Zomrela speváčka Whitney Houston, zrejme sa utopila vo vani

Speváčka Whitney Houston
Americká speváčka Whitney Houston na archívnej snímke z 22. novembra 2009 počas 37. ročníka udeľovania cien American Music Awards v Los Angeles. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 12. februára (WEBNOVINY) – Speváčka a herečka Whitney Houston zomrela vo veku 48 rokov. Informovala o tom jej hovorkyňa. „Bohužiaľ, je to pravda,“ uviedla Jill Fritzo. Bezvládne telo speváčky našli v hotelovej izbe Beverly Hilton v Los Angeles.

Držiteľka šiestich Grammy, vrátane cien pre nahrávku roka za pieseň I Will Always Love You a album roka za soundtrack k filmu Osobný strážca (1992), sa možno utopila vo vani. Pre portál TMZ.com to uviedlo niekoľko nemenovaných zdrojov, podľa ktorých sa v speváčkinej hotelovej izbe našlo aj niekoľko liekov na predpis.

„V čase, keď do jej izby prišla záchranka, bolo jej telo už mimo vane. To, či sa predávkovala, utopila alebo malo jej úmrtie inú príčinu, určí až pitva. Policajti však v jej izbe našli rôzne lieky. Neexistuje žiaden dôkaz o tom, že by vo svojej izbe pila alkohol,“ uviedol jeden zo zdrojov. Podľa vyšetrovateľov speváčka noc pred smrťou pila alkohol a neskôr užila lieky, pričom práve táto kombinácia mohla spôsobiť, že zaspala vo vani.

Šokujúce úmrtie Whitney Houston podľa polície z Beverly Hills nenesie známky cudzieho zavinenia. V súčasnosti sa vyšetrovatelia snažia zistiť presné okolnosti nečakaného odchodu 48-ročnej speváčky. Pitvu americkej hviezdy vykonajú ešte dnes. Výsledky však budú známe až po toxikologických testoch.

Obrazom: Svet je hore nohami, Whitney Houston je mŕtva

Podľa policajného dôstojníka Marka Rosena bezvládne telo speváčky našiel v jej izbe hotela Beverly Hilton niekto z jej sprievodu. Houston vyhlásili za mŕtvu v sobotu o 15:55 miestneho času. „Hotelová bezpečnostná služba nám zavolala o 15:43 a na mieste sme boli o niekoľko minút,“ uviedol Rosen pre magazín People s tým, že nie je isté, kto informoval zamestnancov hotela, pretože speváčka mala veľký sprievod. „Pokúsili sa ju oživiť, no neúspešne,“ doplnil.

Whitney Houston bola v zlom psychickom stave

Whitney Houston bola údajne krátko pred svojou smrťou v zlom psychickom stave. Pre magazín People to uviedlo niekoľko nemenovaných blízkych priateľov zosnulej speváčky.

„Jej hlas bol v zlom stave a jej návrat nebol taký, aký mal byť, pretože jej hlas už nebol taký, ako v minulosti,“ uviedol nemenovaný zdroj, podľa ktorého bol pre Houston život pod drobnohľadom médií náročný. „Mala bolesti z toho tlaku, ktorému čelila. Viem, že keď nahrávala svoj posledný album (I Look To You (2009), pozn. SITA), tak jej hlas na tom nebol dobre. A to ju trápilo. V hudobnom priemysle sme iba takí dobrí, ako váš posledný hit a to aj v prípade, že ste Whitney Houston,“ dodal zdroj.

Video: Prvé reakcie fanúšikov na smrť Whitney Houston

Dcéru Whitney Houston hospitalizovali

Osemnásťročnú Bobbi Brown, dcéru zosnulej speváčky, previezli do nemocnice Cedars-Sinai v Los Angeles. Stalo sa tak krátko po tom, čo jej matku našli mŕtvu v hotelovej izbe. Podľa nemenovaného zdroja Brown pred hotelom Beverly Hilton kričala na policajtov a následne sa zrútila. Otcom Bobbi Brown je Bobby Brown, za ktorého bola Houston vydatá v rokoch 1992 až 2007.

Whitney Houston – My Love Is Your Love

Informácie pochádzajú z webstránky www.tmz.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Bobby BrownWhitney Houston