Slovan, Trnava a Dunajská Streda spoznali možných súperov pre 3. predkolo Európskej ligy

Spartak Trnava, Radnik Bijeljina
Zľava vpredu: Demir Peco z Radnik Bijeljina a Lucas Lovat z FC Spartak Trnava počas odvetného futbalového zápasu 1. predkola Európskej ligy 2019/2020 medzi FC Spartak Trnava (Slovensko) - Radnik Bijeljina (Bosna a Hercegovina). Foto: archívne, SITA/Ivan Kopčáni
  • aktualizované 22. júla, 18:31

Tri slovenské futbalové kluby spoznali v pondelok potenciálnych súperov v treťom predkole Európskej ligy (EL) 2019/20. Žreb sa uskutočnil tradične v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone.

Šanca na reparát pre Slovan

Súperom slovenského futbalového šampióna ŠK Slovan Bratislava v prípade postupu do 3. predkola Európskej ligy 2019/2020 bude horší tím z konfrontácie 2. predkola Ligy majstrov medzi írskym Dundalk FC a azerbajdžanským FK Karabach. Rozhodol o tom pondelňajší poludňajší žreb v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone.

Keďže Bratislavčania nepostúpili cez čiernohorskú Sutjesku Nikšič do 2. predkola LM, budú mať šancu na reparát v identickej fáze, akurát v kontinentálnom pohári číslo dva. Súperom „belasých“ v majstrovskej vetve tejto súťaže bude kosovský tím KF Feronikeli. Úvodný zápas sa hrá v stredu 24. júla na bratislavskom Tehelnom poli, odveta sa uskutoční v utorok 30. júla na Balkáne.

Ak Slovan zvládne kosovskú prekážku, dvojzápas v 3. predkole začne na domácom trávniku a odvetu odohrá na ihrisku súpera. V minulosti už v pohárovej Európe dvakrát čelil protivníkovi z Írska – v obidvoch prípadoch úspešne. V sezóne 1996/1997 zvládol konfrontáciu proti St. Patrick’s Athletic v predkole Pohára UEFA, v ročníku 2015/2016 prešiel v 2. predkole EL cez University College Dublin. V histórii účinkovania v kontinentálnych pohároch bratislavský klub ešte nemal súpera z Azerbajdžanu.

Aj v predchádzajúcich štyroch sezónach figuroval Slovan v kvalifikačných kolách Európskej ligy, ale neprenikol sa do skupinovej fázy. V nej sa však v aktuálnej dekáde predstavil už dvakrát – v ročníkoch 2011/2012 a 2014/2015.

Spartak možno čaká netypická destinácia

Futbalistov Spartaka Trnava čaká v prípade postupu do 3. predkola Európskej ligy 2019/2020 lepší z dvojice 2. prekola – francúzsky klub RC Štrasburg alebo izraelský FC Maccabi Haifa. Rozhodol o tom pondelkový popoludňajší žreb v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone.

Trnavských „andelov“ čaká v druhom predkole bulharský klub Lokomotiv Plovdiv. Pokiaľ by sa im poradilo postúpiť, zamieria do pre nich netypickej futbalovej destinácie.

S izraelským klubom sa Trnavčania v pohárovej Európe ešte nikdy nestretli a francúzskemu čelili naposledy v sezóne 1970/1971, bolo ním Marseille. V prípade postupu do 3. predkola odohrajú prvý zápas na štadióne Antona Malatinského 8. augusta. Odveta je naplánovaná o sedem dní neskôr.

Dunajskej Strede opäť hrozí poľský tím

Možného súpera v rovnakej fáze EL spoznal aj úradujúci slovenský vicemajster FC 1904 DAC Dunajská Streda. Bude ním úspešnejší z konfrontácie medzi Legiou Varšava a tretím tímom ostatného ročníka fínskej najvyššej súťaže KuPS Kuopio.

Hráči Dunajskej Stredy v úvodnom predkole tohtoročnej Európskej ligy prešli cez Cracoviu Krakov a poľský súper im hrozí aj v možnom 3. predkole.

Legia Varšava totiž bude favoritom konfrontácie s fínskym KuPS Kuopio. Klub z poľskej metropoly má so slovenským futbalom bohaté skúsenosti. V predchádzajúcom ročníku hral so Spartakom Trnava, úspešnejší bol vtedajší majster Slovenska. Futbalisti zo Žitného ostrova však majú pred sebou konfrontáciu v druhom predkole EL s gréckym tímom Atromitos Atény.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie FC DAC 1904 Dunajská StredaFC Spartak TrnavaŠK Slovan Bratislava