Zsuzsová ide do väzby, dôvodom je obava z možného úteku

Prepustená Alena Zsuzsová (vpravo) odchádza z väznice v Leopoldove po vynesení rozsudku z pojednávania v kauze vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku, na ktorom súd nariadil jej prepustenie. Leopoldov, 3. september 2020.
Foto: archívne, SITA/Martin Medňanský

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici vyhovel návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry Generálnej prokuratúry (ÚŠP GR) SR o vzatí do väzby obvinenej Aleny Zs. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu Katarína Kudjáková.

Ako ďalej priblížila, dôvodom väzby je obava z možného úteku, ovplyvňovania svedkov a pokračovania v trestnej činnosti. Rozhodnutie nie je právoplatné, obvinená proti nemu podala sťažnosť. Rozhodne o nej Najvyšší súd SR.

Alena Zs. je obvinená z objednávky vraždy advokáta Daniela Lipšica, prokurátorov Maroša Žilinku a Petra Šufliarskeho. Tiež je podozrivá zo sprostredkovania vraždy podnikateľa a exprimátora Hurbanova Lászlóa Basternáka.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alena Zs.Daniel LipšicKatarína KudjákováMaroš Žilinka
Firmy a inštitúcie NS Najvyšší súd SRŠpecializovaný trestný súd SR