Zranená Šarapovová vynechá Wimbledon aj celú sezónu na tráve

Maria Šarapovová
Maria Šarapovová. Foto: SITA/AP

PARÍŽ 11. júna (WebNoviny.sk) – Ruská tenistka s nedávnou dopingovou minulosťou Maria Šarapovová vynechá celú sezónu na tráve vrátane vrcholného turnaja Wimbledonu. Tam sa mala pôvodne predstaviť v kvalifikácii v Roehamptone. Dôvodom je pretrvávajúce zranenie stehenného svalu na ľavej nohe.

„Opätovná kontrola ukázala, že svalová trhlina mi zatiaľ nedovolí vrátiť sa do súťažného diania. Budem teda naďalej rehabilitovať,“ informovala Maria Šarapovová prostredníctvom facebooku.

Šarapovová 16. mája pre problémy s ľavým stehnom nedohrala duel 2. kola s Chorvátkou Mirjanou Lučičovou.-Baroniovou na antuke v Ríme, odstúpila za stavu 4:6, 6:3, 2:1. Tridsaťročná niekdajšia jednotka svetového rebríčka Šarapovová sa na základe „wild card“ od apríla predstavila na podujatiach v Stuttgarte, Madride a spomenutom Ríme.

Odmietnutia sa však dočkala od Francúzskej tenisovej federácie (FFT) v súvislosti s parížskym grandslamovým turnajom Roland Garros. Päťnásobná grandslamová víťazka Šarapovová by sa podľa svojej zastupujúcej agentúry najbližšie mala predstaviť až 31. júla na turnaji v kalifornskom Stanforde, čiže v rámci severoamerickej letnej časti sezóny na tvrdých povrchoch.

Šarapovová sa stále „zotavuje“ zo svojho 15 mesiacov trvajúceho trestu za pozitívnu antidopingovú skúšku na meldónium ešte z januára 2016. Jej aktuálne rebríčkové postavenie (178.) jej nedovoľuje priamu účasť v hlavných súťažiach na turnajoch WTA, zväčša sa preto spolieha na voľné karty od organizátorov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Maria Šarapovová