Zurian na poste šéfa NAKA môže pomôcť obnoviť dôveru v políciu, tvrdia aktivisti

Branislav Zurian
Bývalý šéf NAKA Branislav Zurian. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 2. mája (WebNoviny.sk) – Nový šéf Národnej kriminálnej agentúry Branislav Zurian má dobré profesionálne výsledky a dobrú štartovaciu pozíciu. Uvádza sa to vo vyhlásení iniciatívy Za lepšiu políciu.

Reorganizačné zmeny

„Ak sa mu podarí urobiť také reorganizačné zmeny, ktorých výsledkom bude spravodlivé a voči mocným nekompromisné vyšetrovanie, zásadným spôsobom to pomôže obnoviť dôveru v našu políciu,“ uviedol bývalý policajný funkcionár a člen iniciatívy Branislav Diďák.

Pripomenul, že podľa Zuriana by NAKA mala byť elitnou zložkou Policajného zboru SR so špičkovými policajtmi. „V tomto sme v úplnej zhode s pánom Zurianom“, zdôraznil Diďák.

Dôveryhodnosť polície

Súčasťou NAKA sú špeciálne jednotky ako protiteroristická, finančná, protikorupčná, protidrogová a protizločinecká, pričom verejnosť je mimoriadne citlivá na prípady, ktorými sa tieto jednotky zaoberajú . „Dôveryhodnosť polície tak spočíva z veľkej časti na pleciach NAKA,“ dodal Diďák.

Národnú kriminálnu agentúru bude viesť doterajší šéf jej protizločineckej jednotky Branislav Zurian. Do funkcie ho ustanovil policajný prezident Milan Lučanský.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav DiďákBranislav ZurianMilan Lučanský
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúraPZ Policajný zbor SR