Zomrela matka Freddieho Mercuryho, 25 rokov po synovej smrti

Freddie Mercury
Freddie Mercury Foto: SITA/AP

BRATISLAVA/LONDÝN 21. novembra (WebNoviny.sk) – Matka frontmana britskej skupiny Queen Freddieho Mercuryho, Jer Bulsarová, zomrela vo veku 94 rokov – štvrťstoročie po smrti svojho slávneho syna. Informovala o tom v nedeľu britská webová stránka Huffington Post. Smrť svojej matky potvrdila v nedeľu Freddieho sestra Kashmira Cookeová. Povedala, že Jer Bulsarová zomrela počas minulého víkendu – 13. novembra „veľmi ticho a pokojne v spánku“. Na želanie rodiny bude jej pohreb súkromný.

Od smrti Freddieho Mercuryho uplynie 24. novembra 25 rokov, zomrel v roku 1991 na pneumóniu v dôsledku oslabenia imunity vírusom AIDS. Jer Bulsarová s manželom Bomim a ich dvoma deťmi Kashmirou a jej starším bratom Farrokhom (Freddiem) prišli do Anglicka v roku 1964 zo Zanzibaru a usadili sa vo Felthame, grófstvo Middlesex. Ich rodinný dom nedávno získal modrú plaketu anglického kultúrneho dedičstva. Po Freddieho smrti sa Jer a Bomi presťahovali z Londýna bližšie k dcére. Bomi Bulsara zomrel v roku 2003.

Brian May zo skupiny Queen pre Huffington Post povedal, že „Jer mala nezávislého ducha a silný zmysel pre humor.“ May ju poznal vyše 50 rokov, býval totiž vo Felthame iba zopár metrov od Bulsarovcov. „Jer nadšene sledovala pokroky našej skupiny a vždy sa na nás prišla pozrieť, keď sme hrali v blízkosti, a vždy s veľkým elánom.“

„V neskorších rokoch mala pre nás vždy nachystanú šálku čaju, keď sme ju navštívili, a vždy sme mohli hovoriť o Freddiem bez rozpakov, s pocitom, že nie je ďaleko.“ V závere vyjadril nádej, že Kashmira bude môcť pokojne prežiť obdobie smútku za matkou.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Brian MayFreddie Mercury