Zomrel spevák slávnej piesne Stand by me Ben E. King

Ben E. King
Ben E. King Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 1. mája (WEBNOVINY) – Vo veku 76 rokov zomrel americký soulový a r’n’b spevák Ben E. King, ktorého najväčším hitom bola skladba Stand By Me.

Rodák Hendersonu v Severnej Karolíne skonal prirodzenou smrťou vo štvrtok 30. apríla. Informoval o tom jeho hovorca Phil Brown.

S ťažkým srdcom musím povedať zbohom jednému z najmilších, najláskavejších a najtalentovanejších ľudí, akých som mal možnosť spoznať a nazývať priateľmi počas viac ako 50 rokov – Pán Ben E. King. Bude nám chýbať viac, ako dokážem vyjadriť slovami. Vyjadrujem úprimnú sústrasť Betty a celej rodine. Ďakujem ti Ben za tvoje priateľstvo a za všetko pekné, čo tu po tebe ostalo,“ napísal na sociálnu sieť Facebook spevák Gary U.S. Bonds.

Benjamin Earl King

sa narodil 28. septembra 1938. Začínal v kostolnom zbore. V roku 1958 sa pridal k skupine Five Crowns. Manažér formácie Drifters George Treadwell v rovnakom roku vyhodil pôvodných členov zoskupenia a nahradil ich hudobníkmi z Five Crowns.

Do povedomia verejnosti sa zapísali napríklad hitmi There Goes My Baby, Save the Last Dance for Me či This Magic Moment. V roku 1960 sa King vydal na sólovú dráhu. Známe sú aj jeho piesne Spanish Harlem, Amor alebo Don’t Play That Song (You Lied).

Informácie pochádzajú z webstránky www.digitalspy.co.uk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom