Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bratislavsky samospravny kraj_foto vlak.jpg
Foto: ZSSK

ZSSK posilňuje pred sviatkami vlaky InterCity

BRATISLAVA 17. decembra 2018 (WBN/PR) 

  • ZSSK posilní IC vlaky, vypraví 4 mimoriadne rýchliky a 29 posilových vlakov
  • Nákup cestovných dokladov je jednoduchý vďaka responzívnemu e-shopu a mobilnej aplikácii Ideme vlakom

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) vzhľadom na očakávaný zvýšený záujem cestujúcich o vlaky pred vianočnými sviatkami na po Novom roku posilňuje dopravu. V piatok 21. decembra 2018 a v piatok 4. januára 2019 pôjde zo západu na východ mimoriadny rýchlik R 11609 (Bratislava hl. st. 13:49 – Košice 19:46). V opačnom smere bude 1. januára a 7. januára 2019 vypravený mimoriadny vlak R 11610 (Košice 14:14 – Bratislava 20:16). Rýchliky budú radené z desiatich vozňov 2. triedy. Okrem týchto 4 mimoriadnych spojov vypraví ZSSK aj 29 posilových vlakov, ktoré sú zapracované v platnom cestovnom poriadku.

Cestovné lístky a miestenky odporúčame zabezpečiť si v dostatočnom časovom predstihu. Zakúpiť si ich možno nielen v pokladniciach ZSSK, ale aj pohodlne prostredníctvom nového responzívneho e-shopu ZSSK, prípadne cez mobilnú aplikáciu Ideme vlakom. Cestovný poriadok mimoriadnych a posilových vlakov nájdete tu à https://www.slovakrail.sk/sk/aktuality/zssk-je-pripravena-na-cestovnu-horucku-dopravu-posilni.html.

ZSSK zároveň posilní aj 16 vybraných vlakov InterCity o 23 vozňov druhej triedy a 2 rýchliky o 3 vozne 2. triedy. Pôjde o tieto vlaky:

streda 19. decembra 2018:

IC 45 (Wien Hbf 14:37 – Košice 20:42) o 1 vozeň 2. triedy à posilnený z Bratislavy

štvrtok 20. decembra 2018:

  • IC 522 (Košice 11:12 – Bratislava hl. st. 16:02) o 1 vozeň 2. triedy
  • IC 523 (Bratislava hl. st. 11:59 – Košice 16:48) o 2 vozne 2. triedy
  • IC 524 (Košice 17:12 – Bratislava hl. st. 22:00) o 2 vozne 2. triedy

piatok 21. decembra 2018:

IC 524 (Košice 17:12 – Bratislava hl. st. 22:00) o 1 vozeň 2. triedy

sobota 22. decembra 2018:

  • IC 45 (Wien Hbf 14:37 – Košice 20:42) o 2 vozne 2. triedy à posilnený z Bratislavy
  • IC 520 (Košice 05:12 – Bratislava hl. st. 10:00) o 2 vozne 2. triedy
  • IC 521 (Bratislava hl. st. 06:01 – Košice 10:48) o 1 vozeň 2. triedy
  • IC 522 (Košice 11:12 – Bratislava hl. st. 16:02o) o 1 vozeň 2. triedy
  • IC 523 (Bratislava hl. st. 11:59 – Košice 16:48) o 2 vozne 2. triedy
  • IC 524 (Košice 17:12 – Bratislava hl. st. 22:00) o 1 vozeň 2. triedy
  • IC 525 (Bratislava hl. st. 18:01 – Košice 22:48) o 1 vozeň 2. triedy
  • R 602 Čingov (Košice 06:07 – Bratislava hl. st. 11:47) o 2 vozne 2. triedy

nedeľa 23. decembra 2018:

  • IC 45 (Wien Hbf 14:37 – Košice 20:42) o 1 vozeň 2. triedy à posilnený z Bratislavy
  • IC 520 (Košice 05:12 – Bratislava hl. st. 10:00) o 2 vozne 2. triedy
  • IC 521 (Bratislava hl. st. 06:01 – Košice 10:48) o 1 vozeň 2. triedy
  • IC 523 (Bratislava hl. st. 11:59 – Košice 16:48) o 2 vozne 2. triedy
  • R 600 MILA SEDITA (Košice 04:07 – Bratislava hl. st. 09:47) o 1 vozeň 2. triedy

Zároveň budú s ohľadom na technické možnosti posilnené aj niektoré pravidelné vlaky kategórie IC, Ex, R, RR a Os.

Vlaková doprava je ideálnym spôsobom vyhnutia sa dopravným zápcham a najbezpečnejším spôsobom dopravy. ZSSK aj počas minuloročných zimných sviatkov (22. 12. 2017 – 7. 1. 2018) prepravila takmer 1, 5 milióna cestujúcich. Z celkového počtu vtedy 22 229 vypravených vlakov malo do cieľovej stanice menej ako päťminútové meškanie až 21 187 vlakov a meškanie nad päť minút zaznamenalo iba 1 061 vlakov. Na veľmi vyťaženej severnej trase Bratislava – Košice – Bratislava cestovalo počas zimy 2017 vlakmi ZSSK v prázdninovom období 992 376 cestujúcich. Do cieľovej stanice prišlo načas 258 vlakov (68,98 %) z celkového počtu 374 vypravených IC vlakov a rýchlikov, pričom priemerné meškanie týchto vlakov bolo na uvedenej trase približne štyri minúty (4,1 minúty).

Obsadenosť vybraných vlakov počas sviatočného obdobia (údaje aktuálne k 17. 12. 2018, uvádzame obsadenosť na 50 a viac %):

pondelok 17. decembra 2018

vlak

východová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
IC 523 Bratislava hl. st. 11:59 – Košice 16:48 53 %
IC 45 Wien Hbf 14:37 – Košice 20:42 59 %
EC 283 Metropolitan Slovenská strela Praha hl. n. 17:50 – Bratislava hl. st. 21:50 54 %

 

utorok 18. decembra 2018

vlak

východová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
IC 523 Bratislava hl. st. 11:59 – Košice 16:48 51 %
IC 45 Wien Hbf 14:37 – Košice 20:42 61 %
EC 283 Metropolitan Slovenská strela Praha hl. n. 17:50 – Bratislava hl. st. 21:50 79 %
R 615 Zemplín Bratislava-N. Mesto 22:16 – Humenné 06:33 52 %

 

streda 19. decembra 2018

vlak

východová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
IC 523 Bratislava hl. st. 11:59 – Košice 16:48 73 %
IC 45 Wien Hbf 14:37 – Košice 20:42 72 %
EC 283 Metropolitan Slovenská strela Praha hl. n. 17:50 – Bratislava hl. st. 21:50 95 %
IC 525 Bratislava hl. st. 18:01 – Košice 22:48 64 %
R 615 Zemplín Bratislava-N. Mesto 22:16 – Humenné 06:33 57 %

 

štvrtok 20. decembra 2018

vlak

východová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
R 603 PSS LIŠIAK Bratislava hl. st. 08:13 – Košice 13:53 62 %
R 605 Dargov Bratislava hl. st. 10:13 – Košice 15:53 60 %
IC 523 Bratislava hl. st. 11:59 – Košice 16:48 70 %
IC 45 Wien Hbf 14:37 – Košice 20:42 88 %
EC 283 Metropolitan Slovenská strela Praha hl. n. 17:50 – Bratislava hl. st. 21:50 88 %
IC 525 Bratislava hl. st. 18:01 – Košice 22:48 83 %
R 615 Zemplín Bratislava-N. Mesto 22:16 – Humenné 06:33 92 %

 

piatok 21. decembra 2018

vlak

východová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
IC 521 Bratislava hl. st. 06:01 – Košice 10:48 81 %
R 601 HORALKY SEDITA Bratislava hl. st. 06:13 – Košice 11:53 63 %
R 603 PSS LIŠIAK Bratislava hl. st. 08:13 – Košice 13:53 85 %
R 605 Dargov Bratislava hl. st. 10:13 – Košice 15:53 83 %
IC 523 Bratislava hl. st. 11:59 – Košice 16:48 99 %
R 607 ANDREA SHOP.SK Bratislava hl. st. 12:13 – Košice 17:53 63 %
R 609 Spišan Bratislava hl. st. 14:13 – Košice 19:53 92 %
IC 45 Wien Hbf 14:37 – Košice 20:42 99 %
R 15711 Šarišan Bratislava hl. st. 15:13 – Humenné 22:50 56 %
R 611 FIXINELA Bratislava hl. st. 16:13 – Košice 21:53 80 %
EC 283 Metropolitan Slovenská strela Praha hl. n. 17:50 – Bratislava hl. st. 21:50 95 %
IC 525 Bratislava hl. st. 18:01 – Košice 22:48 99 %
R 615 Zemplín Bratislava-N. Mesto 22:16 – Humenné 06:33 96 %
R 801 Poľana (južná trasa) Bratislava-Nové Mesto 22:34 – Prešov 07:42 57 %

 

sobota 22. decembra 2018

vlak

východová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
IC 521 Bratislava hl. st. 06:01 – Košice 10:48 99 %
R 601 HORALKY SEDITA Bratislava hl. st. 06:13 – Košice 11:53 86 %
R 603 PSS LIŠIAK Bratislava hl. st. 08:13 – Košice 13:53 98 %
R 605 Dargov Bratislava hl. st. 10:13 – Košice 15:53 98 %
IC 523 Bratislava hl. st. 11:59 – Košice 16:48 98 %
R 607 ANDREA SHOP.SK Bratislava hl. st. 12:13 – Košice 17:53 96 %
R 609 Spišan Bratislava hl. st. 14:13 – Košice 19:53 60 %
IC 45 Wien Hbf 14:37 – Košice 20:42 73 %
IC 525 Bratislava hl. st. 18:01 – Košice 22:48 55 %
R 615 Zemplín Bratislava-N. Mesto 22:16 – Humenné 06:33 91 %

 

nedeľa 23. decembra 2018

vlak

východová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
R 603 PSS LIŠIAK Bratislava hl. st. 08:13 – Košice 13:53 58 %
R 605 Dargov Bratislava hl. st. 10:13 – Košice 15:53 56 %
IC 523 Bratislava hl. st. 11:59 – Košice 16:48 77 %
IC 45 Wien Hbf 14:37 – Košice 20:42 50 %
R 615 Zemplín Bratislava-N. Mesto 22:16 – Humenné 06:33 66 %

 

streda 26. decembra 2018

vlak

východová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
R 614 Zemplín Humenné 21:54 – Bratislava-N. Mesto 06:51 58 %

 

sobota 29. decembra 2018

vlak

východová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
EN 444 Bohemia Košice 20:26 – Praha hl. n. 06:16 51 %

 

nedeľa 30. decembra 2018

vlak

východová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
IC 522 Košice 11:12 – Bratislava hl. st. 16:02 50 %
EN 442 Slovakia Humenné 19:46 – Praha hl. n. 07:31 50 %

 

utorok 1. januára 2019

vlak

východová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
EN 444 Bohemia Košice 20:26 – Praha hl. n. 06:16 73 %

 

streda 2. januára 2019

vlak

východová stanica, odchod –

cieľová stanica, príchod

obsadenosť
EN 444 Bohemia Košice 20:26 – Praha hl. n. 06:16 53 %

Tomáš Kováč
riaditeľ odboru komunikácie a hovorca

Odporúčané články

ZSSK bude mať vlastné vzdelávacie stredisko pre zamestnancov aj budúcich kolegov Dopady dopravných obmedzení v Bratislave môžu zmierniť aj posilnené vlaky

Neprehliadnite

Vraždu novinára Kuciaka označil premiér Pellegrini za brutálny akt a útok na slobodu slova Kužmová v Dubaji skončila, vo štvrťfinále dostala od Kvitovej aj nepopulárneho „kanára“ Foto: Na zhromaždení Za slušné Slovensko v Banskej Bystrici prečítali aj list matky zavraždenej Martiny Pellegrini by mal odvolať Matečnú, výzvu ochranárov z My sme les podporili desaťtisíce ľudí Po vražde Kuciaka ostáva veľa otázok vrátane navrátenia dôvery v štát, vyhlásil prezident Kiska NAKA zadržala starostu obce Dolný Chotár aj so synom, údajne si mali objednať vraždu u sátorovcov Ak by sa zvýšila minimálna mzda, niektorí Slováci by si nemohli znížiť zdravotné odvody Šatan by bol spokojný, keby Slovensko na MS v hokeji 2019 preniklo do Top 8 a prekvapilo súperov
string(337) ", , , "

Témy

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Z kategórie Aktuálne správy

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.