Aktualizované: Zväz ľadového hokeja udelil licencie, MHC Martin definitívne bez účasti v Tipsport lige

Martin Kohút
Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Martin Kohút. Foto: SITA/Monika Zaťková.

BRATISLAVA 2. augusta (WebNoviny.sk) – Výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja na svojom stredajšom zasadnutí v Bratislave rozhodol o udelení potrebných licencií na štart v príslušných súťažiach všetkým klubom s výnimkou MHC Martin.

Bez licencie sú aj mládežnícke mužstvá

Tento martinský klub nedostal licencie ani pre mládežnícke družstvá. Definitíva ešte nepadla vo veci posledného voľného miesta v Tipsport lige 2017/2018, po splnení ďalších predpísaných záležitostí by ho mal obsadiť klub z Detvy.

Ako je známe, martinský MHC, ktorý doteraz hral v najvyššej domácej hokejovej súťaži, má veľké finančné problémy a hrať pravdepodobne vôbec nebude.

Detva musí splniť podmienky

„MHC Martin má problémy, ktoré do dnešného dňa nedokázal vyriešiť, preto mu výkonný výbor nemohol udeliť licenciu ani na tejto úrovni, čo nás veľmi mrzí. Verím však, že zainteresované skupiny nájdu riešenie, ako hráčov dostať do iného klubu, aby pokračovali vo svojich kariérach,“ povedal generálny sekretár Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Miroslav Valíček.

„Ak Detva splní všetky náležitosti týkajúce sa šatní, hracej plochy, svetelnej tabule a podobne, čo vyzerá, že sa jej podarí, dostane tiež licenciu na účasť v extralige,“ pokračoval.

Informácie a hlasy priniesol oficiálny web SZĽH.

 

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MHC Moutfield MartinSZĽH Slovenský zväz ľadového hokeja