Zuzana Stromková
Zuzana Stromková Foto: SITA/Natália Šlepecká
27. februára 2016 ŠportOstatné športy od SITASITA Diskusia()

Zuzana Stromková vyhrala preteky Európskeho pohára

SEISER ALM 27. februára (WebNoviny.sk) – Slovenská olympionička Zuzana Stromková sa stala víťazkou sobotňajších pretekov Európskeho pohára v akrobatickom lyžovaní, keď v talianskom stredisku Seiser Alm nenašla premožiteľku v disciplíne slopestyle.

Dvadsaťpäťročná Liptáčka v konkurencii ďalších pätnástich pretekárok získala 83 bodov a pred nasledujúcou súperkou mala náskok dvadsiatich bodov.

V mužskej kategórii v rovnakom dejisku aj disciplíne v konkurencii 67 pretekárov obsadil Richard Jurečka 35. miesto a Igora Janckulíka klasifikovali na 56. pozícii.

V talianskom Seiser Alm sú na nedeľu naplánované ďalšie preteky EP v slopestyle akrobatických lyžiarov.

Peter Prevc dosiahol svoj 18. triumf vo svetovom pohári Kilde s Klinem zaskočili súperov, Žampa obsadil 36. miesto