Zomrel prvý punkový gitarista z Írska

Philip Chevron
Philip Chevron Foto: irishtimes.com

BRATISLAVA 9. októbra (WEBNOVINY) – Vo veku 56 rokov zomrel v utorok írsky gitarista Philip Chevron. Príčinou úmrtia bola rakovina pažeráka, ktorú mu diagnostikovali v roku 2007.

Informáciu zverejnili na oficiálnej webovej stránke kapely The Pogues, v ktorej pôsobil. „Po dlhej chorobe nás dnes ráno Philip v pokoji opustil. Všetci posielame úprimné kondolencie jeho rodine. Bol jedinečný. Bude nám veľmi chýbať,“ uviedli.

Hudobník Philip Chevron začínal v 70. rokoch minulého storočia v kapele The Radiators from Space, známej tiež ako The Radiators, ktorú označujú za prvú írsku punk-rockovú skupinu. Známym sa však stal najmä ako člen spomínanej londýnskej formácie The Pogues, kde krátko pôsobil aj už zosnulý spevák skupiny The Clash Joe Strummer. Chevron začal s The Pogues hrávať v roku 1984 najprv na mandolínu. Neskôr sa jeho hlavným nástrojom stala gitara. S kapelou nahral albumy ako Rum, Sodomy & the Lash (1985), If I Should Fall from Grace with God (1988), Peace and Love (1989), Hell’s Ditch (1990) či Waiting for Herb (1993). Je aj autorom ich známej skladby s názvom Thousands Are Sailing. V roku 1994 skupinu opustil pre problémy s drogami a alkoholom. V roku 2011 sa však vrátil a naďalej spolu koncertovali.

Informácie pochádzajú z webových stránok www.digitalspy.co.uk, en.wikipedia.org a agentúry Reuters.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom