ZSSK je pripravená na cestovnú horúčku. Dopravu posilní

Bratislavsky samospravny kraj_foto vlak.jpg
Foto: ZSSK

BRATISLAVA 14. decembra 2018 (WBN/PR)

  • Zo západu na východ vypraví ZSSK dva mimoriadne rýchliky, ďalšie dva v opačnom smere
  • Pri nákupe lístkov možno využiť aj responzívny e-shop či mobilnú aplikáciu Ideme vlakom

Vianoce a začiatok nového roka sa už tradične spájajú aj s hromadným presúvaním obyvateľstva v rámci Slovenska a Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) opäť počíta so zvýšeným záujmom cestujúcich o železničnú dopravu. Aby vyhovela čo najväčšiemu počtu z nich, v súvislosti s vianočnými sviatkami, Novým rokom a sviatkom Zjavenia Pána (Troch kráľov) plánuje okrem posilnených spojov vypraviť aj mimoriadne vlaky.

Vlaková doprava je ideálnym spôsobom vyhnutia sa dopravným zápcham a najbezpečnejším spôsobom dopravy: ZSSK aj počas minuloročných zimných sviatkov (22. 12. 2017 – 7. 1. 2018) prepravila takmer 1, 5 milióna cestujúcich. Z celkového počtu vtedy 22 229 vypravených vlakov malo do cieľovej stanice menej ako päťminútové meškanie až 21 187 vlakov a meškanie nad päť minút zaznamenalo iba 1061 vlakov. Na veľmi vyťaženej severnej trase Bratislava – Košice – Bratislava cestovalo počas zimy 2017 vlakmi ZSSK v prázdninovom období 992 376 cestujúcich. Do cieľovej stanice prišlo načas 258 vlakov (68,98 %) z celkového počtu 374 vypravených IC vlakov a rýchlikov, pričom priemerné meškanie týchto vlakov bolo na uvedenej trase približne štyri minúty (4,1 minúty).

V piatok 21. decembra 2018 a v piatok 4. januára 2019 pôjde zo západu na východ mimoriadny rýchlik R 11609 (Bratislava hl. st. 13:49 – Košice 19:46), v opačnom smere bude 1. januára a 7. januára 2019 vedený R 11610 (Košice 14:14 – Bratislava 20:16). Oba mimoriadne rýchliky plánuje národný dopravca radiť z desiatich vozňov 2. triedy. Cestujúcej verejnosti odporúčame včas si zabezpečiť miesto. Cestovný poriadok mimoriadnych vlakov:

R 11609 železničná stanica R 11610
príchod         odchod príchod odchod
13:49      Bratislava hl. st. 20:16
13:55 13:56      Bratislava-Vinohrady 20:09 20:10
14:20 14:23      Trnava 19:40 19:42
14:33 14:35      Leopoldov 19:24 19:26
14:45 14:47      Piešťany 19:11 19:13
14:59 15:03      Nové Mesto nad Váh. 18:58 19:00
15:17 15:19      Trenčín 18:42 18:44
15:25 15:26      Trenčianska Teplá 18:34 18:36
15:42 15:44      Púchov 18:15 18:17
15:57 15:59      Považská Bystrica 17:59 18:01
16:25 16:28      Žilina 17:31 17:34
16:44 16:46      Vrútky 17:11 17:13
16:58 17:00      Kraľovany 16:57 16:59
17:14 17:16      Ružomberok 16:41 16:43
17:34 17:36      Liptovský Mikuláš 16:23 16:25
18:03 18:05      Štrba 15:54 15:56
18:18 18:20      Poprad-Tatry 15:30 15:33
18:40 18:42      Spišská Nová Ves 15:10 15:12
19:10 19:12      Margecany 14:42 14:44
19:29 19:31      Kysak 14:26 14:28
19:46     Košice 14:14

Okrem týchto 4 mimoriadnych spojov vypraví ZSSK aj 29 posilových vlakov, ktoré sú zapracované v platnom cestovnom poriadku.

piatok 21. decembra 2018 (5 posilových vlakov)

  • SC 243 Pendolino Košičan (Praha hl. n. 15:41 – Čadca 19:46 – Žilina 20:10 – Košice 23:05)
  • R 15711 Šarišan (Bratislava hl. st. 15:13 – Žilina 17:46 – Prešov 21:37 – Humenné 22:50)
  • R 15713 Chopok (Bratislava hl. st. 17:13 – Žilina 19:43 – Košice 22:57)
  • RR 15715 Javorina (Bratislava hl. st. 19:13 – Žilina 21:51)
  • REX 15915 Poloniny (Košice 23:13 – Trebišov 00:02 – Humenné 00:45)

sobota 22. decembra 2018 (1 posilový vlak)

SC 242 Pendolino Košičan (Košice 06:58 – Žilina 09:53 – Čadca 10:17 – Praha hl. n. 14:19)

nedeľa 23. decembra 2018 (1 posilový vlak)

REX 17910 Ondava (Humenné 13:19 – Trebišov 14:04 – Košice 14:50)

streda 26. decembra 2018 (2 posilové vlaky)

  • R 17610 Chopok (Košice 13:45 – Žilina 17:04 – Bratislava hl. st. 19:31)
  • R 17612 Šarišan (Humenné 14:06 – Prešov 15:36 – Žilina 19:02 – Bratislava hl. st. 21:04)

piatok 28. december 2018 (2 posilové vlaky)

  • SC 243 Pendolino Košičan (Praha hl. n. 15:41 – Čadca 19:46 – Žilina 20:10 – Košice 23:05)
  • REX 15915 Poloniny (Košice 23:13 – Trebišov 00:02 – Humenné 00:45)

sobota 29. decembra 2018 (1 posilový vlak)

SC 242 Pendolino Košičan (Košice 06:58 – Žilina 09:53 – Čadca 10:17 – Praha hl. n. 14:19)

nedeľa 30. decembra 2018 (1 posilový vlak)

REX 17910 Ondava (Humenné 13:19 – Trebišov 14:04 – Košice 14:50)

utorok 1. januára 2019 (1 posilový vlak)

RR 17764 Cassovia (Košice 18:07 – Žilina 21:38 – Bratislava hl. st. 0:10)

piatok 4. januára 2019 (4 posilové vlaky)

  • SC 243 Pendolino Košičan (Praha hl. n. 15:41 – Čadca 19:46 – Žilina 20:10 – Košice 23:05)
  • R 15711 Šarišan (Bratislava hl. st. 15:13 – Žilinu 17:46 – Prešov 21:37 – Humenné 22:50)
  • R 15713 Chopok (Bratislava hl. st. 17:13 – Žilina 19:43 – Košice 22:57)
  • REX 15915 Poloniny (Košice 23:13 – Trebišov 00:02 – Humenné 00:45)

sobota 5. januára 2019 (1 posilový vlak)

SC 242 Pendolino Košičan (Košice 06:58 – Žilina 09:53 – Čadca 10:17 – Praha hl. n. 14:19)

nedeľa 6. januára 2019 (10 posilových vlakov)

  • R 17610 Chopok (Košice 13:45 – Žilina 17:04 – Bratislava hl. st. 19:31)
  • R 17612 Šarišan (Humenné 14:06 – Prešov 15:36 – Žilina 19:02 – Bratislava hl. st. 21:04)
  • RR 17716 Vršatec (Žilina 16:20 – Bratislava hl. st. 19:13)
  • RR 17718 Hričov (Žilina 18:03 – Bratislava hl. st. 20:56)
  • RR 17720 Bezovec (Žilina 20:20 – Bratislava hl. st. 22:47)
  • RR 17764 Cassovia (Košice 18:07 – Žilina 21:38 – Bratislava hl. st. 00:10)
  • RR 17840 Žitava (Banská Bystrica 15:12 – Zvolen 15:47 – Bratislava hl. st. 19:01)
  • RR 17842 Skalka (Banská Bystrica 17:12 – Zvolen 17:47 – Bratislava hl. st. 21:01)
  • REX 17910 Ondava (Humenné 13:19 – Trebišov 14:04 – Košice 14:50)
  • R 17935 Novohrad (Zvolen os. st. 17:13 – Lučenec 18:02 – Košice 20:37)

Zároveň ZSSK podľa technických možností jednotlivých vlakov posilní aj niektoré pravidelné vlaky kategórie IC, Ex, R, RR a Os. Cestovné lístky a miestenky odporúčame zabezpečiť si v dostatočnom časovom predstihu. Zakúpiť si ich možno nielen v pokladniciach ZSSK, ale aj pohodlne prostredníctvom nového responzívneho e-shopu ZSSK, prípadne cez mobilnú aplikáciu Ideme vlakom.

Obsadenosť vybraných vlakov počas sviatočného obdobia (údaje aktuálne k 14. 12. 2018, uvádzame obsadenosť na 50 a viac %):

streda 19. decembra 2018

vlak

východová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
IC 523 Bratislava hl. st. 11:59 – Košice 16:48 64 %
IC 45 Wien Hbf 14:37 – Košice 20:42 72 %
EC 283 Metropolitan Slovenská strela Praha hl. n. 17:50 – Bratislava hl. st. 21:50  83 %

štvrtok 20. decembra 2018

vlak

východová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
R 603 PSS LIŠIAK Bratislava hl. st. 08:13 – Košice 13:53 53 %
R 605 Dargov Bratislava hl. st. 10:13 – Košice 15:53 51 %
IC 523 Bratislava hl. st. 11:59 – Košice 16:48  96 %
IC 45 Wien Hbf 14:37 – Košice 20:42 73 %
EC 283 Metropolitan Slovenská strela Praha hl. n. 17:50 – Bratislava hl. st. 21:50 87 %
IC 525 Bratislava hl. st. 18:01 – Košice 22:48 64 %
R 615 Zemplín Bratislava-N. Mesto 22:16 – Humenné 06:33 71 %

piatok 21. decembra 2018

vlak

východová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
IC 521 Bratislava hl. st. 06:01 – Košice 10:48 65 %
R 601 HORALKY SEDITA Bratislava hl. st. 06:13 – Košice 11:53 53 %
R 603 PSS LIŠIAK Bratislava hl. st. 08:13 – Košice 13:53 72 %
R 605 Dargov Bratislava hl. st. 10:13 – Košice 15:53 68 %
IC 523 Bratislava hl. st. 11:59 – Košice 16:48 98 %
R 607 ANDREA SHOP.SK Bratislava hl. st. 12:13 – Košice 17:53 52 %
R 609 Spišan Bratislava hl. st. 14:13 – Košice 19:53 76 %
IC 45 Wien Hbf 14:37 – Košice 20:42 99 %
R 15711 Šarišan Bratislava hl. st. 15:13 – Humenné 22:50 57 %
R 611 FIXINELA Bratislava hl. st. 16:13 – Košice 21:53 63 %
EC 283 Metropolitan Slovenská strela Praha hl. n. 17:50 – Bratislava hl. st. 21:50 98 %
IC 525 Bratislava hl. st. 18:01 – Košice 22:48 99 %
R 615 Zemplín Bratislava-N. Mesto 22:16 – Humenné 06:33 93 %

sobota 22. decembra 2018

vlak

východová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
IC 521 Bratislava hl. st. 06:01 – Košice 10:48 99 %
R 601 HORALKY SEDITA Bratislava hl. st. 06:13 – Košice 11:53 66 %
R 603 PSS LIŠIAK Bratislava hl. st. 08:13 – Košice 13:53 97 %
R 605 Dargov Bratislava hl. st. 10:13 – Košice 15:53 97 %
IC 523 Bratislava hl. st. 11:59 – Košice 16:48 99 %
R 607 ANDREA SHOP.SK Bratislava hl. st. 12:13 – Košice 17:53 80 %
IC 45 Wien Hbf 14:37 – Košice 20:42 98 %
IC 525 Bratislava hl. st. 18:01 – Košice 22:48 58 %
R 615 Zemplín Bratislava-N. Mesto 22:16 – Humenné 06:33 82 %

nedeľa 23. decembra 2018

vlak

východová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
IC 521 Bratislava hl. st. 06:01 – Košice 10:48 56 %
R 603 PSS LIŠIAK Bratislava hl. st. 08:13 – Košice 13:53 53 %
IC 523 Bratislava hl. st. 11:59 – Košice 16:48 98 %
IC 45 Wien Hbf 14:37 – Košice 20:42 54 %

utorok 1. januára 2019

vlak

východová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
EN 444 Bohemia Košice 20:26 – Praha hl. n. 06:16 67 %

Tomáš Kováč
riaditeľ odboru komunikácie a hovorca

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ZSSK Železničná spoločnosť Slovensko