Zuzulová skončila vo Flachau predčasne v 1. kole

Zuzulová

FLACHAU 12. januára (WEBNOVINY) – Veronika Zuzulová nebude medzi klasifikovanými v utorkových večerných pretekoch Svetového pohára žien v slalome v rakúskom Flachau. Slovenská olympionička už po niekoľkých bránkach úvodného kola chytila nepopulárneho „špicara“ a s atraktívnymi pretekmi pod reflektormi sa predčasne rozlúčila. Zuzulová štartovala s číslom 30 a veľmi si chcela vylepšiť svoj renking vo Svetovom pohári, no v týchto pretekoch sa jej to nepodarilo. Najbližšie čaká 25-ročnú Bratislavčanku v rámci bojov o krištáľové glóbusy už najbližší víkend obrovský slalom a slalom v slovinskom Maribore. V tomto roku Zuzulová nedokončila preteky po prvý raz, pričom 3. januára v chorvátskom Záhrebe si vybojovala vôbec prvé body do hodnotenia SP. Obsadila tam 15. miesto.

Prvé kolo večerného slalomu vo Flachau ovládli nemecké sestry Rieschové. Na čele je Susanne pred Mariou, ktorá zaostáva o 12 stotín sekundy. Tretie miesto patrí Rakúšanke Kathrin Zettelovej (+0,93). Prvé kolo sa ešte neskončilo, ale poradie na horných pozíciách by sa už nemalo meniť. Druhé kolo s tridsiatkou najlepších sa začne o 20.30 h.

Výsledky:

Slalom žien – 1. kolo (poradie po prvej odjazdenej tridsiatke): 1. Susanne Rieschová (Nem.) 47,09 s, 2. Maria Rieschová (Nem.) +0,12, 3. Kathrin Zettelová (Rak.) +0,93, 4. Šárka Záhrobská (ČR) +0,98, 5. Marlies Schildová (Rak.) +1,04, 6. Tanja Poutiainenová (Fín.) +1,18,…Veronika Zuzulová (SR) – nedokončila 1. kolo.

SITA

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Kathrin ZettelováMaria RieschováMarlies SchildováVeronika Zuzulová