Zrážka Passata a Land Rovera skončila tragicky, o život prišla celá posádka jedného z áut (foto)

Dopravná nehoda
Posádka jedného z áut zahynula, druhá skončila s viacerými zraneniami. Foto: www.facebook.com

Polícia vyšetruje tragickú dopravnú nehodu, ktorá sa stala v utorok krátko po 16:00 na ceste medzi obcami Udavské a Ľubiša (okr. Humenné). Pri zrážke dvoch vozidiel zahynula celá trojčlenná posádka jedného z nich.

Ako v stredu uviedla hovorkyňa prešovskej krajskej polície Jana Ligdayová, vyšetrovateľ Okresného riaditeľstvo Policajného zboru v Humennom začal v tejto súvislosti trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.

Zomrela celá posádka z VW Passat

V spomínanom úseku sa v utorok zrazili osobné motorové vozidlá VW Passat a Land Rover. Prvé auto jazdilo v smere do Humenného a šoféroval ho 21-ročný muž z obce Vyšný Hrušov. V aute sedela aj 19-ročná žena z obce Belá nad Cirochou a 33-ročný muž Hankoviec.

„Vozidlo z doposiaľ nezistených príčin prešlo do protismeru, kde sa zrazilo s protiidúcim Land Roverom. Ten šoféroval 21-ročný muž, spolu s ním boli v aute aj 24-ročný muž a dve ženy vo veku 24 a 30 rokov, všetci pochádzali z obce Zbudské Dlhé. Pri zrážke utrpeli pasažieri VW Passat zranenia, ktoré boli nezlučiteľné so životom,” opísala Ligdayová.

Cesta bola neprejazdná päť hodín

Posádka druhého vozidla utrpela rôzne zranenia s predpokladanou dobou liečenia do sedem dní. Vodič Land Roveru bol podrobený dychovej skúške na alkohol s negatívnym výsledkom. Z dôvodu dokumentovania dopravnej nehody bola cesta II. triedy medzi železničnou stanicou Udavské a obcou Ľubiša v utorok neprejazdná takmer päť hodín.

„Polícia opakovane apeluje na vodičov k zvýšenej pozornosti na cestách. Mnohí vodiči preceňujú svoje schopnosti, mnohí jazdu neprispôsobia poveternostným podmienkam a mnohí sú natoľko nezodpovední, že si sadnú za volant pod vplyvom alkoholu,” dodala Ligdayová.

Dopravná nehoda
Dopravná nehoda
Dopravná nehoda
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR