Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Voľby
Foto: ilustračné, SITA/Jozef Jakubčo.

Župné voľby do VÚC 2017: Kandidáti na predsedu a poslancov PSK Prešovského samosprávneho kraja

Voľby do vyšších územných celkov budú 4. novembra. Poslanci NR SR na jar schválili novelu zákona o podmienkach výkonu volebného práva, ktorá stanovuje jednokolovú voľbu predsedov samosprávnych krajov. To znamená, že predsedom samosprávneho kraja sa stane ten z kandidátov, ktorý získa najviac platných hlasov.

Prelink.jpg

Kandidáti na post predsedu PSK

O post predsedu Prešovského samosprávneho kraja v nadchádzajúcich voľbách do orgánov VÚC má záujem jedenásť kandidátov.

Okrem súčasného predsedu PSK Petra Chudíka (Smer-SD) sa o post ako nezávislí kandidáti uchádzajú obchodný riaditeľ Andrej Gmitter z Bardejova, manažér Pavol Gašper z Popradu, živnostník Eduard Markovič takisto z Popradu a advokát Ján Garaj z Prešova.

Štvorkoalícia Kresťanskodemokratické hnutie (KDH), Sloboda a Solidarita (SaS), Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a NOVA postavila ako kandidáta primátora Levoče Milana Majerského. Za stranu Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko kandiduje podnikateľ Jozef Mihalčin z Vranova n/Topľou. Pedagóg a výrobný riaditeľ František Oľha z Prešova je kandidátom mimoparlamentnej strany Šanca.

Štatutár občianskeho združenia František Bednár z Popradu kandiduje za stranu Nezávislosť a Jednota (NAJ) a za Slovenskú národnú stranu (SNS) primátor Svitu Miroslav Škvarek. Pedagóg Jozef Šváč z Prešova kandiduje za stranu Nový parlament.

Kandidáti na poslancov v PSK

Volebný obvod č. 1 – Bardejov

  • počet volených poslancov vo volebnom obvode: 6

Pozn: za poradovým číslom – Meno a priezvisko, titul /Vek/ Zamestnanie / Obec trvalého pobytu / Politická strana, koalícia alebo nezávislý kandidát


1. Karol Billy, 49, podnikateľ, Bardejov, Rómska iniciatíva Slovenska

2. Juraj Bochňa, Mgr. art., ArtD., 37, riaditeľ osvetového strediska, Bardejov, nezávislý kandidát

3. Zuzana Brenišová, 23, študentka, Kurov, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

4. Miroslav Bujda, Ing. 58, prednosta OÚ, Bardejov, Slovenská národná strana

5. Pavol Ceľuch, 55, starosta obce, Sveržov, nezávislý kandidát

6. Albín Cina, Mgr., 43, koordinátor zdravotných asistentov, Zborov, NOVÝ PARLAMENT

7. Vladimír Ducár, Ing., 27, finančný poradca Bardejov, Slovenská národná strana

8. Eduard Dvorščák, Ing. 41, živnostník, Zborov, Slovenská národná strana

9. Ferdinand Exner, Ing. 56, projektový manažér, Bardejov, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA

10. Pavol Goriščák, Mgr. 35, podnikateľ, Bardejov, Slovenská národná strana

11. Jozef Guliga, Mgr. 34, vedúci kancelárie, Bardejov, SMER – sociálna demokracia

12. Boris Hanuščak, MUDr. 62, lekár, Bardejov, SMER – sociálna demokracia

13. Andrej Havrilla, MUDr. 60, lekár, Bardejov, SMER – sociálna demokracia

14. Štefan Holodik, Mgr.  27, archeológ, Bardejov, VZDOR – strana práce

15. Ján Huďa, Mgr. 57, sociálny pracovník, Bardejov, Komunistická strana Slovenska

16. František Hvizda, 33, podnikateľ, Janovce, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA

17. Ondrej Katuška, Bc. 27, BOZP technik, Bardejov, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

18. Jozef Kmec, Ing., PhD. 38, starosta obce, Kružlov, nezávislý kandidát

19. Anton Lamanec, Ing. 58, učiteľ, Raslavice, Slovenská národná strana

20. Jozef Lenart, PhDr. 48, zamestnanec FR SR, Kobyly, nezávislý kandidát

21. Patrik Mihaľ, MUDr. 43, lekár, Bardejov, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA

22. Edita Mirdaliková, Ing. 24, študentka, Bardejov, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

23. Tomáš Molčan, PhDr. 31, technik, Bardejov, nezávislý kandidát

24. Miroslav Mydlo 56, majster výroby, Bardejov, Strana občianskej ľavice

25. Vladislav Nemec, Ing. 72, dôchodca, Bardejov, ŠANCA

26. Vladislav Novák 43, šachový tréner, Bardejov, nezávislý kandidát

27. František Oláh, Ing. 67, starosta obce, Hažlín, SMER – sociálna demokracia

28. František Paľka 51, živnostník, Kľušov, Nezávislosť a Jednota

29. Viera Pituchová, 48, zdravotná sestra, Kurov, Slovenská národná strana

30. Jozef Sorád, Mgr. 56, školník, Bardejov, Strana zelených

31. Mária Spišáková, PhDr. 43, sociálna pracovníčka, Bardejov, MOST – HÍD

32. Ľubomír Šesták, Mgr. 38, sociálny pracovník ÚPSVaR, Bardejov, Slovenská národná strana

33. Martin Šmilňák, Mgr , 44, riaditeľ školy, Bardejov, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA

34. Alexander Šoth, Ing. 30, ekonóm, Bardejov SMER – sociálna demokracia

35. Marián Tiliščák, Mgr. 56, SZČO, Bardejov, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

36. František Tkáč, Mgr. 53, pedagóg, ergoterapeut, Bardejov Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA

37. Milan Vrabeľ, Ing. 33, systémový inžinier, Raslavice, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA

Volebný obvod č. 2 – Humenné

  • počet volených poslancov vo volebnom obvode: 5

Pozn: za poradovým číslom – Meno a priezvisko, titul /Vek/ Zamestnanie / Obec trvalého pobytu / Politická strana, koalícia alebo nezávislý kandidát


1. Michal Babin, PhDr. 55, technik, Humenné, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA

2. Jozef Babják, Ing., 64, dôchodca, Humenné SDKÚ – DS – Slovenská demokratická a kresťanská únia Demokratická strana

3. Jozef Bajkó, 33, zástupca vedúceho predajne, Humenné, Strana práce

4. Darina Barančíková, PhDr., 49, regionálna koordinátorka Humenné, Strana občianskej ľavice

5. Marek Basala, 41, majster drevovýroby, Dedačov, Strana práce

6. Štefan Behun, Ing., 41, kontrolór, Humenné, Slovenská národná strana

7. Pavol Brek, 61, súkromný podnikateľ, Slovenská Volová, ÚSVIT

8. Marta Burdová, PaedDr. 43, externá konzultantka, Humenné ŠANCA

9. Mária Cehelská, RNDr. 65, občianska aktivistka, Humenné, Strana občianskej ľavice

10. Peter Demjan, 32, manažér predaja, Humenné, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

11. Michal Druga, Ing. 37, riaditeľ odboru ÚPSVaR, Humenné, SMER – sociálna demokracia

12. Jozef Fedorko, 52, starosta, Pakostov, SMER – sociálna demokracia

13. Peter Ferenc, 27, robotník, Humenné, Občianska konzervatívna strana

14. Ján Ferko, MVDr. 61, veterinárny lekár, Humenné, SMER – sociálna demokracia

15. Tibor Focko, MUDr. 48, lekár, Kamenica nad Cirochou, SMER – sociálna demokracia

16. Miroslav Gajdoš, 51, podnikateľ, Brestov, Nezávislosť a Jednota

17. Lucia Gombitová, 38, manažérka oddelenia, Pakostov, ÚSVIT

18. Rudolf Gregorovič, Ing. Mgr. 47, manažér, Humenné, MOST – HÍD

19. Martin Greš  43, výpravca ŽSR, HumennéKotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

20. Stanislav Hančár, 49, občiansky aktivista, Humenné, Nezávislosť a Jednota

21. Ivan Hopta, PhDr., CSc. 59, pedagóg, Humenné, ÚSVIT

22. Dušan Hrabec, 62, invalidný dôchodca, Humenné, Nezávislosť a Jednota

23. Marek Hudák, 41, predavač, Papín, ÚSVIT

24. Monika Chomová, Mgr. 45, riaditeľka ÚPSVaR, Humenné, MOST – HÍD

25. Ondrej Chovanec, 45, vedúci predajne, Humenné, Slovenská národná strana

26. Marián Kovaľ, Ing. 40, manažér, Dedačov, Slovenská národná strana

27. Peter Kulan, Mgr. 28, zamestnanec samosprávy, Myslina, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA

28. Pavel Legeza, 55, obchodný zástupca, Humenné, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

29. Martin Lichman, Ing. 48, technik, Humenné, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA

30 .Hana Loziaková, Mgr. 38, finančná poradkyňa, Humenné, MOST – HÍD

31. Michal Macko, Bc. 24, študent, Humenné, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

32. Martin Meričko, Ing. 28, starosta obce, LukačovceLukačovce, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA

33. Ondrej Mudry, Ing. 42, prednosta okresného úradu, Humenné, SMER – sociálna demokracia

34. Marián Paško, 42, prednosta okresného úradu, Udavské, ÚSVIT

35. Mário Perinaj, Ing. 28, riaditeľ správy NP, Ohradzany, MOST – HÍD

36. Peter Pipák, Ing., 38, vedúci odboru MPH, Humenné, Slovenská národná strana

37. Romana Porochnavá, 21, študentka Kochanovce, #SIEŤ

38. Andrej Semanco, Ing. arch. 63, zástupca primátorky mesta, Humenné, nezávislý kandidát

39. Ladislav Sninčák, Ing. 68, dôchodca, Závadka, SDKÚ – DS – Slovenská demokratická a kresťanská únia Demokratická strana

40. Peter Šamudovský, 62, dôchodca, Humenné, Komunistická strana Slovenska

41. Lukáš Šandor, 25, robotník, Humenné, EURÓPSKA DEMOKRATICKÁ STRANA

42. Emília Šmaťová, 30, vedúca tanečnej skupiny, Humenné, MOST – HÍD

43. Tomáš Šudík, 21, študent vysokej školy, Humenné, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA

44. Helena Ufnárová, Mgr. 49, pôrodná asistentka, Humenné, SME RODINA – Boris Kollár

45. Marián Vojtko, Ing. 60, referent odboru, Kamenica nad Cirochou, Slovenská národná strana

46. Peter Vorobel, 30, stavebný robotník, Humenné, Strana zelených

47. Gabriela Želizňáková, JUDr. 57, právnička, Humenné, nezávislý kandidát

Volebný obvod č. 3 – Kežmarok

  • počet volených poslancov vo volebnom obvode: 5

Pozn: za poradovým číslom – Meno a priezvisko, titul /Vek/ Zamestnanie / Obec trvalého pobytu / Politická strana, koalícia alebo nezávislý kandidát


1. Radomír Beller, 26, portier, Veľká Lomnica, Strana zelených

2. Peter Bendík, PhDr. Mgr. 35, starosta obce Vlková, Vlková, Slovenská národná strana

3. Štefan Bieľak, JUDr. 42, primátor mesta, Kežmarok, Spišská Belá, nezávislý kandidát

4. Vojtech Bodnár, Ing. 59, riaditeľ Tatralift a.s., Kežmarok, Slovenská národná strana

5. Bohumil Bohunický, 42, podnikateľ, Spišská Belá, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA

6. Miroslav Čauder, 45, nezamestnaný, Veľká Lomnica, Komunistická strana Slovenska

7. Peter Duda, Mgr. 43, starosta obce, Veľká Lomnica, nezávislý kandidát

8. Rastislav Duduš, 35, automechanik, Krížová Ves, NOVÝ PARLAMENT

9. Štefan Džurný, Ing. 51, starosta obce Červený Kláštor, Červený Kláštor, SMER – sociálna demokracia

10. Ján Ferenčák, PhDr. Mgr. 43, primátor, Kežmarok, SMER – sociálna demokracia

11. Michal Gallik  31, IT konzultant, Lendak, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA

12. Milan Glevaňák, 29, manažér a tréner športového klubu, Kežmarok, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

13. Jozef Grivalský, 51, starosta obce, Krížová Ves, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA

14. Viktor Gurčík, 42 , podnikateľ,  Ľubica, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

15. Rudolf Hangurbadžo, 43, SZČO, Toporec, Slovenská národná strana

16. Ján Hencel, MUDr., MSc. 48, lekár, Kežmarok, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA

17. Pavel Hudáček, 56, starosta obce, Lendak, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA

18. Pavol Hurčala, 40, vedúci rybochovného strediska, Vrbov, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

19. Štefan Kiška, 53, nákupca techník, Veľká Lomnica, SDKÚ – DS – Slovenská demokratická a kresťanská únia Demokratická strana

20. Agnesa Kišková, 59, živnostníčka, Stará Lesná, ŠANCA

21. Štefan Kišš, Ing. 63, technológ, Kežmarok, Demokratická strana

22. Jozef Krok, Ing. 54, technik, Kežmarok, Demokratická strana

23. Ľubomír Lauf, 55, starosta – Stará Lesná, Stará Lesná, Slovenská národná strana

24. Marián Litvin, Ing. 53, referent dopravy, Kežmarok, Strana občianskej ľavice

25. Jana Majorová Garstková, Mgr. 36, riaditeľka združenia, Kežmarok, nezávislý kandidát

26. Jozef Marhefka, JUDr. 48, manažér, právnik, Spišská Belá, SMER – sociálna demokracia

27. Vladimír Matfiak, Ing. 56, ekonóm, Spišská Belá, Demokratická strana

28. Dagmar Mathiová, Ing. 56, starostka Tvarožná, Tvarožná, Slovenská národná strana

29. Milan Mazurek, 23, poslanec NR SR, Milan Spišská Belá, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

30. Ladislav Oravec, 39, starosta obce, Malý Slavkov, nezávislý kandidát

31. Ján Pastuszek, 21, SZČO, Kežmarok, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

32. Matúš Polák, Ing. 31, živnostník, ekonóm, Kežmarok, nezávislý kandidát

33. Marta Sabolová, PhDr. 61, riaditeľka strednej školy, Kežmarok, SMER – sociálna demokracia

34. Pavol Slovík, MUDr. 54, lekár, Spišská Belá, nezávislý kandidát

35. Vladimír Škára, Ing. 55, ekonóm, Kežmarok, nezávislý kandidát

36. Peter Štefaňák, 48, podnikateľ, Veľká Lomnica, MOST – HÍD

37. Juraj Švedlár, 62, vedúci Folklórneho súboru Magura, Kežmarok, SMER – sociálna demokracia

38. Jaroslav Vaľo, PaedDr. 46, pedagóg, Kežmarok, Demokratická strana

39. Andrej Zreľak, PhDr. 27, projektový manažér, Kežmarok, nezávislý kandidát

Volebný obvod č. 4 – Levoča

  • počet volených poslancov vo volebnom obvode: 3

Pozn: za poradovým číslom – Meno a priezvisko, titul /Vek/ Zamestnanie / Obec trvalého pobytu / Politická strana, koalícia alebo nezávislý kandidát


1. Jozef Bača, Mgr. 63, pedagóg, Spišské Podhradie, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA

2. Matej Baňas, Bc. 27, živnostník, Dúbrava, ŠANCA

3. Miroslav Brincko, Mgr. 56, inšpektor BOZP, Levoča, Slovenská národná strana

4. Lýdia Budziňáková, JUDr. 42, podniková právnička, Levoča Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA

5. Štefan Comba, Ing. 45, projektant, Levoča, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

6. Jozef Cvoliga, PhDr. 41, zástupca primátora, Mgr. Levoča, Demokratická strana

7. Miroslav Čurilla, 57, riaditeľ hotela, Levoča, nezávislý kandidát

8. Lucia Dolná 40, chemická laborantka, Levoča, Slovenská národná strana

9. Ivan Dunčko, Ing. 52, technik, Levoča, SMER – sociálna demokracia

10. Ingrid Dzurňáková, MUDr., MBA, 46, lekárka, Levoča, nezávislý kandidát

11. Miroslav Fabian, 57, starosta obce, KlčovKlčov, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA

12. Peter Faltin, 33, starosta obce, Dravce, nezávislý kandidát

13. František Ferenc, 37, zdravotný asistent, Doľany, NOVÝ PARLAMENT

14. Jozef Gura, Mgr. 49, manažér Vyšné, Repaše, nezávislý kandidát

15. Peter Jeseňák, MUDr. 52, lekár, Levoča, Občianska konzervatívna strana

16. Ľubomír Komara, Bc. 45, informatik, Levoča, SMER – sociálna demokracia

17. Vincent Koňak, 46, starosta obce, Buglovce, nezávislý kandidát

18. Vladimír Ledecký, PhDr. 51, starosta obce Spišský Hrhov, Spišský Hrhov nezávislý kandidát

19. Jana Matvejová, 52, podnikateľka, Levoča MOST – HÍD

20. Ľubomír Repaský, PaedDr. 46, učiteľ, Levoča nezávislý kandidát

21. Miloslav Repaský, Mgr. 44, pedagóg, Spišské Podhradie, SMER – sociálna demokracia

22. Peter Vandraško, Mgr. 52, učiteľ, Spišské Podhradie, nezávislý kandidát

23. Miroslav Varšo, Dr.theol. 49, vedecký pracovník, Spišské Podhradie, Občianska konzervatívna strana

24. Karina Venglarčíková, Bc. 22, študentka VŠ, Levoča, Strana zelených

25. Jana Vincentyová, Ing. 52, vedúca oddelenia Okresného úradu Levoča, Spišský Hrhov, MOST – HÍD

Volebný obvod č. 5 – Medziaborce

  • počet volených poslancov vo volebnom obvode: 1

Pozn: za poradovým číslom – Meno a priezvisko, titul /Vek/ Zamestnanie / Obec trvalého pobytu / Politická strana, koalícia alebo nezávislý kandidát


1. Michal Cipka, 73 ,vodič, Oľka ÚSVIT

2. Peter Cipka, 35, starosta, Repejov, Slovenská národná strana

3. Mária Gajdošová, JUDr. 55, vedúca kancelárie CPP, Medzilaborce, MOST – HÍD

4. Ján Gombita, 52, živnostník, Čertižné, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA

5. Adrián Kaliňák, Ing. 46, projektový manažér, Medzilaborce, SMER – sociálna demokracia

6. Ľuboš Kocurišin, Bc. 27, marketingový manažé,rMedzilaborce ŠANCA

7. Pavel Ličko, 48, vodič, Medzilaborce, Strana práce

8. Miroslav Veliký, 45, inštalatér, Habura, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

9. Lucia Weichpartová, 30, materská dovolenka, Medzilaborce, Strana zelených

Volebný obvod č. 6 – Poprad

  • počet volených poslancov vo volebnom obvode: 8

Pozn: za poradovým číslom – Meno a priezvisko, titul /Vek/ Zamestnanie / Obec trvalého pobytu / Politická strana, koalícia alebo nezávislý kandidát


1. Milan Antaš, PhDr. 61, pedagóg, Poprad, Strana občianskej ľavice

2. Milan Baran, Ing. 60, poslanec VÚC, stavebný technik, Poprad, SMER – sociálna demokracia

3. Stanislav Baran, JUDr. 60, právnik, Poprad, Strana občianskej ľavice

4. Marián Barilla, Ing. 41, dopravný inžinier, riaditeľ Správy a údržby ciest PSK oblasť Poprad, Poprad, nezávislý kandidát

5. František Bednár, 60, štatutár občianskeho združenia, Poprad, Nezávislosť a Jednota

6. Peter Bendik, Bc. 27, výkonný riaditeľ, Poprad, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA

7. Jozef Benko, Ing. 31, ekonóm, Poprad, Slovenská národná strana

8. Gabriel Bodnár, JUDr. 38, starosta, Batizovce, nezávislý kandidát

9. Juraj Bondra, 57 ,hokejový tréner, podnikateľ, Poprad, SMER – sociálna demokracia

10. Vladimír Božoň, Ing. 52, stavebný inžinier, Poprad Kresťanskodemokratické hnutie, Poprad, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA

11. Peter Brenišin, MUDr. 57, lekár, Poprad, nezávislý kandidát

12. Patrícia Bujňáková, PaedDr. 44, učiteľka, Poprad, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA

13. Karol Dračka, 34, SZČO, Svit, Komunistická strana Slovenska

14. Ján Drobný, Ing. 46, manažér, Svit, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA

15. Marek Duda, 35, živnostník, Poprad, Nezávislosť a Jednota

16. Viera Dziviaková, 48, zdravotná sestra, Poprad, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

17. Ondrej Fedor, 28, taxikár, Poprad, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

18. Patrik Františka, Ing. 44 riaditeľ hotela Batizovce, Slovenská národná strana

19. Pavol Gašper, Ing. 54, manažér, Poprad, nezávislý kandidát

20. Jaroslav Géci, 38, SZČO, finančný konzultant, Liptovská Teplička, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA

21. Jaroslav Hamrak, Ing. 53, vodohospodár, Vydrník, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA

22. Alžbeta Havrančíková, Mgr. 54, poslankyňa VÚC, učiteľka, Šuňava, SMER – sociálna demokracia

23. Zuzana Hiznayová, 24, nezamestnaná, Poprad, Strana zelených

24. Peter Hritz, Ing. 51, starosta obce, Nová Lesná, nezávislý kandidát

25. Ján Hroboň, Mgr. 35, starosta, Gerlachov, nezávislý kandidát

26. Hana Jablonovská, 35, starosta ,Poprad, Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku

27. Jozef Janiga, Ing. 49, Horská záchranná služba, riaditeľVysoké Tatry, nezávislý kandidát

28. Martin Jurčík, Bc. 22, obchodný zástupca – študent, Liptovská Teplička, nezávislý kandidát

29. Karin Jureková, Mgr. 40, štatutárna zástupkyňa, Poprad, nezávislý kandidát

30. Marek Jurov, 28, hĺbkotlačiar, Poprad, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

31. Richard Kaprál, 31, operátor elektromechanik, Svit, Slovenská národná strana

32. Ondrej Kavka, Ing. 56, živnostník, občiansky aktivista, Poprad, nezávislý kandidát

33. Jozef Király, 50, SZČO, Vysoké Tatry, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

34. Daniel Klouda, 41 obchodný zástupca, Poprad, SME RODINA – Boris Kollár

35. Eugen Knotek, Ing., CSc. 63, prednosta MsÚ Vysoké Tatry, Poprad, Slovenská národná strana

36. Slavomír Kopáč, Mgr. 46, starosta obce, Liptovská Teplička, nezávislý kandidát

37. Jozef Košický, PhDr. 36, riaditeľ Centra sociálnych služieb v Poprade, Poprad, nezávislý kandidát

38. Ondrej Kovalčík, 27, vodič autobusu, Poprad, Komunistická strana Slovenska

39. Ján Kriššák, Ing. 64, dôchodca, Poprad, Nezávislosť a Jednota

40. Jozef Križan, Ing. 60, nezamestnaný, Poprad, Strana občianskej ľavice

41. Vladimír Krojer, 32, taxikár, Hôrka, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

42. Martin Lajoš, MUDr. 50, lekár, primár oddelenia úrazovej chirurgie a JIS, Poprad, SMER – sociálna demokracia

43. Ingrid Lindemanová, Mgr. 46, riaditeľka CVČ, Poprad, Strana občianskej ľavice

44. Alena Madzinová, Mgr. 60, vedúca Školského úradu Veľký Slavkov, Poprad, Demokratická strana

45. Milan Marečák, Ing. 55, podnikateľ, Poprad, STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS)

46. Eduard Markovič, PhDr. 56, SZČO, Poprad, nezávislý kandidát

47. Peter Michalík, Mgr. 34, operátor logistiky, Batizovce, Slovenská národná strana

48. Martin Mlynár, Bc. 2,1 živnostník, študent,Švábovce, nezávislý kandidát

49. Peter Mlynár, Ing. 37, obchodný riaditeľ, Poprad, Slovenská národná strana

50. Dušan Nebus, Mgr. 61, riaditeľ Gymnázia a Spojenej školy ul. Dominika Tatarku, Poprad, SMER – sociálna demokracia

51. Valér Neumeister, Mgr. 45, učiteľ, Poprad, Strana občianskej ľavice

52. Miroslav Nytra, Ing. 54, technik, Poprad, MOST – HÍD

53. Vladimír Ondruš, Ing. 56, starosta obce Vernár, Vernár, SMER – sociálna demokracia

54. Ivana Padarasová, 47, podnikateľka, Poprad, Nezávislosť a Jednota

55. Jana Pavelčáková, Mgr. 54, pedagogička, Poprad, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA

56. Jozef Pavligovský, 46, starosta obce Hozelec, Hozelec, SMER – sociálna demokracia

57. Štefan Pčola, Mgr. 44, manažér, Poprad, nezávislý kandidát

58. Edita Pilárová, PaedDr. 44, manažér, Mlynica, nezávislý kandidát

59. Emília Ringošová, 52, manažérka, Nová Lesná, ŠANCA

60. Marián Rušin, 59, požiarny technik, predseda krajského výboru dobrovoľných hasičovPoprad, SMER – sociálna demokracia

61. Jozef Sabo, Ing. 58, podnikateľ ,Hranovnica, Strana občianskej ľavice

62. Anna Schlosserová, 61, tlmočníčka posunkovej reči, Poprad, nezávislý kandidát

63. Matúš Sirota, 34, konateľ, obchodný riaditeľ, Poprad, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

64. Jozefína Skokanová, 59, pracovníčka ZŠ, Spišské Bystré, STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS)

65. Michal Sýkora,64, starosta Štrba, nezávislý kandidát

66. Radoslav Ščuka, 43, hlavný kontrolór, Poprad, NOVÝ PARLAMENT

67. Mária Škovierová, Mgr. 63, dôchodkyňa, Spišské Bystré, STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS)

68. Miroslav Škvarek, Ing., MPH. 57, primátor mesta Svit, Svit, Slovenská národná strana

69. Ján Šoltis, 49, starosta, Mengusovce, nezávislý kandidát

70. Jaroslav Švorc, PaedDr. 64, dôchodca, Štrba, Strana občianskej ľavice

71. Jozef Tekáč, MUDr. 51, lekár, Veľký Slavkov, nezávislý kandidát

72. Štefan Vartovník, 59, konateľ spoločnosti, Svit, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

73. Roman Vitko, Mgr., 33, pedagóg PhD., Poprad, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA

74. Igor Wzoš, Mgr. 49, viceprimátor mesta Poprad,Poprad, nezávislý kandidát

75. Tomáš Zelina, Ing. 31, finančný kontrolór, Svit, Slovenská národná strana

Volebný obvod č. 7 – Prešov

  • počet volených poslancov vo volebnom obvode: 12

Pozn: za poradovým číslom – Meno a priezvisko, titul /Vek/ Zamestnanie / Obec trvalého pobytu / Politická strana, koalícia alebo nezávislý kandidát


1. Ján Ahlers, MUDr., MBA, MPH. 45, primár očného oddelenia FNsP v Prešove, Prešov, nezávislý kandidát

2. Jozef Babinčák, Mgr. 49, mestský policajt, Tulčík, nezávislý kandidát

3. Ján Baloga, Ing. 58, starosta, Víťaz, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA

4. Peter Bartek, Mgr. 39, riadiaci pracovník, Župčany, Slovenská národná strana

5. Miroslav Bartko, Ing. 49, podnikateľ, Malý Šariš, nezávislý kandidát

6. Zuzana Bednárová, RNDr., PhD. 32, vysokoškolská pedagogička, Prešov, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA

7. Miroslav Benko, PaedDr., MBA. 43, Okresný úrad vedúci odboru starostlivosti o životné prostredie, Prešov, SMER – sociálna demokracia

8. Ruženka Berežná, 62, dôchodkyňa, Prešov, nezávislý kandidát

9. Marcela Birošová, Mgr. 52, učiteľka spojenej školy, Prešov SMER – sociálna demokracia

10. Ivan Bobák, Bc. 26, obchodný riaditeľ, Prešov Slovenská národná strana

11. Vladimír Borecký, Mgr. 58, SZČO, Prešov, Slovenská národná strana

12. Andrea Brehová 43, SZČO, Prešov, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

13. Andrej Buday, Ing. 65, živnostník, Prešov, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA

14. Štefan Cicoň, Mgr., MBA. 25, manažér,  Fričovce, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

15. Tomáš Cina, 30, vedúci výroby, Vyšná Šebastová, Strana zelených

16. Martina Copáková, 37, dobrovolníčka, Prešov, ŠANCA

17. Peter Cvengroš, MUDr. 46, lekár – ortopéd, Prešov, nezávislý kandidát

18. Jozef Červeňák, 53, robotník, Chminianske Jakubovany, NOVÝ PARLAMENT

19. Ľubomír Červeňák, Ing. 54, ekonóm, Prešov, SMER – sociálna demokracia

20. Jozef Čokina, Ing. 60, manažér, Prešov, MOST – HÍD

21. Marián Damankoš, PhDr., PhD. 42, riaditeľ školy, Prešov, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA

22. Jaroslav Daňo, MUDr., PhD., MBA. 54, lekár – riaditeľ úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, Ľubotice, SMER – sociálna demokracia

23. Jozef Demčák, Ing. 30, podnikateľ, Prešov, nezávislý kandidát

24. Patrik Derfiňák, doc. PaedDr., PhD. 47, vysokoškolský učiteľ, Prešov MOST – HÍD

25. Ján Dobrovič, doc. Ing., PhD. 56, vysokoškolský učiteľ, Veľký Šariš, Slovenská národná strana

26. Richard Drutarovský, Ing. 46, informatik Prešov, Občianska konzervatívna strana

27. Rudolf Dupkala, PhDr., PhD. 36, riaditeľ galérie a VŠ pedagóg, Prešov, nezávislý kandidát

28. Martin Ďurišin, PhDr., PhD. 38, učiteľ, politológ, poslanec MsZ mesta Prešov, Prešov, nezávislý kandidát

29. Jozef Dužda. 51, barman, Prešov, Rómska iniciatíva Slovenska

30. Martin Fecko, Ing. 55, poslanec NR SR, Prešov, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA

31. Renáta Fedorčíková, Ing. 50, pedagogička, Prešov, nezávislý kandidát

32. Anton Gašpár, Ing. 63, koordinátor , Záhradné, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA

33. Viera Gregová 31, konateľka, Prešov, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

34. Pavel Hagyari, JUDr. 60, advokát, manažér , Prešov, nezávislý kandidát

35. Mária Halátová, Ing. 55, ekonómkaBretejovce, Demokratická strana

36. Marian Haľko 72, podnikateľ, Prešov, STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS)

37. Eva Harsághy, Ing. 45, ekonómka, Malý Šariš, Slovenská národná strana

38. Michal Hlivjak, 69, stavebný technik, Prešov, Slovenská národná strana

39. Eva Hrabková 47, živnostníčka , Haniska, Komunistická strana Slovenska

40. Juraj Hudáč, Ing. 54, ekonóm , Prešov, SMER – sociálna demokracia

41. Milan Hudák, Ing. 55. starosta obce , Lada, SMER – sociálna demokracia

42. Emil Chlapeček, Mgr. 59, prednosta okresného úradu, Prešov, SMER – sociálna demokracia

43. Peter Ihnat, 50, SZČO, Prešov, nezávislý kandidát

44. Štefan Janíčko, 53, podnikateľ, SZČO, Veľký Šariš, Komunistická strana Slovenska

45. Stanislav Kahanec, Ing. 62, strojný inžinier, Prešov, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA

46. Jozef Kičura, PhDr.  50, riaditeľ ,Ruská Nová Ves, SMER – sociálna demokracia

47. Patrik Kiseľa, Mgr. 24, štátny zamestnanec ,Okružná, nezávislý kandidát

48. Radomír Kizek, 40, SZČO , Medzany, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA

49. Pavol Kleban, Ing. 38, manažér, Ľubotice, Slovenská národná strana

50. Jana Kočišová Čižová, Bc. Mgr. 36, novinárka, Prešov, nezávislý kandidát

51. Miroslav Kolčár, Mgr. 54 riaditeľ v odbore bezpečnosti, Chmeľov, MOST – HÍD

52. Marek Košč, 44, manažér pre kľúčových zákazníkov, Prešov, SME RODINA – Boris Kollár

53. Martin Kovalčík, Ing. 46, koordinátor pre IT , Prešov, nezávislý kandidát

54. Ľuboslav Krajňák, Mgr. 59 ,samostatný referent,  Prešov, ÚSVIT

55. Peter Krajňák, Mgr. 36, štátny tajomník MŠVVaŠ SR, Prešov, MOST – HÍD

56. Marián Krakovský  57, pracovník SBS, Drienov, Komunistická strana Slovenska

57. Ľuba Kráľová, PhDr., Ph.D. 58, projektová manažérka, Prešov, nezávislý kandidát

58. Jozef Kravjar, JUDr. 68, právnik VÚ 6335 Prešov, Vyšná Šebastová, NÁRODNÁ KOALÍCIA

59. Igor Kréta, RSDr. 66, dôchodca, Prešov, Komunistická strana Slovenska

60. Peter Kríž, 57, montážny pracovník,Prešov, ŠANCA

61. Štefan Kubini, 24, študent VŠ, Lipovce, VZDOR – strana práce

62. Jaroslava Kutajová, Mgr. 34, štátna zamestnankyňa, Prešov, MOST – HÍD

63. Viera Leščáková, PaedDr. 43, pedagogička, Veľký Šariš, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA

64. Cyril Leško, Mgr. 65, podpredseda SNS, Župčany, Slovenská národná strana

65. Martin Lipka, PhDr., PhD. 42, konateľ, Prešov, Slovenská národná strana

66. Jozef Lukáč, Mgr. 43, poslanec NR SR, Záborské, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA

67. Tomáš Lukačko, Mgr. 35, podnikateľ, Šarišské Bohdanovce, SMER – sociálna demokracia

68. Michal Majdák, Mgr. 43, manažér, Prešov, Slovenská národná strana

69. Ľudovít Malaga, Ing. 58, technický pracovník, Prešov, SMER – sociálna demokracia

70. Michal Mamrilla, 61, dôchodca, Prešov, Komunistická strana Slovenska

71. Eduard Mathia, 23, poštár, Medzany, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

72. Matúš Murajda, Ing. 60, honorárny konzul, Ľubotice, MOST – HÍD

73. Ján Murdzik, Bc. 33, verejný zdravotník, Prešov, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

74. František Oľha, Ing. 47, pedagóg, výrobný riaditeľ, Prešov, ŠANCA

75. Miroslav Osifčin, Mgr. 25, štátny zamestnanec, Prešov, MOST – HÍD

76. Gabriel Paľa, doc. ThDr. PaedDr. Ing., PhD. 45, vysokoškolský pedagóg, Gregorovce Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA

77. Ľubica Pankievičová, Mgr. 52, starostka obce Varhaňovce, Varhaňovce, MOST – HÍD

78. René Polačok, 57, správca, Prešov, Demokratická strana

79. František Porochnavý, Mgr. 33, product specialist, Záborské, nezávislý kandidát

80. Ľudovít Sabol, MVDr. 62, veterinárny lekár ,Prešov, Slovenská národná strana

81. Ľubomír Safko, Ing. 55, vojenský pilot vo výslužbe, Prešov, Nezávislosť a Jednota

82. Matúš Sedlák, 30, SZČO, Ličartovce, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

83. Tomáš Seďori, 23, vodič, Medzany, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

84. Jitka Semivanová, PaedDr. 5,2 odborná referentka, Ľubotice, MOST – HÍD

85. Gabriel Slezák, Bc. 29, záchranár, Lipovce, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

86. Štefan Szidor, Ing. 62, manažér, Prešov, MOST – HÍD

87. Radovan Šafranko, 42, zdravotný asistent, Mirkovce, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

88. Peter Šmeringai, Ing., PhD. 29, vysokoškolský učiteľ, Prešov, nezávislý kandidát

89. Milan Šteiner, 36, technológ, Prešov, Strana zelených Slovenska

90. Peter Šulík 35, SZČO, Prešov, Demokratická strana

91. Jozef Šváč, Ing. 60, pedagóg, Prešov, NOVÝ PARLAMENT

92. Róbert Tkáč, 47, starosta obce, Záhradné, SMER – sociálna demokracia

93. Ján Tobiaš, 61, dôchodca, Hrabkov, Strana práce

94. Andrej Tudor, 63, dôchodca, Prešov, Komunistická strana Slovenska

95. Andrea Turčanová, Ing. 5,0 primátorka, Prešov, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA

96. Peter Uhlár, 54, riaditeľ obchodnej spoločnosti, Zlatá Baňa, Občianska konzervatívna strana

97. Vladimír Uram, Ing. 53, podnikateľ, projektový manažér, Prešov, SMER – sociálna demokracia

98. Peter Varvaruk,  42, opatrovateľ, Lemešany, STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS)

99. Vladimír Vavrek, 43, SZČO, Veľký Šariš, MOST – HÍD

Volebný obvod č. 8 – Sabinov

  • počet volených poslancov vo volebnom obvode: 4

Pozn: za poradovým číslom – Meno a priezvisko, titul /Vek/ Zamestnanie / Obec trvalého pobytu / Politická strana, koalícia alebo nezávislý kandidát


1. Juraj Adam, Mgr. 28 manažér Drienica, SME RODINA – Boris Kollár

2. Ján Baňas, Ing. 50, prednosta okresného úradu, Lipany, SMER – sociálna demokracia

3. Ľuboš Bernát 43, technik IT, Šarišské Michaľany, Slovenská národná strana

4. Miroslav Čekan, Ing. 50, riaditeľ, Poliklinika Sabinov, n.o., Sabinov, SMER – sociálna demokracia

5. Ján Fekiač, Ing. 60, SZČO, viceprimátor, Sabinov, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA

6. Zuzana Harazin, 26, pekárka, Sabinov, Slovenská národná strana

7. Katarína Heredošová, Mgr., DiS.art. Mgr., DiS.art. 41 ,riaditeľka základnej umeleckej školy,Sabinov, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA

8. Ľubomír Hovančík, 41, majster Obecného podniku, Torysa, Strana zelených Slovenska

9. Marek Hrabčák, Ing., PhD. 38, technický projetkový manažér, Sabinov, nezávislý kandidát

10. Jozef Chromjak, 43, dôchodca, Sabinov, Slovenská národná strana

11. Miroslav Janiga, Ing. 53, fytotechnik, Jakubovany, DOMA DOBRE

12. Vladimír Jánošík, Ing. 51, primátor, Lipany, SMER – sociálna demokracia

13. Stanislav Kaleja, 52, sociálny pracovník, Sabinov, MOST – HÍD

14. Tomáš Kaleja Sabinov, 31, sociálny pracovník, MOST – HÍD

15. Jozef Kanuščák, 43, konateľ spoločnosti, Lipany, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA

16. Kvetoslava Korineková, 56, dôchodkyňa, Jarovnice, Slovenská národná strana

17. Miloš Kožuško, Ing. 42, učiteľ, SZČO Lipany, #SIEŤ

18. Jozef Križalkovič, PhDr. 61, projektový manažér, Lipany, nezávislý kandidát

19. Martin Matuš, 36, technik, Sabinov, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA

20. Daniel Mikolaj, Ing., PhD. 40, starosta, Šarišské Sokolovce, #SIEŤ

21. Tomáš Miščík, Mgr. 34, marketing manager, Sabinov, nezávislý kandidát

22. Mária Mizeráková, 4,8 kuchárka, Lúčka, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

23. Peter Molčan, Ing. 64, primátor, Sabinov, SMER – sociálna demokracia

24. Jaroslava Novotná 44, účtovníčka, Jarovnice, ŠANCA

25. Marek Pešta, 42, operátor-skladník, Jarovnice, NOVÝ PARLAMENT

26. Dušan Petrula, 61, výsluhový dôchodca, Lipany, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

27. Radoslav Petruš, Ing. 34, policajt, Pečovská Nová Ves, nezávislý kandidát

28. Jozef Stedina, Ing. 43, starosta obce Torysa, Torysa, nezávislý kandidát

29. Jaroslav Šoltys, Ing. 42, riaditeľ pobočky Slovenská sporiteľňa, a. s., Sabinov, nezávislý kandidát

30. Šimon Vaňo, Mgr. 27, manažér predaja, Sabinov, nezávislý kandidát

31. Eduard Vokál, Ing. 57, pracovník samosprávy, Lipany, Demokratická strana

32. Kamil Zagrapan, Mgr. 29, pedagóg, Sabinov, ÚSVIT

33. Tomáš Žitnay, Bc. 23, študent, Sabinov, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

Volebný obvod č. 9 – Snina

  • počet volených poslancov vo volebnom obvode: 3

Pozn: za poradovým číslom – Meno a priezvisko, titul /Vek/ Zamestnanie / Obec trvalého pobytu / Politická strana, koalícia alebo nezávislý kandidát


1. Patrik Baloga, Mgr. 30, živnostník, Belá nad Cirochou, MOST – HÍD

2. Edita Barančíková, Ing. 46, riaditeľka SZUŠ Merlin, Pichne, ŠANCA

3. Peter Cimbaloš, Mgr. 26, politológ, Klenová, ÚSVIT

4. Maroš Červeňák, Mgr. 28, nezamestnaný, Runina, Strana zelených

5. Patrik Gerba, 42, SZČO, Belá nad Cirochou, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

6. Dušan Hačko, JUDr. 35, právnik, Snina, Slovenská národná strana

7. Lukáš Harmaňoš, MUDr. 37, lekár, Snina, Slovenská národná strana

8. Ján Holinka, 50, starosta, Ulič, Slovenská národná strana

9. Ján Chovanec, Mgr. 65, SZČO, Snina, nezávislý kandidát

10. Peter Karľa, PhDr. 5,1 SZČO, Belá nad Cirochou, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA

11. Miroslav Kulík, JUDr. 62, konateľ, Snina, Komunistická strana Slovenska

12. Ladislav Ladomirjak, 51, starosta obce, Zboj, SMER – sociálna demokracia

13. Miriama Lojková, 35, sekretárka, Kolonica, Strana práce

14. Štefan Milovčík, Ing. 65, primátor, Snina, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA

15. Jozef Savka, Ing. 64, profesionálny vojak vo výslužbe, Snina, MOST – HÍD

16. Nadežda Sirková, Mgr. 55, starostka obce, Ubľa, SMER – sociálna demokracia

17. Martin Šebák, Ing. 46, lesný inžinier, Snina, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA

18. Pavol Šebák, 49, lesník, Nová Sedlica MOST – HÍD

19. Mária Švajková, 53, opatrovateľka, Snina, ÚSVIT

20. Mária Telehaničová, 46, vedúca predajne, Snina, ÚSVIT

21. Michal Vohar, Ing. 38, prednosta okresného úradu, Snina, SMER – sociálna demokracia

Volebný obvod č. 10 – Stará Ľubovňa

  • počet volených poslancov vo volebnom obvode: 4

Pozn: za poradovým číslom – Meno a priezvisko, titul /Vek/ Zamestnanie / Obec trvalého pobytu / Politická strana, koalícia alebo nezávislý kandidát


1. Anna Aftanasová, JUDr. 57, právničk,a Stará Ľubovňa, nezávislý kandidát

2. Martin Arendáč, 36, živnostník, Stará Ľubovňa, ŠANCA

3. Michal Biganič, PaedDr. 59, manažér, Stará Ľubovňa, nezávislý kandidát

4. Peter Bizovský, MUDr., MPH. 61, riaditeľ Ľubovnianskej nemocnice, n.o., Stará Ľubovňa, SMER – sociálna demokracia

5. Ondrej Bjalončík, 46, riaditeľ spoločnosti, Lesnica, Strana zelených Slovenska

6. Jozef Bravis, 30, predseda OZ,  Nová Ľubovňa, Slovenská národná strana

7. Ján Cirák, 32, konateľ ,Podolínec, Slovenská národná strana

8. Ján Frőhlich, 42, prezident Mestského futbalového klubu Stará Ľubovňa, Plavnica, SMER – sociálna demokracia

9. Ján Gondek, 50, starosta obce, Lesnica, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA

10. Olina Gromanová, 61, zdravotná sestra, Podolínec, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

11. Miroslav Havran, 42, čašník, Stará Ľubovňa, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

12. Ivan Hirják, 36, konateľ, Stará Ľubovňa, MOST – HÍD

13. Alžbeta Chamillová, PaedDr. 47, riaditeľka Základnej školy Komenského 6, Nová Ľubovňa, SMER – sociálna demokracia

14. Pavol Chmeliar, Mgr. 46, riaditeľ gymnázia, Plavnica, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA

15. Ján Jakubianský, Mgr. 45, riaditeľ úradu, Jakubany Slovenská národná strana

16. Karol Kačmarčík, 51, SZČO, Stará Ľubovňa, Strana občianskej ľavice

17. Jozef Kandráč, Ing. 62, riaditeľ spoločnosti, Stará Ľubovňa, nezávislý kandidát

18. Anton Karniš, Mgr. 64, manažér spoločnost, iStará Ľubovňa, nezávislý kandidát

19. Július Korčkovský, 19, robotník, Stará Ľubovňa, Strana zelených

20. Vladimír Mačuga, 62, dôchodca, Stará Ľubovňa, Komunistická strana Slovenska

21. František Orlovský, MUDr. 55, lekár – chirurg, Stará Ľubovňa, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA

22. Zita Pleštinská, Ing. arch. 56, starostka obce Chmeľnica, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA

23. Matej Reľovský, Ing. 28, vedúci predajne, Kolačkov, ŠANCA

24. Peter Sloboda, 63, psychológ, Stará Ľubovňa, Občianska konzervatívna strana

25. Peter Sokol, Ing. 58, prednosta okresného úradu,Stará Ľubovňa, SMER – sociálna demokracia

26. Frederika Šestáková, 20, študentka, Vyšné Ružbachy, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

27. Peter Žemba, 49, starosta obce, Mníšek nad Popradom, nezávislý kandidát

Volebný obvod č. 11 – Stropkov

  • počet volených poslancov vo volebnom obvode: 2

Pozn: za poradovým číslom – Meno a priezvisko, titul /Vek/ Zamestnanie / Obec trvalého pobytu / Politická strana, koalícia alebo nezávislý kandidát


1. Irena Andrejková, 59, ekonómka, Stropkov, SME RODINA – Boris Kollár

2. Eva Bačová, Ing. 40, SZČO, Stropkov, Slovenská národná strana

3. Monika Briňarská, Bc. 38, ekonomické práce, Stropkov, Strana zelených

4. Milan Bzdil, Ing. 38, ekonóm, Stropkov, nezávislý kandidát

5. Ladislav Dubas, 57, robotník, Havaj, ÚSVIT

6. Lukáš Ferenc, 23, šofér, Stropkov, ŠANCA

7. Martin Jakubov, MUDr. 47, lekár, Stropkov, nezávislý kandidát

8. Eduard Kočiš, Mgr. 35, asistent poslanca NR SR, Stropkov, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

9. Stanislav Kolcun, Ing. 51, ekonóm, Stropkov, nezávislý kandidát

10. Dušan Lukáč, Ing. 41, vedúci stredísk Služba m.p. Stropkov, Stropkov, nezávislý kandidát

11. Peter Obrimčák, MUDr. 57, štatutár Nemocnica Poprad, a.s., Turany nad Ondavou, SMER – sociálna demokracia

12. Roman Popík, Ing. 34, štátny zamestnanec, Stropkov, MOST – HÍD

13. Daniel Slivka, doc. PhDr. ThDr., PhD. 42, vysokoškolský učiteľ, Stropkov Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA

14. Jozef Šimko, Mgr. 32, živnostník, Stropkov, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA

15. Alfonz Veselý, Mgr. 48, prednosta Okresný úrad Stropkov, Stropkov, SMER – sociálna demokracia

16. Martin Zeleňák, Ing. 32, vedúci pracovník, Chotča, VZDOR – strana práce

17. Mário Žemlička, 31, konateľ s.r.o Stropkov, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

Volebný obvod č. 12 – Svidník

  • počet volených poslancov vo volebnom obvode: 3

Pozn: za poradovým číslom – Meno a priezvisko, titul /Vek/ Zamestnanie / Obec trvalého pobytu / Politická strana, koalícia alebo nezávislý kandidát


1. Jozef Baslár, PaedDr.  53 prednosta okresného úraduSvidník, SMER – sociálna demokracia

2. Cyril Dudáš, 60, živnostník, Svidník, SME RODINA – Boris Kollár

3. Peter Duľa, Ing. 35, manažér, Svidník, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

4. Michal Gondek, Ing. 60, riaditeľ, Svidník, Strana občianskej ľavice

5. Michal Goriščák, PhDr. Mgr. 31, riaditeľ ÚPSVaR Bardejov, Svidník MOST-HÍD

6. Peter Harvan, Mgr. 39, podnikateľ – SZČO, Kračúnovce, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA

7. Ján Hirčko, 38, podnikateľ, Svidník, nezávislý kandidát

8. Júlia Hojdová, 84, dôchodkyňa, Miroľa, Strana zelených

9. Ján Holodňák, Ing. 53, primátor mesta Svidník, Svidník, Slovenská národná strana

10. Jozef Horvát, 55, robotník, Giraltovce, Rómska iniciatíva Slovenska

11. Ivana Ivančová, Mgr., MBA. 35, starostka obce ,Soboš, SMER – sociálna demokracia

12. Jaroslav Olejar, Mgr. 49, manažér, Giraltovce, Slovenská národná strana

13. Peter Pilip, Svidník, 52, podnikateľ, SMER – sociálna demokracia

14. Ján Polovčík, Ing. 55, podnikateľ, Vagrinec, ŠANCA

15. Milan Šurkala, 57, invalidný dôchodca, Dobroslava, Komunistická strana Slovenska

16. Marcel Tkáč, RNDr. 44, riaditeľ školy, Lúčka, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA

17. Ján Vook, PhDr., MBA. 36, pedagóg, Svidník, nezávislý kandidát

18. Hana Zelenková, MUDr., PhD., MBA. PhD., MBA. 68, lekárka, Svidník, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA

Volebný obvod č. 13 – Vranov nad Topľou

  • počet volených poslancov vo volebnom obvode: 6

Pozn: za poradovým číslom – Meno a priezvisko, titul /Vek/ Zamestnanie / Obec trvalého pobytu / Politická strana, koalícia alebo nezávislý kandidát


1. Vincent Antoš, 64, dôchodca, Vranov nad Topľou, Komunistická strana Slovenska

2. Miroslav Baník, Mgr. 36, učiteľ, Hlinné, nezávislý kandidát

3. Jozef Baran, PhDr. 54, riaditeľ úradu práce, Vranov nad Topľou, SMER – sociálna demokracia

4. Jozef Berta, Ing. 50, starosta obce, Soľ, SMER – sociálna demokracia

5. Samuel Bruss, Ing. 32, farmár, Pavlovce, nezávislý kandidát

6. Jozef Bubnár, Mgr. 30, učiteľ, Vranov nad Topľou, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA

7. Milan Bužo, 31, koordinátor, Čaklov, EURÓPSKA DEMOKRATICKÁ STRANA

8. Peter Dzurjanin, Mgr. 32 ,učiteľ , Vranov nad Topľou, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA

9. Marek Fedor, Ing. MUDr. 54, lekár, Vranov nad Topľou, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA

10. Miroslav Gešper, Mgr. 37, vedúci OP MS Vranov nad Topľou, Vranov nad Topľou, nezávislý kandidát

11. Roman Goroľ, Bc. 48, asistent učiteľa , Čaklov, EURÓPSKA DEMOKRATICKÁ STRANA

12. Martina Hliboká, JUDr. 29, starostka obce, Babie, Strana občianskej ľavice

13. Ondrej Hreha, Ing. 48, konzultant pre ŽP, Bystré, Strana zelených Slovenska

14. Štefan Hreha, Ing. 59, riaditeľ sociálnej poisťovne, Vranov nad Topľou, SMER – sociálna demokracia

15. Marián Hreňo, 37, podnikateľ, Vranov nad Topľou, Strana občianskej ľavice

16. Michal Huňák, 38, robotník, Vranov nad Topľou, EURÓPSKA DEMOKRATICKÁ STRANA

17. Daniela Huňáková, 20, prac. komunitného centra, Vranov nad Topľou, STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS)

18. Štefan Kalafa, 60, konateľ, Vranov nad Topľou, MOST – HÍD

19. Jozef Karchňak, 53, automechanik, Sačurov, ÚSVIT

20. Ján Katriňák, 39, elektromechanik, Bystré, Rómska iniciatíva Slovenska

21. Alfonz Kobielský, Ing. 57, riaditeľ Mestského domu kultúry, Vranov nad Topľou, nezávislý kandidát

22. Peter Kocák, Mgr. 41, pedagóg, choreograf, Vranov nad Topľou, nezávislý kandidát

23. Ján Kočiš, 61, živnostník, Vranov nad Topľou, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA

24. Martin Kočiš, 31, zámočník, Bystré, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

25. Stanislav Korčinský, 36, živnostník, Vranov nad Topľou, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

26. Ivan Koščík, Ing. 54, projektový manažér, Vranov nad Topľou, nezávislý kandidát

27. Andrej Krišanda, Mgr. 64, prednosta OÚ, Kladzany, Slovenská národná strana

28. Miroslav Kroka, 25, automechanik, Čičava, NOVÝ PARLAMENT

29. Juraj Kuročka, MUDr. 63, lekár, Vranov nad Topľou, SMER – sociálna demokracia

30. Mária Kurovská, PhDr. 50, stredoškolská učiteľka, Vranov nad Topľou, Národ a Spravodlivosť naša strana

31. Ondrej Kurovský, 49, živnostník, Vechec, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

32. Ján Laco, 65, dôchodca, Vranov nad Topľou, ŠANCA

33. Peter Lenďák, Ing. 47, SZČO, Bystré, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

34. Ľubomír Lukič, Ing. 50, podnikateľ, Vranov nad Topľou, SMER – sociálna demokracia

35. Jaroslav Makatúra, PhDr. 51, starosta obce, Malá Domaša, SMER – sociálna demokracia

36. Blažena Matisová, PaedDr. 56, riaditeľka ZŠ, Vranov nad Topľou, nezávislý kandidát

37. Jozef Mihalčin, Ing. 58, konateľ firmy, Vranov nad Topľou, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

38. Peter Novák, Mgr. 32, vedúci strediska VVS a.s., Vranov nad Topľou, Slovenská národná strana

39. Stanislav Obický, 64, podnikateľ, Vyšný Kazimír, nezávislý kandidát

40. Tomáš Oravec, Ing. 30, súkromný podnikateľ, Vranov nad Topľou, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA

41. Anton Orokocký, 58, operátor výroby, Vranov nad Topľou, VZDOR – strana práce

42. Monika Palková, 44, šička, Sačurov, Strana práce

43. Peter Pčolinský, Mgr. 3,5 poslanec NR SR, Nižný Hrabovec, SME RODINA – Boris Kollár

44. Ľubomír Pidaný, Ing. 54, podnikateľ, Vranov nad Topľou, Slovenská národná strana

45. Jana Pioková, 59, konateľka firmy, Vranov nad Topľou, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

46. Ján Pivovarník, Mgr. Ing., PhD. 51, konateľ, riaditeľ spoločnosti, Hanušovce nad Topľou, Slovenská národná strana

47. Ján Ragan, Ing. 48, primátor mesta, Vranov nad Topľou, nezávislý kandidát

48. Ľuboš Sopoliga, Mgr. 41, špeciálny pedagóg, Hanušovce nad Topľou, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA

49. Štefan Straka, PhDr. 38, projektový manažér, Hanušovce nad Topľou, nezávislý kandidát

50. Peter Treciak, 54, umelec, Jastrabie nad Topľou, Národ a Spravodlivosť naša strana

51. Miroslava Urbanová, Mgr., 35, učiteľka, Jastrabie nad Topľou, Národ a Spravodlivosť- naša strana

52. Marta Vagaská, 51, živnostníčka, Merník, Slovenská národná strana

53. Dušan Vilenik, 50, technik, zastupujúci starosta, Čičava, Slovenská národná strana

54. Zuzana Zavadská, 22, študentka VŠ, Vranov nad Topľou, Strana zelených

 

Odporúčané články

Župné voľby ovplyvnia program 15. kola futbalovej Fortuna ligy Župné voľby by mali stáť vyše desať miliónov eur

Neprehliadnite

Voľba kandidátov na ústavných sudcov: Poslanci zvolili iba Radoslava Procházku (aktualizované) Nezamestnanosť na Slovensku sa drží pod piatimi percentami a opäť dosiahla nový rekord Foto: Prvá cesta prezidentky Čaputovej viedla do Česka, rokovala so Zemanom (aktualizované) Skončí Pellegrini na poste premiéra? Vraj má záujem o významný post v Bruseli (aktualizované) Ak ste si odložili daňové priznanie, blíži sa termín na jeho podanie Kiskova strana Za ľudí, Most-Híd aj kollárovci sú na hranici zvoliteľnosti. Smer-SD je pod 19 percentami Rusi volali prezidentovi Putinovi, sťažovali sa na nízke mzdy, plné nemocnice a zničené cesty

Témy

Viac k osobnosti z článku

Diskusia

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X