Zuzana Kučová prehrala v 1. kole Wimbledonu

Bez názvu
Zuzana Kučová Foto: SITA/Tomáš Benedikovič

LONDÝN 21. júna (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Zuzana Kučová sa vo svojej premiére v hlavnej súťaži dvojhry žien vo Wimbledone neprebojovala do 2. kola. Dvadsaťsedemročná Slovenka podľahla v pondelkovom súboji 1. kola na treťom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny v Londýne (21. júna – 4. júla, celková dotácia 13,725 milióna libier, tráva) rovnako nenasadenej, ale skúsenejšej Austrálčanke Alicii Molikovej za 74 minút 2:6, 5:7.

Kučová mala na dosah aspoň vyrovnanie na 1:1 na sety, ale v druhom dejstve nevyužila náskok 4:1 a neskôr ani 5:4. Bývalá ôsma hráčka rebríčka WTA Tour a bronzová medailistka z OH 2004 vo dvojhre Moliková (aktuálne 97.) v závere využila svoje skúsenosti a počas celého zápasu výborne podávala. Nastrieľala 14 es a až 75% prvého podania premenila na body. Ofenzívne hrajúca rodáčka z Adelaide, ktorá sa medzičasom stala aj kapitánkou juiorského fedcupového tímu Austrálie, dominovala vo víťazných úderoch suverénne 44:13. V nevynútených chybách to bolo oveľa vyrovnanejšie: 21:18 z pohľadu Molikovej.

Z. Kučová (112. v rebríčku WTA Tour) sa v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji predstavila tretíkrát (predtým Australian Open 2010 a Roland Garros 2004) a stále sa jej nepodarilo vyhrať aspoň jeden zápas. Vo Wimbledone však hrala prvýkrát na podujatí veľkej štvorky na základe rebríčkového postavenia a nie vďaka postupu z kvalifikácie. Staršia zo sestier Kučových si za účasť v 1. kole prevezme šek na 11 250 libier.

Kučová bola prvou zo štyroch slovenských zástupkýň v hlavnej súťaži tohtoročnej wimbledonskej dvojhry. V ďalších dňoch sa na posvätnej tráve All England Clubu dostanú k slovu aj Daniela Hantuchová, Dominika Cibulková a Magdaléna Rybáriková.

Dvojhra žien – 1. kolo:

Alicia Moliková (Austr.) – Zuzana Kučová (SR) 6:2, 7:5 za 74 minút (29, 45)

V úvodnom dejstve Slovenka ťahala za kratší koniec. Za stavu 1:2 si prvýkrát nechala vziať podanie a od stavu 2:3 už neuhrala ani gem. Za 29 minút vyhrala skúsená Austrálčanka prvý set 6:2. V druhom sete sa o rok a pol mladšia Slovenka v úvode chytila a po jednom brejku a dvoch využitých svojich podaniach viedla 3:0. Potom ešte bratislavská rodáčka zvýšila na 4:1, ale náskok neudržala. Za stavu 5:5 štvrtýkrát v stretnutí prepustila súperke (sama využila jedinú zo štyroch možností na brejk) svoj servis a útočne hrajúca Moliková už potom doviedla zápas do víťazného konca.