid, smúti aj George Bush

Jerry Weintraub
Hollywoodsky producent a režisér Jerry Weintraub zomrel vo veku 77 rokov. Na fotke s Georgom Cloonym (vpravo), ktorý hral vo filme Ocean's Eleven: Dannyho jedenástka (2001), ktorý produkoval Jerry Weintraub. Foto: SITA/AP

LOS ANGELES 7. júla (WEBNOVINY) – Legendárny hollywoodsky filmový producent a manažér Jerry Weintraub, ktorý produkoval napríklad film Karate Kid, zomrel v pondelok vo veku 77 rokov. V tlačovom vyhlásení pre médiá to oznámila jeho hovorkyňa Michelle Bega.

Weintraub zomrel na zástavu srdca vo svojom domove v Santa Barbare. Bývalý americký prezident George H.W. Bush vo vyhlásení na Twitteri uviedol, že on i jeho manželka Barbara smútia nad stratou „blízkeho a nádherne neskrotného“ priateľa, ktorý bol „americký originál“ zo starej školy. Napísala to tlačová agentúra DPA.

Bol pôsobivá osobnosť známa svojím sklonom k bizarným príbehom, ktoré mal tak rád. „Pre tých, kto ho nepoznali… milovali by ste ho,“ povedal Clooney médiám.

Dodal, že „v nadchádzajúcich dňoch sa mu bude vzdávať hold. Budeme sa smiať z jeho veľkých príbehov a tlieskať jeho úspechom. A v rokoch, ktoré prídu, sa budú jeho príbehy a úspechy s vekom zlepšovať, presne ako by to bol Jerry chcel“.

Jerome Charles Weintraub

povedal v roku 2010 v interview pre televíziu CNN, že začal svoju kariéru v 50. rokoch v New Yorku ako agent vyhľadávajúci talenty pre žonglérov a akrobatov. Neskôr zarobil milióny ako producent rockových koncertov napríklad pre Led Zeppelin, Beach Boys, Franka Sinatru a Elvisa Presleyho. S filmovou produkciou začal v 70. rokoch, keď sa stretol s režisérom Robertom Altmanom. K jeho hitom patria filmy Nashville (1975), Karate Kid (1984) a z novších napríklad Ocean’s Eleven: Dannyho jedenástka (2001) s Georgeom Clooneym. Najnovšie produkoval dokumentárny televízny seriál o klimatickej zmene Years of Living Dangerously (2014), ktorý získal televíznu cenu Emmy.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe George Bush