Zomrel Václav Troška, otec známeho českého režiséra

Sviecka
Foto: Ilustračné foto SITA, AP

BRATISLAVA 17. februára (WEBNOVINY) – V pondelok skonal herec Václav Troška. „Otec bol dosť chorý a jeho organizmus oslabila chrípka. Odišiel v pokoji, doma,“ citovala televízia Nova jeho syna, režiséra Zdeňka Trošku.

Václav Troška si zahral vo všetkých troch dieloch komédie svojho syna Slunce, seno, jahody (1983), Slunce, seno a pár facek (1989) a Slunce, seno, erotika (1991). Tu stvárnil postavu starého Konopníka, suseda hlavnej postavy Škopkovej, ktorú si zosobnila Helena Růžičková. „V Slunci, senu som bol otec Vencu, sused Škopkových. Keď sa začalo nakrúcať, vôbec sme Helenu nepoznali. Nikdy počas tej doby sa tu nehrala na žiadnu nóbl Pražáčku. Skrátka prišla medzi dievčatá v JZD a zapadla medzi ne ako dedinská ženská,“ spomínal zosnulý herec.

Z predstaviteľov hlavných postáv obľúbených komédií už nežije takmer nikto. Helena Růžičková zomrela v roku 2004 a v tom istom roku odišiel i Luděk Kopřiva, predstaviteľ filmového farára Otíka. V Troškových komédiách hral i cimrmanológ Pavel Vondruška, ktorý má dnes pohreb. Správu zverejnila internetová stránka www.iDNES.cz

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Pavel VondruškaZdeněk Troška