Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Male showing impatience at the station
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Getty Images

ZSSK počas veľkonočného obdobia posilní 27 vlakov InterCity

BRATISLAVA 15. apríla (WebNoviny.sk)

  • Vlaky InterCity budú posilnené o 29 vozňov
  • ZSSK vypraví aj 2 mimoriadne rýchliky a 18 posilových vlakov
  • Aktuálny prehľad obsadenosti počas najbližších dní

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) posilňuje dopravu v súvislosti s nadchádzajúcimi veľkonočnými sviatkami. Dohromady budú vypravené 2 mimoriadne rýchliky, 18 posilových vlakov a posilnených bude aj 27 vlakov InterCity o 29 vozňov.

Prvý mimoriadny rýchlik R 11609 (Bratislava hl. st. 13:49 – Košice 19:46) pôjde v stredu 17. 4. 2019. Opačným smerom sa cestujúci môžu odviezť v utorok 23. 4. 2019 druhým mimoriadnym vlakom R 11610 (Košice 14:14 – Bratislava hl. st. 20:16). Oba mimoriadne rýchliky, do ktorých je možné zakúpiť si miestenky, budú zostavené z 10 vozňov 2. triedy. Posilové vlaky, ktoré sú zapracované v aktuálne platnom cestovnom poriadku, budú premávať od štvrtka 18. apríla do pondelka 22. apríla 2019. Cestovný poriadok mimoriadnych vlakov a kompletný prehľad posilových vlakov nájdete tu à https://www.slovakrail.sk/sk/aktuality/velka-noc-sa-opaet-nesie-v-znameni-posilnenej-dopravy.html.

Okrem toho ZSSK posilní aj 27 pravidelných vlakov InterCity spolu o 29 vozňov, a to nasledovne:

utorok 16. apríla 2019

IC 45 (Wien Hbf 14:37 – Košice 20:42) o 1 vozeň 2. triedy

streda 17. apríla 2019

  • IC 523 (Bratislava hl. st. 11:59 – Košice 16:48) o 1 vozeň 2. triedy
  • IC 45 (Wien Hbf 14:37 – Košice 20:42) o 1 vozeň 2. triedy
  • IC 520 (Košice 05:12 – Bratislava hl. st. 10:00) o 1 vozeň 2. triedy
  • IC 522 (Košice 11:12 – Bratislava hl. st. 16:02) o 1 vozeň 2. triedy
  • IC 524 (Košice 17:12 – Bratislava hl. st. 22:00) o 1 vozeň 2. triedy

štvrtok 18. apríla 2019

  • IC 521 (Bratislava hl. st. 06:01 – Košice 10:48) o 1 vozeň 2. triedy
  • IC 523 (Bratislava hl. st. 11:59 – Košice 16:48) o 1 vozeň 2. triedy
  • IC 45 (Wien Hbf 14:37 – Košice 20:42) o 1 vozeň 2. triedy
  • IC 525 (Bratislava hl. st. 18:01 – Košice 22:48) o 1 vozeň 2. triedy
  • IC 44 (Košice 07:11 – Wien Hbf 13:22) o 1 vozeň 2. triedy
  • IC 524 (Košice 17:12 – Bratislava hl. st. 22:00) o 1 vozeň 2. triedy

piatok 19. apríla 2019

  • IC 521 (Bratislava hl. st. 06:01 – Košice 10:48) o 1 vozeň 2. triedy
  • IC 523 (Bratislava hl. st. 11:59 – Košice 16:48) o 2 vozne 2. triedy
  • IC 45 (Wien Hbf 14:37 – Košice 20:42) o 1 vozeň 2. triedy
  • IC 520 (Košice 05:12 – Bratislava hl. st. 10:00) o 2 vozne 2. triedy
  • IC 44 (Košice 07:11 – Wien Hbf 13:22) o 1 vozeň 2. triedy
  • IC 522 (Košice 11:12 – Bratislava hl. st. 16:02) o 1 vozeň 2. triedy

pondelok 22. apríla 2019

  • IC 45 (Wien Hbf 14:37 – Košice 20:42) o 1 vozeň 2. triedy
  • IC 44 (Košice 07:11 – Wien Hbf 13:22) o 1 vozeň 2. triedy
  • IC 524 (Košice 17:12 – Bratislava hl. st. 22:00) o 1 vozeň 2. triedy

utorok 23. apríla 2019

  • IC 523 (Bratislava hl. st. 11:59 – Košice 16:48) o 1 vozeň 2. triedy
  • IC 45 (Wien Hbf 14:37 – Košice 20:42) o 1 vozeň 2. triedy
  • IC 44 (Košice 07:11 – Wien Hbf 13:22) o 1 vozeň 2. triedy
  • IC 524 (Košice 17:12 – Bratislava hl. st. 22:00) o 1 vozeň 2. triedy

streda 24. apríla 2019

  • IC 523 (Bratislava hl. st. 11:59 – Košice 16:48) o 1 vozeň 2. triedy
  • IC 520 (Košice 05:12 – Bratislava hl. st. 10:00) o 1 vozeň 2. triedy

S ohľadom na technické možnosti budú operatívne posilňované vybrané pravidelné vlaky kategórií IC, Ex, R, RR, REX a Os. ZSSK vzhľadom na zvýšený záujem o cestovanie v tomto období odporúča cestujúcej verejnosti, aby si cestovné doklady zaobstarala v dostatočnom časovom predstihu. Cestovné lístky a rezervácie miesta si cestujúci môžu zakúpiť nielen v pokladniciach ZSSK, ale pohodlne aj prostredníctvom nového responzívneho e-shopu či mobilnej aplikácie Ideme vlakom. V záujme osobného komfortu odporúčame cestujúcim aj zabezpečenie miesteniek, hoci väčšina vlakov ZSSK nie je povinne miestenková.

Obsadenosť vybraných vlakov počas veľkonočného obdobia (údaje aktuálne k 15. 04. 2019, uvádzame obsadenosť na 50 a viac %):

utorok 16. apríla 2019

vlak

východová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
IC 45 Wien Hbf 14:37 – Košice 20:42 60 %
EC 283 Metropolitan Slovenská strela Praha hl. n. 17:50 – Bratislava hl. st. 21:50 68 %
IC 525 Bratislava hl. st. 18:01 – Košice 22:48 50 %
R 615 Zemplín Bratislava-N. Mesto 22:16 – Humenné 06:33 59 %

streda 17. apríla 2019

vlak

východová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
R 603 PSS LIŠIAK Bratislava hl. st. 08:13 – Košice 13:53 51 %
IC 523 Bratislava hl. st. 11:59 – Košice 16:48 74 %
R 607 ANDREA SHOP.SK Bratislava hl. st. 12:13 – Košice 17:53 50 %
R 609 Spišan Bratislava hl. st. 14:13 – Košice 19:53 59 %
IC 45 Wien Hbf 14:37 – Košice 20:42 99 %
R 611 FIXINELA Bratislava hl. st. 16:13 – Košice 21:53 71 %
EC 283 Metropolitan Slovenská strela Praha hl. n. 17:50 – Bratislava hl. st. 21:50 92 %
IC 525 Bratislava hl. st. 18:01 – Košice 22:48 98 %
R 615 Zemplín Bratislava-N. Mesto 22:16 – Humenné 06:33 94 %

štvrtok 18. apríla 2019

vlak

východová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
IC 521 Bratislava hl. st. 06:01 – Košice 10:48 75 %
R 601 HORALKY SEDITA Bratislava hl. st. 06:13 – Košice 11:53 79 %
R 604 Dargov Košice 08:07 – Bratislava hl. st. 13:47 63 %
R 603 PSS LIŠIAK Bratislava hl. st. 08:13 – Košice 13:53 91 %
R 605 Dargov Bratislava hl. st. 10:13 – Košice 15:53 93 %
IC 523 Bratislava hl. st. 11:59 – Košice 16:48 97 %
R 607 ANDREA SHOP.SK Bratislava hl. st. 12:13 – Košice 17:53 57 %
R 609 Spišan Bratislava hl. st. 14:13 – Košice 19:53 63 %
IC 45 Wien Hbf 14:37 – Košice 20:42 99 %
R 611 FIXINELA Bratislava hl. st. 16:13 – Košice 21:53 68 %
EC 283 Metropolitan Slovenská strela Praha hl. n. 17:50 – Bratislava hl. st. 21:50 100 %
IC 525 Bratislava hl. st. 18:01 – Košice 22:48 98 %
R 615 Zemplín Bratislava-N. Mesto 22:16 – Humenné 06:33 96 %
R 801 Poľana (južná trasa) Bratislava-Nové Mesto 22:34 – Prešov 07:42 58 %

piatok 19. apríla 2019

vlak

východová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
IC 521 Bratislava hl. st. 06:01 – Košice 10:48 88 %
R 601 HORALKY SEDITA Bratislava hl. st. 06:13 – Košice 11:53 74 %
R 603 PSS LIŠIAK Bratislava hl. st. 08:13 – Košice 13:53 99 %
R 605 Dargov Bratislava hl. st. 10:13 – Košice 15:53 85 %
IC 523 Bratislava hl. st. 11:59 – Košice 16:48 67 %

nedeľa 21. apríla 2019

vlak

východová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
EN 444 Bohemia Košice 20:26 – Praha hl. n. 06:16     53 %

pondelok 22. apríla 2019

vlak

východová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
R 606 Liptov Košice 10:07 – Bratislava hl. st. 15:47 67 %
IC 522 Košice 11:12 – Bratislava hl. st. 16:02 95 %
R 608 Spišan Košice 12:07 – Bratislava hl. st. 17:47 77 %
R 17612 Šarišan Humenné 14:06 – Bratislava hl. st. 21:04 52 %
R 610 izlato.sk Košice 14:07 – Bratislava hl. st. 19:47 52 %
IC 524 Košice 17:12 – Bratislava hl. st. 22:00 72 %
EC 283 Metropolitan Slovenská strela Praha hl. n. 17:50 – Bratislava hl. st. 21:50 78 %
EN 442 Slovakia Humenné 19:46 – Praha hl. n. 07:31 72 %
EN 444 Bohemia Košice 20:26 – Praha hl. n. 06:16 87 %
R 800 Poľana (južná trasa) Prešov 21:12 – Bratislava-Nové Mesto 06:02 58 %
R 614 Zemplín Humenné 21:54 – Bratislava-N. Mesto 06:51 75 %

 

utorok 23. apríla 2019

vlak

východová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
IC 44 Košice 07:11 – Wien Hbf 13:22 53 %
R 604 Dargov Košice 08:07 – Bratislava hl. st. 13:47 65 %
R 606 Liptov Košice 10:07 – Bratislava hl. st. 15:47 77 %
IC 522 Košice 11:12 – Bratislava hl. st. 16:02 84 %
R 608 Spišan Košice 12:07 – Bratislava hl. st. 17:47 72 %
R 610 izlato.sk Košice 14:07 – Bratislava hl. st. 19:47 61 %
EN 442 Slovakia Humenné 19:46 – Praha hl. n. 07:31 50 %
EN 444 Bohemia Košice 20:26 – Praha hl. n. 06:16 61 %
R 614 Zemplín Humenné 21:54 – Bratislava-N. Mesto 06:51 64 %

Inzercia

Odporúčané články

Veľvyslankyňa USA vyvolala pobúrenie, katolíckemu Poľsku zaželala šťastný Pesach Kresťania počas Veľkonočnej vigílie na Bielu sobotu slávia zmŕtvychvstanie Ježiša Krista

Neprehliadnite

Zo slovenskej zahraničnej politiky sa vytratil konsenzus, tvrdí poslankyňa Cséfalvayová Eurovolieb sa plánuje zúčastniť asi štvrtina Slovákov, išlo by o „historický výkon“ Šatan a Ramsay urobili výrazné zmeny v nominácii, v kádri sú už aj hráči z NHL Ako europoslankyňa by urobila Nicholsonová viac, nechce už riešiť „prízemných ľudí“ Britská kráľovná Alžbeta II. sa dožila 93 rokov, oficiálne oslavy tradične počkajú Útok na Srí Lanke: Výbuchy zabili vyše 200 ľudí, polícia zadržala podozrivých (video) Pápež František požehnal Mestu a svetu, odsúdil útoky na Srí Lanke Austrálsky bezdomovec smútil za potkanom, pomohli mu dobrí ľudia a policajti

Témy

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Z kategórie Aktuálne správy

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.