Žralok strhol chlapca z paluby lode a napadol ho, zachránil ho odvážny otec

The Great white shark
V USA zaútočil žralok len na 9-ročného chlapca. Foto: ilustračné, gettyimages.com

Pri pobreží austrálskeho štátu Tasmánia stiahol žralok 10-ročného chlapca z lode a napadol ho. Žralok odplával, keď za chlapcom do vody skočil jeho otec. Dieťa utrpelo tržné zranenia na ruke, hlave, hrudi a skončilo v nemocnici, informovali v piatok austrálski zdravotníci.

Nezvyčajný prípad sa odohral neďaleko mesta Stanley pri severozápadnom pobreží Tasmánie. Chlapec bol s otcom na rybačke. „Chlapec sa nachádzal na šesťmetrovej lodi asi päť kilometrov od pobrežia spolu so svojím otcom a dvoma ďalšími mužmi v rámci rybárskej výpravy, keď ho žralok strhol,“ uviedli úrady. Dieťa malo, našťastie, na sebe záchrannú vestu. Jeho stav je medzičasom stabilizovaný.

Žraloky útočili v Austrálii v júli už viackrát. V utorok napadol žralok 29-ročnú ženu pri ostrove Fitzroy, momentálne sa z útoku zotavuje v nemocnici.

V sobotu napadol tento morský dravec aj 15-ročného surfera v štáte Nový Južný Wales. Chlapec napriek snahe záchranárov zomrel. Začiatkom júla zabil žralok 36-ročného muža pri podvodnom lovení rýb v austrálskom štáte Queensland.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom