Zomrela Molly Peters, filmová partnerka Jamesa Bonda

Molly Petters
Herečka, ktorý si zahrala v špionážnej sérii o Jamesovi Bondovi Foto: AP Photo/United Artists and Danjaq, LLC

BRATISLAVA 31. mája (WebNoviny.sk) – Vo veku 75 rokov zomrela v utorok anglická herečka Molly Peters, známa predovšetkým ako filmová partnerka Jamesa Bonda z filmu James Bond: Thunderball z roku 1965. Správa o jej úmrtí sa objavila v stredu na oficiálnom twitterovom účte Jamesa Bonda.

„Sme smutní zo správy, že vo veku 75 rokov zomrela Molly Peters. Naše myšlienky sú s jej rodinou,“ uvádza sa v správe. Webstránka deadline.com uvádza, že príčina úmrtia zatiaľ nie je známa.

Peters sa narodila 15. marca 1942. Na začiatku kariéry sa venovala prevažne modelingu, objavila sa napríklad aj v časopise Playboy. Zahrala si v rakúsko-západonemecko-talianskej koprodukčnej snímke Das Geheimnis der gelben Mönche (1966), v britskom filme Don’t Raise the Bridge, Lower the River (1968), ako aj v niekoľkých televíznych filmoch.

Najznámejšou sa však stala jej rola v snímke James Bond: Thunderball, kde si zahrala zdravotnú sestru Patriciu Fearing. V celej filmovej sérii o agentovi 007 šlo o historicky prvú ženskú úlohu, ktorej predstaviteľka sa objavila na plátne nahá.

Peters sa v mladom veku narodila dcéra, ktorú dala na adopciu. Neskôr sa vydala a s manželom, s ktorým žili v Suffolku, mali jedného syna. Už v roku 2011 prekonala mozgovú príhodu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom