Zoznam Breakthrough Brits je zverejnený, predstavuje talenty

Daniel Day Lewis
Daniel Day-Lewis pózuje s cenou BAFTA, ktorú získal za stvárnenie Abrahama Lincolna vo filme Lincoln, 10. februára 2013. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 26. septembra (WEBNOVINY) – Zástupcovia Britskej akadémie filmových a televíznych umení (BAFTA) zverejnili zoznam s názvom Breakthrough Brits.

Predseda BAFTA John Willis sa vyjadril, že prostredníctvom tohto zoznamu, chcú pomôcť urýchliť kariéru talentovaných ľudí.

„Prostredníctvom Breakthrough Brits chceme urýchliť kariéru veľmi talentovaných ľudí v kreatívnom priemysle. Ľudí, ktorí sa môžu dostať na ďalšiu úroveň a môžu sa tak stať „skutočnými hráčmi“ v ich odvetví a tiež budú môcť ťažiť z pomoci a podpory, ktorú im práve BAFTA môže dať,“ vyhlásil.

Na spomínaný zoznam sa dostali herci Paul Brannigan, James Floyd, Tom Holland a Ade Oyefeso a tiež aj herečky Chloe Pirrie a Sharon Rooney, ktorá sa z tejto správy veľmi teší. „Som veľmi poctená, že ma vybrali. Znamená to pre mňa naozaj veľa. To, že mi BAFTA verí, tiež značí, že si začnem aj ja sama viac dôverovať a dúfam, že budem aj ďalej pracovať v tomto priemysle,“ vyjadrila sa Rooney, ktorá účinkovala napríklad v seriáli My Mad Fat Diary (2013).

Medzi ocenenými sú aj scenáristi a režiséri Rowan Athale a Zam Salim, scenárista Dominic Mitchell, vývojári hier Oliver Clarke a Dan Pearce, vývojárka hier Mitu Khandaker a tiež aj návrhár hier Rex Crowle a návrhárka hier Sophia George. Zoznam uzatvárajú moderátor Arthur Williams, producent Ed Barratt a producentka Nisha Parti. Menovaní by sa mali zúčastniť na slávnosti, ktorá sa bude konať 21. októbra.

Informácie pochádzajú z webových stránok www.bbc.co.uk a www.digitalspy.co.uk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom