Aktualizované: Žreb rozhodol o súperovi pre Slovensko v kvalifikačnom kole Davisovho pohára

Dominik Hrbatý
Slovenskí tenisti na čele s nehrajúcim kapitánom Dominikom Hrbatým sa tešia z triumfu nad Bielorusmi v súboji 2. kola play-off Davisovho pohára (DP). Bratislava, 27. október 2018. Foto: SITA/Diana Černáková.
  • aktualizované 30. októbra 14:55

LONDÝN 30. októbra (WebNoviny.sk) – Slovenskí tenisti privítajú na domácej pôde tím Kanady vo februárovom kvalifikačnom kole Davisovho pohára 2019. Rozhodol o tom utorkový žreb v sídle Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) v Londýne. Kvalifikačné kolo je na programe 1. – 2. februára.

Moška sa teší na vypredanú halu

Podľa vyjadrenia generálneho sekretára Slovenského tenisového zväzu (STZ) Igora Mošku sa môžeme tešiť na tenis svetovej úrovne.

„Musím povedať, že viac som si želal Kazachstan vonku, je to predsa len prijateľnejší súper pre nás. Kanada je zase silný a atraktívny súper, má vo svojom strede svetovú hviezdu Milosa Raonica, bývalého hráča Top 10 a jeden z najväčších talentov svetového tenisu Denisa Shapovalova“ okomentoval žreb pre agentúru SITA Igor Moška.

Pre impulz a rozvoj tenisu je podľa Mošku skvelé, že môžeme v domácom prostredí privítať takýto svetový tím. „Teším sa na vypredanú halu a na skvelý svetový tenis, pretože aj naši reprezentanti môžu svojou kvalitou prispieť k úžasnému športovému zážitku,“ dodal.

Vyjadril sa aj k voľbe povrchu, ktorú si v Davisovom pohári vyberá domáce mužstvo. „Myslím si, že kapitán a hráči sa rozhodnú pre antuku. Kombinácia antukového povrchu a výborných domácich divákov môže byť jazýčkom na váhach. Takže po návrate z Australian Open sa chlapci budú pripravovať na antuke na tento po dlhej dobe skvelý tenis, ktorý uvidíme vo februári na Slovensku.“

Hrbatý hovorí o veľkom sviatku

K utorkovému žrebu sa vyjadril aj kapitán daviscupového tímu SR Dominik Hrbatý, podľa ktorého bude stretnutie proti Kanade veľkým tenisovým sviatkom na Slovensku.

„Je to veľmi atraktívny súper s kvalitnými hráčmi ako Raonic, Shapovalov a Pospisil. Takže verím, že po dlhej dobre bude Národné tenisové centrum vypredané a zažijeme takú atmosféru, akú sme tu nemali možno od roku 2005, kedy sme boli vo finále. Chalani hrajú momentálne dobre. Dúfam, že Jozef Kovalík sa dá do poriadku a v plnej zostave máme potenciál vyhrať. Najpravdepodobnejšie zvolíme ako povrch antuku, na ktorej máme šancu proti dobre podávajúcim kanadským hráčom,“ dodal pre agentúru SITA Dominik Hrbatý.

V minulosti Slovensko odohralo s Kanadou jediné daviscupové stretnutie. V roku 1997 triumfovali Slováci v Montreale a zabezpečili pre svoju krajinu prvýkrát postup do svetovej skupiny. O víťazstvo 4:1 sa vtedy dvoma bodmi zaslúžil súčasný kapitán SR Dominik Hrbatý, rovnako dva body pridal aj Karol Kučera.

Osemnásť národných výberov sa zúčastní na koncoročnom turnaji, ktorý sa uskutoční 18. až 24. novembra 2019 v Madride. K štyrom semifinalistom tohtoročnej edície – Francúzsko, Chorvátsko, Španielsko a USA – sa pridá dvanásť víťazov stretnutí februárového kvalifikačného kola a držitelia voľných kariet – Argentína a Veľká Británia.

Žreb – kvalifikačné kolo Davisovho pohára 2019

SLOVENSKO – Kanada
Brazília – Belgicko
Uzbekistan – Srbsko
Austrália – Bosna a Hercegovina
India – Taliansko
Nemecko – Maďarsko
Švajčiarsko – Rusko
Kazachstan – Portugalsko
Česká republika – Holandsko
Kolumbia – Švédsko
Rakúsko – Čile
Čína – Japonsko

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dominik HrbatýIgor MoškaJozef KovalíkKarol Kučera