Zomrel spoluautor hitu Stand by Your Man

Billy Sherrill
Billy Sherrill (vľavo) zomrel vo veku 78 rokov. Foto: SITA/ AP

BRATISLAVA 5. augusta (WEBNOVINY) – Vo veku 78 rokov zomrel americký hudobný producent a skladateľ Billy Sherrill.

Rodák z mesta Phil Campbell v Alabame, známy najmä na poli country hudby, skonal 4. augusta v Nashville po krátkej chorobe.

Billy Norris Sherrill

sa narodil 5. novembra 1936. V roku 1962 začal pracovať pre legendárne štúdiá Sun Records, no po roku odišiel do Epic Records, kde pôsobil ako producent. Prvý väčší úspech zaznamenal v roku 1966 ako spoluautor a producent skladby Almost Persuaded Davida Houstona. V rovnakom období začal spolupracovať so speváčkou Tammy Wynette, pre ktorú pomáhal písať a tiež produkoval hit Stand By Your Man z roku 1968.

Pieseň sa objavila v mnohých filmoch ako napríklad Malé životné etudy (1970), Bezsenné noci v Seattli (1993), Štyri svadby a jeden pohreb (1994) či v podaní Lylea Lovetta v snímke Hra na plač (1992) a v interpretácii Minnie Driver v bondovke Zlaté oko (1995). Produkoval tiež country hit He Stopped Loving Her Today, ktorý v roku 1980 vydal spevák George Jones na albume I Am What I Am. Jeho talent využili aj Ray Charles, Johnny Cash, Elvis Costello, Johnny Paycheck, Charlie Rich a mnohí ďalší. Sherrilla uviedli v roku 2010 do Siene slávy country hudby.

Informácie pochádzajú z webstránky www.rollingstone.com a agentúry Reuters.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom