Zomrela scenáristka filmu E.T. - Mimozemšťan

E.T. - Mimozemšťan
Melissa Marie Mathison sa narodila 3. júna 1950. Za scenár filmu E.T. - Mimozemšťan, na ktorom sa podieľala aj ako spoluproducentka, ju nominovali na Oscara, Zlatý glóbus i cenu BAFTA. Foto: printscreen youtube.com

BRATISLAVA 5. novembra (WebNoviny.sk) – Vo veku 65 rokov zomrela americká scenáristka Melissa Mathison. Bývalá manželka Harrisona Forda podľahla v stredu v rodnom Los Angeles rakovine.

Smutnú správu potvrdila americkému magazínu Entertainment Weekly sestra zosnulej Melinda Johnson. Na úmrtie už reagoval režisér Steven Spielberg, s ktorým Mathison spolupracovala na kultovej snímke E.T. – Mimozemšťan (1982). „Melissa mala srdce, ktoré žiarilo ušľachtilosťou a láskou a horelo tak jasne ako srdce, ktoré dala E.T.-mu,“ uviedol.

Melissa Marie Mathison

sa narodila 3. júna 1950. Za scenár filmu E.T. – Mimozemšťan, na ktorom sa podieľala aj ako spoluproducentka, ju nominovali na Oscara, Zlatý glóbus i cenu BAFTA. Pracovala tiež na snímkach ako napríklad Čierny žrebec (1979), Zóna súmraku (1983), Indián zo skrinky (1995) či Kundun – Život dalajlámu (1997).

So 68-ročným Spielbergom pripravovala aj rodinné fantasy Kamoš Obor, ktoré má naplánovanú slovenskú premiéru na 7. júla 2016. Aktivistka za oslobodenie Tibetu bola v rokoch 1983 až 2004 manželkou spomínaného herca Harrisona Forda, s ktorým má syna Malcolma a dcéru Georgiu.

Informácie pochádzajú z webstránok www.ew.com a www.hollywoodreporter.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Steven Spielberg