Zranený Hudáček do Švédska s reprezentáciou neodcestoval, nezapojí sa ani do prípravy

Libor Hudáček
Libor Hudáček v drese slovenskej hokejovej reprezentácie.. Foto: archívne, SITA/AP.

BRATISLAVA 4. apríla (WebNoviny.sk) – Zranený hokejista Libor Hudáček napokon neodcestoval so slovenským národným tímom do Švédska.

Slováci v Škandinávii odohrajú dva prípravné zápasy v rámci Euro Hockey Challenge a hoci už v utorok bolo zrejmé, že Hudáček stretnutia neabsolvuje, generálny manažér reprezentácie SR Miroslav Šatan avizoval, že rodák z Levoče možno so spoluhráčmi pôjde, aby s nimi aspoň trénoval.

Šatan to uviedol v čase, keď bol 27-ročný útočník na kontrole u lekára. Hudáček neskôr pre denník Šport vyhlásil, že sa už do prípravy pred MS v Dánsku nezapojí. „Stále ma trápi zranené rameno, azda nebudem musieť ísť na operáciu,“ povedal mladší z bratov Hudáčkovcov.

Slováci sa na úvod hernej prípravnej fázy pred MS 2018 predstavia dvakrát vo Švédsku v rámci dlhodobého turnaja Euro Hockey Challenge. Vo štvrtok 5. apríla zverenci Craiga Ramsayho vykorčuľujú proti domácim reprezentantom v Norrköpingu a o deň neskôr v Oskarshamne.

Na svetovom šampionáte v Dánsku (4.- 20. 5.) Slováci budú hrať v základnej A-skupine v Kodani proti Čechom, Švajčiarom, Rakúšanom, Francúzom, Švédom, Rusom a Bielorusom. Slovenskí hokejisti v Dánsku nemôžu klesnúť do nižšej kategórie, keď v máji 2019 sa svetový šampionát uskutoční pod Tatrami v Bratislave a Košiciach.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Libor HudáčekMiroslav Šatan
Firmy a inštitúcie Slovenská hokejová reprezentácia