Zomrel skladateľ Wayne Carson, jeho skladbu nahral aj Elvis

úmrtie, smrť, pohreb
Foto: ilustračné, Thinkstock

BRATISLAVA 21. júla (WEBNOVINY) – Vo veku 72 rokov zomrel v pondelok ráno americký hudobník a skladateľ Wayne Carson. O úmrtí spoluautora skladby Always On My Mind, ktorú preslávili Elvis Presley, Willie Nelson, The Pet Shop Boys či Michael Bublé, informovala jeho manželka Wyndi Harp Head. Ako uviedla, Carson mal cukrovku a srdcové problémy a ostatný mesiac bol v hospici.

Video: Elvis Presley – Always On My Mind

Wayne Carson Thompson

pochádzal z hudobníckej rodiny. Hraniu na gitare a skladaniu piesní sa začal venovať ako tínedžer. Jedna z jeho skladieb sa dostala ku country spevákovi Eddymu Arnoldovi, ktorý z nej urobil hit. Nasledovali ďalšie úspešné skladby ako napríklad The Letter, ktorej cover verziu nahral aj Joe Cocker. Spomínanú Always On My Mind zložil Carson spolu s Johnnym Christopherom a Markom Jamesom pôvodne pre Gwen McCrae a Brendu Lee.

Skladba sa stala hitom po tom, ako ju nahral Elvis Presley. Cover verzii v podaní Willieho Nelsona udelili v roku 1983 Grammy v kategóriách Skladba roka a Najlepšia country skladba. Grammy za výkon si odniesol aj samotný Nelson. Okrem toho sa táto verzia piesne stala Skladbou roka 1982 a 1983 organizácie Country Music Association. Medzi ďalšími interpretmi a formáciami, ktoré nahrali Carsonove piesne, sú napríklad Conway Twitty, The Beach Boys či Tina Turner. Carsona v roku 1997 uviedli do Nashvillskej Skladateľskej siene slávy.

Informácie pochádzajú z webových stránok www.bbc.com, www.billboard.com a www.usatoday.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Elvis PresleyJoe CockerMichael BubléTina Turner