Zomrela herečka Laura Antonelli, sexsymbol talianskeho filmu

Laura Antonelli
Laura Antonelli bola sexsymbolom talianskeho filmu 70. rokov. Foto: facebook.com/Laura Antonelli

RÍM 22. júna (WEBNOVINY) – Laura Antonelli, hviezda talianskych jemne erotických filmov zo 70. rokov minulého storočia, ktorá odišla do hereckého dôchodku v čase drogového škandálu, zomrela vo veku 73 rokov.

Informovala o tom tlačová agentúra DPA s odvolaním sa na pondelňajšie vyjadrenie talianskych úradov.

Opatrovateľka našla herečku mŕtvu v jedálni jej domu v Ladispoli, plážovom meste pol hodiny jazdy autom severozápadne od Ríma. Taliansku tlačovú agentúru ANSA o tom informoval miestny predstaviteľ sociálnych služieb Roberto Usai.

Bohatstvo a kariéru Antonelliovej zničila v roku 1991 nevydarená plastická operácia, ktorá ju pripravila o krásny vzhľad, a taktiež ju zatkla polícia pre obvinenia z pašovania drog. Našla totiž v jej vile 36 gramov kokaínu.

O deväť rokov súdy dospeli k záveru, že drogy mala na svoje osobné použitie, a obvinenia z pašovania boli zrušené. Antonelliová vyhrala súdnu žalobu proti talianskemu štátu v tejto záležitosti, ale napriek tomu posledné roky svojho života trpela depresiou a žila v núdzi.

Laura Antonelli

sa narodila ako Laura Antonazová 28. novembra 1941 vo vtedajšom talianskom meste Pola, ktoré sa neskôr po druhej svetovej vojne stalo pod názvom Pula súčasťou Juhoslávie.

Preslávila sa úlohami vo filmoch ako Manželia z roku II (po boku Jeana-Paula Belmonda), Zlomyseľnosť (za rolu získala uznávanú cenu Donatellov David), Bože, ako hlboko som klesla! (s Michelem Placidom známym so seriálu Chobotnica) alebo Mogliamante (s Marcellom Mastroiannim). Najprv sa však objavila v erotických filmoch Sexuálna revolúcia a Venuša v kožuchu.

Hrala aj v poslednom filme vynikajúceho talianskeho režiséra Luchina Viscontiho Nevinný (1976) a je známa búrlivým ľúbostným vzťahom s legendou francúzskeho filmu Belmondom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom