Zomrela Diána Igalyová, dvojnásobná olympijská medailistka podľahla koronavírusu

Sviečka, úmrtie
Foto: ilustračné, Getty Images

Vo veku 56 rokov prehrala boj s ochorením COVID-19 dvojnásobná olympijská medailistka v športovej streľbe Maďarka Diána Igalyová. Informáciu priniesol maďarský denník Nemzeti Sport na svojom webe.

Budapeštianska rodáčka Igalyová sa v minulosti predstavila na štyroch OH. Ešte v Barcelone 1992 štartovala v miešanej súťaži v skeete, o osem rokov neskôr brala bronz z OH v Sydney už v skeete žien. V Aténach 2004 sa stala olympijskou šampiónkou a v Pekingu 2008 sa so súťažami pod piatimi kruhmi rozlúčila trinástou priečkou.

„Je to strašná správa. Svet streleckého športu stratil jedného z najláskavejších šampiónov. Vždy priateľská, vždy usmiata a vždy inšpirujúca. Ďakujem ti za všetko, čo si pre náš šport urobila, tvoj odkaz určite bude pokračovať. Budeš nám chýbať Diana. Odpočívaj v pokoji,“ napísala na facebooku slovenská reprezentantka v skeete Danka Barteková, bronzová z OH 2012 v Londýne.

Barteková pod piatimi kruhmi debutovala v Pekingu 2008, kde sa štvornásobná svetová šampiónka Igalyová lúčila s OH, aj keď sa neskôr ešte pokúsila o zisk miestenky do Londýna 2012.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Danka BartekováDiána Igalyová