Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Voľby
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, SITA/Milo Fabian.

Župné voľby do VÚC 2017: Kandidáti na predsedu a poslancov BBSK Banskobystrického samosprávneho kraja

Voľby do vyšších územných celkov budú 4. novembra. Poslanci NR SR na jar schválili novelu zákona o podmienkach výkonu volebného práva, ktorá stanovuje jednokolovú voľbu predsedov samosprávnych krajov. To znamená, že predsedom samosprávneho kraja sa stane ten z kandidátov, ktorý získa najviac platných hlasov.

Prelink.jpg

Kandidáti na post predsedu BBSK

O kreslo predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja sa po odstúpení kandidátov Ivana Saktora, Vojtecha Kökénya, Michala Kantora, Stanislava Mičeva, Martina Klusa, Jozefa Šimka, Viliama Baňáka Zdenka Očovana, uchádza 9 kandidátov, z toho jedna žena.

Okrem súčasného predsedu Mariana Kotlebu (Kotleba – ĽSNS) sú to nezávislí kandidáti: podnikateľ Ján Lunter, prednosta Mestského úradu v Brezne Martin Juhaniak, starosta obce Mýtna Pavel Greksa a poslanec MsZ v Banskej Bystrici Igor Kašper.

Za jednotlivé strany sa o post predsedu uchádzajú kandidáti Alena Pivovarčiová (Nový Parlament), poslanec MsZ vo Zvolene Miroslav Gálik (Národ a spravodlivosť), Jozef Sásik (Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku) a predseda Strany moderného Slovenska Milan Urbáni.

Kandidáti na poslancov v BBSK

Volebný obvod č. 1 – Banská Bystrica

  • počet volených poslancov vo volebnom obvode: 8

Pozn: za poradovým číslom – Meno a priezvisko, titul /Vek/ Zamestnanie / Obec trvalého pobytu / Politická strana, koalícia alebo nezávislý kandidát


1. Marián Adamják, Ing. /52/ IT špecialista / Banská Bystrica / Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana

2. Miroslav Bálint, Ing. /61/ náčelník / mestskej polície / Banská Bystrica / nezávislý kandidát

3. Daniela Baranová, PhDr., PhD. /62/ referentka, historička / Banská Bystrica / MOST – HÍD

4. Katarína Belicová, MUDr. /48/ lekárka / Banská Bystrica / nezávislý kandidát

5. Pavol Bielik /63/ referent / Banská Bystrica / nezávislý kandidát

6. Dana Boháčiková /43/ obchodná managerka / Banská Bystrica / NOVÝ PARLAMENT

7. Matej Bučko /30/ protikorupčný mestský poslanec / Banská Bystrica / nezávislý kandidát

8. Richard Burkovský, Ing. /53/ lesný inžinier / Banská Bystrica / Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku

9. Viera Dubačová, Mgr. art. /55/ poslankyňa NRSR / Banská Bystrica / nezávislý kandidát

10. Július Ernek, Mgr. /38/ prednosta okresného úradu / Banská Bystrica / Slovenská národná strana

11. Róbert Frnda /29/ podnikateľ / Banská Bystrica / DOMA DOBRE

12. Jakub Gajdošík, Mgr. /32/ viceprimátor mesta Banská Bystrica / Banská Bystrica / SMER – sociálna demokracia

13 Marcela Gallová /46/ živnostník / Banská Bystrica / STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS)

14. Maroš Gera, Ing. /35/ živnostník / Brusno / STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS)

15. Ján Gereg, JUDr. /67/ advokát / Banská Bystrica / Slovenská národná strana

16. Monika Geregová, Ing. /41/ riaditeľka kancelárie generálneho riaditeľa ŠOP / Banská Bystrica / MOST – HÍD

17. Peter Gogola, Mgr. /49/ riaditeľ vydavateľstva / Banská Bystrica / nezávislý kandidát

18. Róbert Hrnčiar /54/ podnikateľ / Banská Bystrica / STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS)

19. Ján Jambrich /59/ technik / Banská Bystrica / Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku

20. Daniel Karas /42/ investičný manažér / Banská Bystrica / SMER – sociálna demokracia

21. Erika Karová /35/ podnikateľka / Banská Bystrica / nezávislý kandidát

22. Igor Kašper, Ing. /37/ ekonóm a mestský poslanec / Banská Bystrica / nezávislý kandidát

23. Daniela Kemková, MUDr. /62/ lekárka / Banská Bystrica / Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

24. Marek Kliment /36/ podnikateľ / Banská Bystrica / SME RODINA – Boris Kollár

25. Karol Konárik, Ing. /36/ poradca ministra školstva SR / Banská Bystrica / Slovenská národná strana

26. Ivan Kostúr /43/ organizátor / Podkonice / Komunistická strana Slovenska

27. Marek Kotleba, Bc. /34/ odborný referent / Banská Bystrica / Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

28. Marian Kotleba, Ing. Mgr. /40/ predseda BBSK / Banská Bystrica / Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

29 Ivan Kotúček /47/ marketér, poradca, misionár / Brusno / Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana

30. Viera Krakovská /65/ starostka obce Brusno / Brusno / nezávislý kandidát

31. Adam Kúkeľ /29/ slaboprúdar / Banská Bystrica / Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku

32. Jaroslav Kuracina /46/ konateľ spoločnosti / Banská Bystrica / Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

33. Ľubomír Kuracina /43/ nezamestnaný / Banská Bystrica / Nezávislosť a Jednota

34 Ľubica Laššáková, PhDr. /57/ programová manažérka / Banská Bystrica / SMER – sociálna demokracia

35. Milan Lichý, Ing. /56/ lesný inžinier / Banská Bystrica / nezávislý kandidát

36. Ondrej Lunter, Mgr. /30/ výrobný riaditeľ / Banská Bystrica / nezávislý kandidát

37. Andrea Maková /22/ predsedníčka Rady mládeže Banskobystrického kraja / Banská Bystrica / nezávislý kandidát

38. Milan Mikulec, Ing. /52/ SZČO / Banská Bystrica / MOST – HÍD

39. Anton Minárik, PaedDr. Mgr. /39/ konateľ / Banská Bystrica / SME RODINA – Boris Kollár

40. Marek Modranský, Mgr. /38/ riaditeľ Inštitútu verejnej dopravy / Banská Bystrica / SMER – sociálna demokracia

41. Matúš Molitoris, Mgr. /31/ aktivista, manažér / Banská Bystrica / nezávislý kandidát

42. Ľubomír Motyčka /67/ novinár / Banská Bystrica / SMER – sociálna demokracia

43. Iveta Nosková, Bc. /49/ administratíva / Banská Bystrica / Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana

44. Jana Orlická, PhDr. RNDr. /45/ SZČO / Banská Bystrica / nezávislý kandidát

45. Miroslav Ostrihoň, Ing., PhD. /36/ starosta obce Hronsek / Hronsek / nezávislý kandidát

46. Marcel Pecník, PhDr. /34/ historik / Banská Bystrica / nezávislý kandidát

47. Jiří Pěč, Ing., PhD. /33/ výkonný riaditeľ OOCR / Banská Bystrica / nezávislý kandidát

48. Miroslav Potančok /43/ súkromný podnikateľ / Banská Bystrica / Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

49. Milan Prašovský /41/ CBS / Banská Bystrica / Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku

50. Ľudmila Priehodová, Ing. arch. /64/ architektka / Banská Bystrica / nezávislý kandidát

51. Marek Rapčaniak /42/ konateľ / Banská Bystrica / SME RODINA – Boris Kollár

52. Juraj Remšík, JUDr. /38/ advokát / Badín / STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS)

53. Katarína Richterová, PhDr. /38/ zdravotná sestra / Vlkanová / STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS)

54. Vladimír Rosinský /57/ obchodník / Banská Bystrica / Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku

55. Roman Ružica /23/ vysokoškolský študent / Banská Bystrica / ŠANCA

56. Ivan Saktor, Mgr. /63/ podnikateľ / Banská Bystrica / nezávislý kandidát

57. Peter Sárinec, Ing. /61/ riaditeľ regionálnej agentúry cestovného ruchu / Banská Bystrica / Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana

58. Jozef Sásik, Ing. /59/ znalec – lesníctvo / Banská Bystrica / Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku

59. Jaroslav Sekerka, JUDr. /64/ výsluhový dôchodca / Horné Pršany / Komunistická strana Slovenska

60. Vladimír Sklenka, PhDr., PhD. /40/ historik / Banská Bystrica / nezávislý kandidát

61. Janka Slobodníková /51/ kaderníčka / Priechod / Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku

62. Ľudovít Szilágyi /57/ stavebný technik / Banská Bystrica / MOST – HÍD

63. Ivan Šabo, Mgr. /52/ riaditeľ / Banská Bystrica / nezávislý kandidát

64. Ján Šabo, Ing. /55/ ekonóm / Banská Bystrica / SMER – sociálna demokracia

65. Zuzana Šerfőző, Bc. /42/ referent centra podpory / Banská Bystrica / MOST – HÍD

66. Milan Ševčík /51/ podnikateľ / Banská Bystrica / STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS)

67. Hubert Štoksa /47/ riaditeľ Medzinárodných leteckých dní SIAF / Banská Bystrica / nezávislý kandidát

68. Roman Štrba /52/ manažér / Banská Bystrica / Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku

69. Ján Šulaj, MUDr., PhD. /56/ lekár / Banská Bystrica / SMER – sociálna demokracia

70. Ladislav Topoľský, RNDr. /67/ dôchodca / Banská Bystrica / SMER – sociálna demokracia

71. Pavel Trnka, Ing. /63/ konateľ spoločnosti / Banská Bystrica / Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

72. Martin Turčan, Ing. /35/ viceprimátor mesta Banská Bystrica / Banská Bystrica / nezávislý kandidát

73. Vladimír Túry, Ing. /51/ konateľ firmy / Selce / ŠANCA

74. Ivan Uhrík, Ing. Bc., PhD. /52/ ekonóm, manažér / Banská Bystrica / Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana

75. Miloš Vajs /50/ podnikateľ / Banská Bystrica / NOVÝ PARLAMENT

76. Róbert Venéczi /41/ vedúci obchodného domu / Banská Bystrica / Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

77. Dominik Veselovský /22/ študent práva / Horné Pršany / Slovenská národná strana

78. Mário Vidák /25/ pracovník SBS / Selce / Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

79. Boris Virgula, Ing. /41/ podnikateľ / Banská Bystrica / Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana

80. Denisa Zaťková /44/ živnostník / Banská Bystrica / STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS)

Volebný obvod č. 2 – Banská Štiavnica

  • počet volených poslancov vo volebnom obvode: 1

Pozn: za poradovým číslom – Meno a priezvisko, titul /Vek/ Zamestnanie / Obec trvalého pobytu / Politická strana, koalícia alebo nezávislý kandidát


1. Nadežda Babiaková, Mgr. /63/ primátorka / Banská Štiavnica / SMER – sociálna demokracia

2. Dušan Cibula /36/ vodič / Banský Studenec / Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

3. Dominik Kútnik, Ing. /63/ dôchodca / Banská Štiavnica / Komunistická strana Slovenska

4. Nadežda Kvaková, RNDr. /59/ stredoškolská učiteľka / Banská Štiavnica / STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS)

5. Katarína Maruniaková Lužinová, Mgr. /46/ učiteľka, prekladateľka / Banská Štiavnica / Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana

6. Lukáš Mlynárik /27/ podnikateľ / Banská Belá / SME RODINA – Boris Kollár

7. Mikuláš Pál, Mgr. /41/ SZČO / Banská Štiavnica / nezávislý kandidát

8. Eva Petrášková, MUDr. /58/ lekár / Banská Štiavnica / Slovenská národná strana

Volebný obvod č. 3 – Brezno

  • počet volených poslancov vo volebnom obvode: 5

Pozn: za poradovým číslom – Meno a priezvisko, titul /Vek/ Zamestnanie / Obec trvalého pobytu / Politická strana, koalícia alebo nezávislý kandidát


1. Tomáš Abel, JUDr., PhD. /34/ primátor mesta Brezno / Brezno / nezávislý kandidát

2. Peter Bánik, Ing. /58/ informatik MsÚ Brezno / Valaská / Slovenská národná strana

3. Andrej Barančok, Mgr. /32/ marketingový špecialista / Brezno / nezávislý kandidát

4. Milan Belko, Mgr. /38/ obchodný riaditeľ / Brezno / nezávislý kandidát

5. Ivan Bobák, Bc. /51/ nezamestnaný / Vaľkovňa / Strana zelených Slovenska

6. Ivan Brozman, Ing. /59/ Technické služby Brezno riaditeľ / Polomka / nezávislý kandidát

7. Ján Ciglan /54/ manažér / Podbrezová / Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana

8. Tatiana Čontofalská, Ing. /51/ starostka / Predajná / SMER – sociálna demokracia

9. Jaroslav Demian, Ing. /54/ riaditeľ úradu práce / Brezno / SMER – sociálna demokracia

10. Miroslav Fašang, Ing. /31/ projektant / Brezno / nezávislý kandidát

11. Michal Gubár /36/ stavebný technik / Dolná Lehota / Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku

12. Peter Halás, Ing. /59/ stavebný inžinier / Podbrezová / Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku

13. Janka Halgašová /42/ ekonómka / Brezno / SME RODINA – Boris Kollár

14. Jozef Harvan /43/ nezamestnaný / Polomka / Strana rómskej koalície – SRK

15. Martin Juhaniak, Mgr. /34/ prednosta MsÚ Brezno / Brezno / nezávislý kandidát

16. Michal Kantor, Mgr. /27/ enviromentálny manažér / Horná Lehota / Strana zelených Slovenska

17. Andrea Kirschová, Mgr. art. /24/ učiteľka v ZUŠ, dirigentka / Heľpa / nezávislý kandidát

18. Jozef Krutel /55/ SZČO / Brezno / Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

19. Zuzana Kúdelková, PhDr. Mgr. /51/ stredoškolská učiteľka / Valaská / Komunistická strana Slovenska

20. Eva Laurinc Wolframová, MUDr. /52/ očná lekárka / Brezno / nezávislý kandidát

21. Juraj Lokša, Mgr. /30/ exportný manažér / Nemecká / Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana

22. Milan Macuľa, Ing. /54/ SZČO / Brezno / Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

23. Andrej Majerík /25/ vodič-špecialista / Dolná Lehota / VZDOR – strana práce

24. Elena Majerová, Mgr. /50/ bankový poradca / Brezno / STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS)

25. Andrea Mojžišová /37/ finančný poradca / Brezno / STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS)

26. Ján Mora /33/ poslanec NR SR / Brezno / Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

27. Bohuslav Nemky /59/ starosta / Hronec / SMER – sociálna demokracia

28. Peter Ondriaš, Mgr. /30/ podnikateľ / Predajná / ŠANCA

29. Marian Pavúk /51/ SZČO / Brezno / nezávislý kandidát

30. Ingrid Poliaková, PhDr. /51/ prednostka Okresného úradu Brezno / Brezno / Slovenská národná strana

31. Marcel Pollák, PhDr. /42/ starosta / Šumiac / Slovenská národná strana

32 Slavomír Pôbiš, Mgr. /27/ odborný referent v samospráve, krajský poslanec / Braväcovo / Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana

33. Ján Račák, Mgr. /59/ riaditeľ firmy / Brezno / SMER – sociálna demokracia

34. Jerguš Ridzoň /19/ študent / Brezno / nezávislý kandidát

35. Martin Ridzoň, Ing., PhD. /33/ výskumnovývojový zamestnanec / Brezno / nezávislý kandidát

36. Peter Ridzoň /26/ záchranár / Lom nad Rimavicou / Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

37. Vratko Strmeň /31/ riaditeľ spoločnosti / Podbrezová / nezávislý kandidát

38. Daniel Struhár, Mgr. /32/ stredoškolský učiteľ / Brezno / nezávislý kandidát

39. Ľubica Štugnerová, Bc., MA /55/ manažér dopravy / Brezno / Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana

40. Roman Švantner, Ing. /54/ starosta / Mýto pod Ďumbierom / DOMA DOBRE

41. Jozef Tokár /61/ SZČO / Brezno / nezávislý kandidát

42. Marek Trnavský, Ing. /41/ podnikateľ SZČO / Pohronská Polhora / Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana

43. Juraj Uhrin, Ing. /44/ starosta / Valaská / nezávislý kandidát

Volebný obvod č. 4 – Detva

  • počet volených poslancov vo volebnom obvode: 3

Pozn: za poradovým číslom – Meno a priezvisko, titul /Vek/ Zamestnanie / Obec trvalého pobytu / Politická strana, koalícia alebo nezávislý kandidát


1. Ľubomír Bahleda, Mgr. /55/ starosta / Látky / Ľudová strana Pevnosť Slovensko

2 Vladimír Fekiač, Ing. /57/ finančný riaditeľ / Detva / Slovenská národná strana

3. Stanislav Horník, Mgr. /42/ primátor / Hriňová / nezávislý kandidát

4. František Chamula /56/ obchodný zástupca / Vígľaš / SME RODINA – Boris Kollár

5. Oľga Klincová /67/ dôchodkyňa / Detva / Strana rómskej koalície – SRK

6. Štefan Krnáč, MUDr. /40/ lekár / Hriňová / SMER – sociálna demokracia

7. Jana Kuzárová, Mgr. /52/ učiteľka / Detva / Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti
(OĽANO), NOVA, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana

8. Ľubica Lapinová /55/ opatrovateľka / Podkriváň / nezávislý kandidát

9. Roman Malatinec, Mgr. art. /36/ odborný pracovník v kultúre / Korytárky / SMER – sociálna demokracia

10. Marek Mališ, Mgr. /39/ manažér výrobného podniku / Kriváň / Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

11. Imrich Paľko /54/ starosta / Kriváň / SMER – sociálna demokracia

12. Jozef Pavlov, Mgr. /27/ učiteľ / Detva / nezávislý kandidát

13. Dušan Pohorelec, Ing. /41/ projektant / Korytárky / Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku

14. Ján Spodniak, MUDr. /64/ lekár / Stožok / STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS)

15. Miroslav Suja, Mgr. /41/ konateľ spoločnosti / Detva / Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

16. Ján Šufliarský, Ing. /53/ primátor / Detva / nezávislý kandidát

17. Anton Trebuľa /66/ dôchodca / Hriňová / Komunistická strana Slovenska

18. Boris Vilhan /47/ výrobný technik / Hriňová / ŠANCA

19. Roman Vrťo, Ing. /45/ IT manažér / Detva / Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti
(OĽANO), NOVA, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana

20. Štefan Vyletel, Bc. /31/ referent nákupu pozemkov / Hriňová / nezávislý kandidát

21. Róbert Záchenský, Ing. /45/ starosta / Vígľaš / Slovenská národná strana

Volebný obvod č. 5 – Krupina

  • počet volených poslancov vo volebnom obvode: 2

Pozn: za poradovým číslom – Meno a priezvisko, titul /Vek/ Zamestnanie / Obec trvalého pobytu / Politická strana, koalícia alebo nezávislý kandidát


1. Oľga Búryová, Mgr. /57/ učiteľka / Krupina / Slovenská národná strana

2. Ľubica Dutkievičová, Mgr. /58/ riaditeľka CVČ Krupina / Krupina / Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana

3. Miroslav Jelcha, Bc. /34/ majster stavebnej výroby / Sebechleby / ŠANCA

4. Jaroslav Jenčo, MUDr. /58/ lekár / Hontianske Moravce / STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS)

5. Róbert Lauko, RNDr. /46/ meteorológ / Dudince / nezávislý kandidát

6. Štefan Matejkin /64/ dôchodca / Litava / nezávislý kandidát

7. Milan Mihalovič /33/ živnostník / Krupina / Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

8. Peter Novák, Ing. /46/ Lean Senior / Kráľovce – Krnišov / SME RODINA – Boris Kollár

9. Martin Schvarc /40/ starosta / Sebechleby / nezávislý kandidát

10. Maroš Skopal, Mgr. /38/ riaditeľ školy / Krupina / Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana

11. Dušan Strieborný, PaedDr. /46/ primátor / Dudince / SMER – sociálna demokracia

12. Radoslav Vazan, Ing. /39/ primátor / Krupina / nezávislý kandidát

Volebný obvod č. 6 – Lučenec

  • počet volených poslancov vo volebnom obvode: 5

Pozn: za poradovým číslom – Meno a priezvisko, titul /Vek/ Zamestnanie / Obec trvalého pobytu / Politická strana, koalícia alebo nezávislý kandidát


1. Attila Agócs, Mgr., PhD. /38/ primátor / Fiľakovo / MOST – HÍD

2. Milan Alberti /47/ invalidný dôchodca / Lovinobaňa / nezávislý kandidát

3. Pavol Baculík, Mgr. /57/ pedagóg / Lučenec / nezávislý kandidát

4. Zoltán Balog /54/ súkromný podnikateľ / Fiľakovo / nezávislý kandidát

5. Jozef Bari /66/ dôchodca / Fiľakovo / Strana rómskej koalície – SRK

6. Matej Bella /29/ živnostník / Lučenec / STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS)

7. Péter Csúsz, Mgr. /51/ učiteľ / Lučenec / Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja

8. Lukáš Čavoj /31/ referent prevádzky / Vidiná / nezávislý kandidát

9. Radoslav Čičmanec, Mgr. /40/ riaditeľ školy / Lučenec / DOMA DOBRE

10. Július Čipčala /55/ nezamestnaný / Trenč / Strana rómskej koalície – SRK

11. Ondrej Drugda, Ing. /72/ znalec – lesníctvo / Lučenec / Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku

12. Karol Ferencz /42/ starosta / Holiša / MOST – HÍD

13. Pavel Greksa, Ing. /60/ starosta / Mýtna / nezávislý kandidát

14. Péter György, Ing. /55/ starosta / Radzovce / Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja

15. Jana Haláková, Mgr. /52/ vedúca strediska sociálnych služieb / Lučenec / SMER – sociálna demokracia

16. Branislav Hámorník, Ing. /53/ prednosta okresného úradu / Lučenec / SMER – sociálna demokracia

17. Marek Hudec /36/ vodič z povolania / Ružiná / Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

18. Radoslav Jánošik, Mgr. /36/ samostatný odborný referent / Točnica / Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

19. Lucia Kašiarová /38/ administratívna pracovníčka / Lučenec / Komunistická strana Slovenska

20. František Kelemen, Ing. /58/ projektant Lučenec / Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku

21. László Kerekes, Ing. Bc. /40/ zástupca primátora / Fiľakovo / Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja

22. Štefan Kertész, Ing. /55/ manažér / Panické Dravce / MOST – HÍD

23. Michal Kováč, Ing. /38/ podnikateľ / Lučenec / Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti
(OĽANO), NOVA, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana

24. Monika Kováčová /27/ technička / Šíd / Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku

25. Jozef Kramec, Mgr. /43/ SZČO / Lučenec / Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti
(OĽANO), NOVA, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana

26. Pavol Križo, Mgr. Ing., PhD., MBA /44/ ekonóm / Lučenec / Slovenská národná strana

27. Zaher Mahmoud, MUDr. /59/ chirurg / Lučenec / Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana

28. Zoltán Marcinkó, Mgr. /33/ učiteľ / Belina / Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja

29. István Mázik, PhDr. /60/ kultúrno-výchovný pracovník / Fiľakovo / Maďarská kresťanskodemokratická aliancia – Magyar Kereszténydemokrata Szövetség

30. Ján Mičuda, Ing. /45/ starosta / Tomášovce / SMER – sociálna demokracia

31. Denisa Nincová, Mgr. /44/ riaditeľka Domova sociálnych služieb / Fiľakovo / nezávislý kandidát

32. Peter Pánik, Ing. /66/ projektant / Lučenec / Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku

33. Vojtech Papp, Mgr. /65/ vedúci oddelenia / Lučenec / Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

34. Juraj Pelč, MUDr. /64/ lekár / Lučenec / nezávislý kandidát

35. Veronika Poznánová /29/ administratívna pracovníčka / Nové Hony / STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS)

36. Rudolf Slivka, MUDr. /41/ lekár / Lučenec / Slovenská národná strana

37. Milan Spodniak, Ing. /45/ starosta Ratka / DOMA DOBRE

38. Patrik Svediak, Mgr., MBA /42/ ekonóm / Lučenec / SME RODINA – Boris Kollár

39. Ján Svoreň, Mgr. /60/ výsluhový dôchodca / Lučenec / Komunistická strana Slovenska

40. Zsuzsanna Szvorák, Mgr. /54/ profesorka / Fiľakovo / Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja

41. Marian Šulek /60/ invalidný dôchodca / Lučenec / Komunistická strana Slovenska

42. Tibor Tóth /28/ podnikateľ / Lučenec / MOST – HÍD

43. Jozef Týnus, Ing. /60/ podnikateľ / Lučenec / Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

44. Anna Václavíková, Ing. arch. /65/ architektka / Lučenec / Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianskakonzervatívna strana

Volebný obvod č. 7 – Poltár

  • počet volených poslancov vo volebnom obvode: 2

Pozn: za poradovým číslom – Meno a priezvisko, titul /Vek/ Zamestnanie / Obec trvalého pobytu / Politická strana, koalícia alebo nezávislý kandidát


1. Andrea Baníková, MUDr. /51/ lekárka / Poltár / Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana

2 Pavol Čičmanec /44/ vedúci strediska / Hradište / SMER – sociálna demokracia

3. Pavel Gavalec, Ing. /39/ prednosta OÚ Poltár / Poltár / Slovenská národná strana

4. Ján Chromek, Ing. /52/ starosta / Kokava nad Rimavicou / SMER – sociálna demokracia

5. Veronika Krnáčová /28/ živnostník / Kalinovo / STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS)

6. Ján Matúš /65/ samostatne hospod. roľník / Uhorské / Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku

7. Matej Melicherčík, Ing. /29/ konateľ / Kalinovo / DOMA DOBRE

8. Ján Obročník /23/ technický pracovník / Kokava nad Rimavicou / Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

9. Pavel Olšiak, Ing. /45/ prednosta MÚ Poltár / Poltár /Slovenská národná strana

10. Bohuslav Salaj /33/ stavbár / Cinobaňa / SME RODINA – Boris Kollár

11. Jozef Saxon /50/ živnostník / Rovňany / Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

12. Ján Sendrei /69/ dôchodca / Kokava nad Rimavicou / Strana rómskej koalície – SRK

13. David Turčáni, Mgr., PhD. /32/ projektový manažér, včelár / Kokava nad Rimavicou / nezávislý kandidát

Volebný obvod č. 8 – Revúca

  • počet volených poslancov vo volebnom obvode: 3

Pozn: za poradovým číslom – Meno a priezvisko, titul /Vek/ Zamestnanie / Obec trvalého pobytu / Politická strana, koalícia alebo nezávislý kandidát


1. Svetoslav Albíni, Ing. Mgr., MBA /44/ manažér / Muráň / nezávislý kandidát

2. Pavel Alexa /45/ strojník, vodič / Revúca / Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

3. Ondrej Bafia, Mgr. /33/ učiteľ / Mokrá Lúka / SMER – sociálna demokracia

4. Ján Brzáč /62/ dôchodca / Sirk / STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS)

5. Július Buchta, Ing. /43/ zástupca primátora / Revúca / Slovenská národná strana

6. János Deák, Ing. /37/ poľnohospodár / Tornaľa / Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja

7. Dušan Ďuriška, Ing. /56/ projektant / Kameňany / Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku

8. Mária Duszová, Mgr. /53/ starostka / Držkovce / nezávislý kandidát

9. Dávid Galovič, Mgr. /24/ marketingový špecialista / Revúca / nezávislý kandidát

10 Zsuzsa Hunyák /52/ úradníčka / Tornaľa / Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja

11. Milan Kolesár, MVDr. /46/ primátor / Jelšava / Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti
(OĽANO), NOVA, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana

12. Roland Kovács /38/ súkromný podnikateľ / Tornaľa / nezávislý kandidát

13. Martin Kvetko /23/ študent / Muránska Dlhá Lúka / nezávislý kandidát

14. Július Laššan, Ing. /52/ starosta / Mokrá Lúka / SMER – sociálna demokracia

15. Ladislav Lukáč /44/ záchranár RZP / Mokrá Lúka / Slovenská národná strana

16. Hilda Puterová /53/ pedagogický pracovník / Revúca / STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS)

17. Stanislav Ružáni /57/ opatrovateľ / Revúca / Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

18. Anna Szögedi, Mgr.  /67/ primátorka / Tornaľa / Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja

19. Vladimíra Šmidtová /36/ projektová manažérka / Turčok / Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

20. Gabriela Tamášová /55/ nezamestnaná / Gemerská Ves / Strana rómskej koalície – SRK

21. Alena Zelinová /58/ majsterka odborného výcviku / Tornaľa / Slovenská národná strana

Volebný obvod č. 9 – Rimavská Sobota

  • počet volených poslancov vo volebnom obvode: 6

Pozn: za poradovým číslom – Meno a priezvisko, titul /Vek/ Zamestnanie / Obec trvalého pobytu / Politická strana, koalícia alebo nezávislý kandidát


1. Tomáš Agócs /43/ geodet / Gemerský Jablonec / MOST – HÍD

2. Andrea Andrášiová, JUDr. /47/ advokátka / Rimavská Sobota / Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana

3. Ján Antal, Ing. /41/ YURA Hnúšťa technik / Hnúšťa / JEDNOTA – ľavicová strana Slovenska

4. Ferenc Auxt /65/ podnikateľ / Rimavská Sobota / Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja

5. Michal Bagačka, Mgr. /54/ primátor / Hnúšťa / SMER – sociálna demokracia

6. Aladár Bari /41/ starosta / Radnovce / MOST – HÍD

7. Zoltán Biró, Mgr. /28/ terénny sociálny pracovník / Riečka / DOMA DOBRE

8. Robert Bottlik /53/ podnikateľ / Rimavská Sobota / SME RODINA – Boris Kollár

9. Branislav Bukviar /24/ chovateľ koní / Rimavská Sobota / Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana

10. Pavel Cibuliak, Ing. /60/ živnostník / Tisovec / Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

11. Csaba Csízi, Mgr. /52/ prednosta OÚ – Rimavská Sobota / Číž / MOST – HÍD

12. Zoltán Cziprusz, Ing. /28/ stavebný inžinier / Rimavská Sobota / Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja

13. Róbert Čipka /44/ živnostník / Tisovec / Komunistická strana Slovenska

14. Gejza Farkaš, Ing. /43/ SZČO / Rimavská Sobota / Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana

15. Miroslava Grendelová /36/ poštová doručovateľka / Hnúšťa / Komunistická strana Slovenska

16 Ivan Hazucha, Ing. /47/ vedúci strediska kanalizácií a ČOV / Rimavská Sobota / SMER – sociálna demokracia

17. Dušan Hlinka, Ing. /51/ podnikateľ / Rimavská Sobota / SMER – sociálna demokracia

18. Anatolij Jefimov /41/ barman / Včelince / Komunistická strana Slovenska

19. Peter Juhász, MUDr. /45/ lekár / Rimavská Sobota / Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja

20. Marta Kanalová /44/ novinárka / Rimavská Sobota / Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana

21. Vojtech Kökény, Mgr. /61/ sociálny pracovník / Rimavská Sobota / Strana rómskej koalície – SRK

22. Kristián Korheľ /21/ elektrotechnik / Blhovce / Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku

23. Stanislav Krahulec /61/ starosta / Rimavské Janovce / nezávislý kandidát

24. Michaela Kružlicová /23/ odborná referentka / Rimavské Janovce / Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

25. Lukáš Kvietok, Mgr. /32/ štátny zamestnanec / Rimavská Sobota / SMER – sociálna demokracia

26. Ladislav Lang, MVDr. /40/ súkromný veterinárny lekár / Šimonovce / MOST – HÍD

27. Zdenko Ľaudár /38/ SZČO / Rimavské Janovce / Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

28. Roman Lebeda, PhDr. /34/ viceprimátor / Hnúšťa / nezávislý kandidát

29. Ján Lichanec, Ing. /52/ starosta / Orávka / nezávislý kandidát

30. Gejza Mede, Ing. /65/ dôchodca – podnikateľ / Nová Bašta / nezávislý kandidát

31. Vojtech Menyhárt, Bc. /49/ starosta / Pavlovce / nezávislý kandidát

32. Peter Mináč, Ing. /61/ primátor / Tisovec / SMER – sociálna demokracia

33. Stanislav Mizík, Mgr. /53/ poslanec NR SR / Rovné / Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

34. Katarína Moncoľová, Mgr. /45/ riaditeľka stacionáru / Hnúšťa / nezávislý kandidát

35. Zdenek Očovan, Ing. /60/ vojnový veterán / Tisovec / Nezávislosť a Jednota

36. Marian Petrok, Mgr. /44/ učiteľ / Hnúšťa / Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti
(OĽANO), NOVA, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana

37. Alena Pivovarčiová, PhDr. /59/ muzeologička / Tisovec / NOVÝ PARLAMENT

38. Martin Pliešovský, Ing. /51/ kultúrny pracovník / Hnúšťa / Slovenská národná strana

39. Ladislav Rigó, Ing. /60/ zástupca primátora / Rimavská Sobota / Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja

40. Vladimír Skrutek /42/ vodič / Rimavská Sobota / STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS)

41 Tomáš Sliva, Mgr. /38/ štátny zamestnanec / Rimavská Sobota / MOST – HÍD

42. Vojtech Szajkó, Mgr. /32/ štátny radca, ÚSVRK, MV SR / Včelince / Strana rómskej koalície – SRK

43. Jozef Šimko, JUDr. /66/ primátor / Rimavská Sobota / nezávislý kandidát

44. Aneta Vargicová, Ing. /52/ ekonómka / Rimavská Sobota / Slovenská národná strana

45. Miroslava Vargová, Ing. /33/ manažérka MAS MALOHONT / Hnúšťa / nezávislý kandidát

46. Štefan Vavrek /35/ štátny zamestnanec / Hubovo / MOST – HÍD

47. Adriana Zavadinková /44/ vedúca výroby / Tisovec / Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

48. Anna Zsóriová, JUDr. /36/ SZČO / Rimavská Sobota / STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS)

49. Stanislava Zvarová, Mgr. /49/ odborná pracovníčka v kultúre / Klenovec / SMER – sociálna demokracia

Volebný obvod č. 10 – Veľký Krtíš

  • počet volených poslancov vo volebnom obvode: 3

Pozn: za poradovým číslom – Meno a priezvisko, titul /Vek/ Zamestnanie / Obec trvalého pobytu / Politická strana, koalícia alebo nezávislý kandidát


1. Darina Antolíková, Mgr. /44/ sociálny pracovník / Nenince / ŠANCA

2. Ladislav Balík, MUDr. /60/ lekár / Veľký Krtíš / Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja

3. Igor Boreš, RNDr. /55/ informatik / Veľký Krtíš / Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti
(OĽANO), NOVA, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana

4. Michaela Činčurová, Ing. /37/ štátny zamestnanec / Dolná Strehová / Slovenská národná strana

5. Ľuboslav Dobrocký, Ing. /30/ manažér / Dolná Strehová / ŠANCA

6. Nicolas Dobrocký /20/ pracovník SBS / Modrý Kameň / Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

7. Jaroslav Dudáš, Mgr. /42/ inžinier kvality / Veľký Krtíš / Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

8. Marcel Fagyas /41/ starosta Vrbovka / Maďarská kresťanskodemokratická aliancia – Magyar Kereszténydemokrata Szövetség

9. Jaroslav Filip, Ing. /56/ štátny zamestnanec / Záhorce / SMER – sociálna demokracia

10. Michal Györgyík /38/ odborný referent / Veľký Krtíš / Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

11. Dana Havrilová, PhDr. /33/ medicínsky reprezentant / Sklabiná / nezávislý kandidát

12. László Jámbor /65/ podnikateľ / Opatovská Nová Ves / Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja

13. Ondrej Kollár, MUDr. /63/ lekár / Veľký Krtíš / SMER – sociálna demokracia

14. Anikó Korčoková /43/ logistický asistent / Kosihy nad Ipľom / Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja

15. Mária Košíková /49/ podnikateľka / Veľký Krtíš / STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS)

16. Tomáš Krahulec, Mgr. /26/ hotelový manažér / Veľké Zlievce / Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a
nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana

17. Miloš Krchňavý, Mgr. /55/ hlavný kontrolór Mesta Veľký Krtíš / Veľký Krtíš / nezávislý kandidát

18. Erika Kušická, Mgr. /54/ riaditeľka UPSVAR / Vinica / MOST – HÍD

19. Viktor Lestyánszky /55/ starosta / Ipeľské Predmostie / MOST – HÍD

20. Ladislav Nozdrovický /40/ starosta / Horné Plachtince / nezávislý kandidát

21. Rózsa Skabela, PaedDr. /53/ pedagogička / Kosihy nad Ipľom / MOST – HÍD

22. Peter Šalko, MUDr. /45/ lekár / Veľký Krtíš / nezávislý kandidát

23. Mirko Trojčák, MUDr. /54/ lekár-chirurg / Veľký Krtíš / SMER – sociálna demokracia

Volebný obvod č. 11 – Zvolen

  • počet volených poslancov vo volebnom obvode: 5

Pozn: za poradovým číslom – Meno a priezvisko, titul /Vek/ Zamestnanie / Obec trvalého pobytu / Politická strana, koalícia alebo nezávislý kandidát


1. Jozef Bakša, Mgr. /45/ vyšetrovateľ / Sliač / nezávislý kandidát

2. Viliam Baňák, Ing. /63/ podplukovník OS SR vo výslužbe / Zvolen / JEDNOTA – ľavicová strana Slovenska

3. Ivan Bartoš /39/ strojník / Očová / STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS)

4. Ján Beljak, PhDr., PhD. /38/ vedec-archeológ / Zvolen / Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana

5. Rastislav Bobor /52/ pracovník SBS / Sliač / Komunistická strana Slovenska

6. Milan Čarnoký, MUDr. /69/ lekár / Zvolen / nezávislý kandidát

7. Peter Časnocha, MUDr. /50/ lekár / Zvolen / Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti
(OĽANO), NOVA, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana

8. Marek Darmo /35/ súkromný podnikateľ / Zvolen / Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

9. Juraj Družbacký, PaedDr. /49/ vedúci pracovník / Zvolen / SMER – sociálna demokracia

10. Miroslav Gálik, PaedDr. /55/ pedagóg / Zvolen / Národ a Spravodlivosť – naša strana

11. Albín Geršič, Ing. /58/ výsluhový dôchodca / Zvolen / Hnutie za demokraciu

12. Slavomír Hanuska, PaedDr. /43/ riaditeľ bilingválneho gymnázia / Zvolenská Slatina / Slovenská národná strana

13. Róbert Hraško /50/ vodič VZV / Zvolen / ŠANCA

14. Peter Hričina /53/ hokejový tréner / Zvolen / nezávislý kandidát

15. Oskar Hruška, Ing. /38/ živnostník / Zvolen / JEDNOTA – ľavicová strana Slovenska

16. Jozef Ježík, MUDr. /50/ lekár / Zvolen / SMER – sociálna demokracia

17. Marek Kabát /34/ koordinátor-vedúci zmeny / Zvolen / Národ a Spravodlivosť – naša strana

18. Simona Karhútová /31/ odborná referentka pre školstvo / Zvolen / Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

19. Peter Košík, Ing., PhD. /41/ poslanec mesta Zvolen, publicista / Zvolen / nezávislý kandidát

20. Miroslav Kusein, Ing. /60/ manažér / Zvolen / SMER – sociálna demokracia

21. Ľudmila Lysinová, MUDr., MPH /57/ lekárka / Budča / SMER – sociálna demokracia

22. Mária Michnová, Ing. /44/ projektová manažérka / Zvolenská Slatina / SME RODINA – Boris Kollár

23. Ján Mikovčák /43/ majster / Zvolen / Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

24. Samir Moumani, Ing. /41/ prednosta OÚ Zvolen / Zvolen / nezávislý kandidát

25. Miroslav Náhlik, PhDr. /55/ riaditeľ odboru sociálnych vecí a rodiny úradu práce / Dobrá Niva / SMER – sociálna demokracia

26. Vladimír Neumann, Ing. /46/ zamestnanec DSS / Zvolen / VZDOR – strana práce

27. Róbert Olšiak /39/ obchodný manažér / Zvolen / Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana

28. Anna Paľovová, Mgr. /53/ manažérka / Zvolen / Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana

29. Ján Plesník, Ing. /59/ živnostník / Zvolen / JEDNOTA – ľavicová strana Slovenska

30. Rastislav Schlosár, Mgr. /33/ poslanec NR SR / Bacúrov / Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

31. Ivan Sitár, Ing. /50/ technik PO / Tŕnie / Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

32. Matej Snopko /53/ publicista, poslanec MsZ Zvolen / Zvolen / nezávislý kandidát

33. Vladimír Sojak, Ing. /50/ projektant manažér / Sliač / Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana

34. Alžbeta Staníková, Mgr. /63/ riaditeľka školy / Zvolen / nezávislý kandidát

35. Igor Šufliarsky, Ing. /60/ projektový manažér / Zvolen / Slovenská národná strana

36. Róbert Vasil /44/ prevádzkový manažér / Zvolen / nezávislý kandidát

37. Viktoria Vonkomerová /18/ študentka / Zvolen / Hnutie za demokraciu

38. Ľubomír Zubčák, Ing. /60/ lesný inžinier / Zvolen / Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku

Volebný obvod č. 12 – Žarnovica

  • počet volených poslancov vo volebnom obvode: 2

Pozn: za poradovým číslom – Meno a priezvisko, titul /Vek/ Zamestnanie / Obec trvalého pobytu / Politická strana, koalícia alebo nezávislý kandidát


1. Miroslav Cimra, Mgr. /53/ živnostník / Žarnovica / Komunistická strana Slovenska

2. Kamil Danko /57/ primátor / Žarnovica / SMER – sociálna demokracia

3. Svetozár Gavora, Ing. /56/ živnostník / Nová Baňa / Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana

4. Ján Havran, Mgr. /39/ primátor / Nová Baňa / SMER – sociálna demokracia

5. Miroslav Karáč /56/ slobodný umelec / Žarnovica / STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS)

6. Juraj Kološta, Mgr. /36/ pedagóg / Nová Baňa / Slovenská národná strana

7. Rudolf Šniager /34/ koordinátor výroby / Žarnovica / Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

8. Marián Šurjanský, PhDr. /31/ starosta Rudno nad Hronom / Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a
nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana

9. Ján Tomáš, Ing. /58/ starosta Župkov / nezávislý kandidát

Volebný obvod č. 13 – Žiar nad Hronom

  • počet volených poslancov vo volebnom obvode: 4

Pozn: za poradovým číslom – Meno a priezvisko, titul /Vek/ Zamestnanie / Obec trvalého pobytu / Politická strana, koalícia alebo nezávislý kandidát


1. Dušan Antal, Mgr. /45/ právnik / Hliník nad Hronom / STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS)

2. Dušan Bosák, Ing. /46/ podnikateľ / Žiar nad Hronom / Slovenská národná strana

3. Alexander Ferenčík, Ing. Mgr. /39/ primátor mesta Kremnica / Kremnica / nezávislý kandidát

4. Vladimír Flimer, MUDr. /61/ lekár / Lehôtka pod Brehmi / SMER – sociálna demokracia

5. Daniel Gelien, Bc. /42/ starosta / Slaská / nezávislý kandidát

6. Štefan Henžel, Ing. /38/ starosta / Nevoľné / Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

7. Anton Holka /41/ živnostník / Horná Ždaňa / Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

8. Vladimír Ihradský, Ing. /32/ podnikateľ / Žiar nad Hronom / Slovenská národná strana

9. Radovan Junas, MUDr. /46/ lekár / Kremnica / Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana

10. Božena Kováčová, Ing. Mgr., MHA /58/ starostka / Janova Lehota / SMER – sociálna demokracia

11. Juraj Kratky, Ing. /48/ senior projekt manažér / Žiar nad Hronom / Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana

12. Pavel Kravec, Mgr. /60/ starosta / Trnavá Hora / nezávislý kandidát

13. Ladislav Kukolík, MUDr. /60/ lekár / Žiar nad Hronom / nezávislý kandidát

14. Rastislav Kysel /40/ skladník / Dolná Trnávka / Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

15. Anna Líšková, Mgr. /43/ právnik / Žiar nad Hronom / SMER – sociálna demokracia

16. Juraj Paulík, Ing. /30/ akvizičný pracovník / Žiar nad Hronom / SME RODINA – Boris Kollár

17. Ivan Petráš /56/ konateľ spoločnosti / Kremnica / SDKÚ – DS – Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana

18. Dušan Rajčan /68/ dôchodca / Stará Kremnička / Slovenská národná strana

19. Lívia Šouc Kosťová, Mgr. Mgr. /41/ advokátka / Žiar nad Hronom / nezávislý kandidát

20. Judita Tabernausová, Mgr. /49/ administratívny pracovník / Žiar nad Hronom / Slovenská národná strana

21. Pavol Veselý /35/ CNC operátor Ladomerská Vieska / Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

22. Marián Vojtko, DiS. art. /44/ učiteľ / Kremnica / Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana

23. Emil Vozár, Ing. /63/ súkromný podnikateľ / Žiar nad Hronom / nezávislý kandidát

24. Andrea Žiaková, Ing. /46/ prednostka okresného úradu / Lutila / SMER – sociálna demokracia

Odporúčané články

Župné voľby ovplyvnia program 15. kola futbalovej Fortuna ligy Župné voľby by mali stáť vyše desať miliónov eur

Neprehliadnite

Video: Boeing 777 nad Ukrajinou zostrelili Rusi, z vraždy 298 ľudí na palube obvinili štyroch mužov Fico pripúšťa zvolenie kandidátov na sudcov, ale hovorí o riziku antidiskriminačných žalôb Pellegrini sa nečuduje, že Kiskovi je bližší Kollár známy kontaktmi na bossov podsvetia Pellegrini presadzuje iný prístup k voľbe sudcov ako Fico a prehovoril aj o vzťahoch v Smere-SD Prešov zasiahla intenzívna búrka, voda sa valila aj historickým centrom mesta

Témy

Viac k osobnosti z článku

Diskusia

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X