Zverejnili fotografie z krstu princeznej Charlotte

Princeznú Charlotte pokrstili
Princeznú Charlotte, ktorá sa 2. mája narodila britskému kráľovskému páru vojvodovi a vojvodkyni z Cambridgeu, v nedeľu pokrstili v kostole svätej Márie Magdalény v Sandringhame v grófstve Norfolk. Jej krstnými rodičmi sa stala kamarátka princa Williama a jeho manželky Catherine Sophie Carter, Williamova sesternica Laura Fellowes a jeho kamaráti James Meade a Thomas van Straubenzee a tiež Catherinin bratranec Adam Middleton. Na fotografii: Vojvoda a vojvodkyňa s Cambridgeu spolu s princom Georgeom a princeznou Charlotte. Anglicko, 5. júla 2015. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 10. júla (WEBNOVINY) – Britský princ William a jeho manželka Catherine zverejnili fotografie z krstu ich dcéry Charlotte. Zábery zhotovil známy fotograf Mario Testino a rodičia malej princeznej sú podľa ich hovorcu šťastní, že sa o ne mohli podeliť s verejnosťou. Dúfajú tiež, že sa budú všetkým páčiť tak, ako im.

Na jednej z fotografií vidieť Williama a Catherine spolu so Charlotte a ich prvorodeným synom Georgeom. Na ďalšej sú okrem nich aj kráľovná Alžbeta II. s manželom, princom Philipom, princ Charles s manželkou Camillou i rodičia Catherine – Carole a Michael Middletonovci, jej sestra Pippa a brat James.

Princezná Charlotte
Foto: SITA/AP

Princeznú krstili vodou z Jordánu

Súkromný obrad sa konal 5. júla v kostole svätej Márie Magdalény v Sandringhame v grófstve Norfolk a použili pri ňom vodu z Jordánu. Celebroval ho arcibiskup z Canterbury Justin Welby.

Krstnými rodičmi malej princeznej sú Catherinina kamarátka Sophie Carter a bratranec Adam Middleton, ďalej tiež Williamova sesternica Laura Fellowes a jeho kamaráti James Meade a Thomas van Straubenzee. Charlotte Elizabeth Diana mala na sebe repliku krstnej košieľky, ktorú pre svoju dcéru nechala v roku 1841 vyrobiť kráľovná Viktória.

Princezná Charlotte
Foto: SITA/AP

Jej výsosť princezná z Cambridgeu prišla na svet 2. mája v londýnskej St. Mary’s Hospital o 8:34 miestneho času. Bábätko po narodení vážilo približne 3700 gramov. Tridsaťtriročnú Catherine priviezli autom do nemocnice v ten deň o 6:00. Po jej boku bol 33-ročný William, vojvoda z Cambridgeu, ktorý bol s manželkou aj pri pôrode. Princezná Charlotte je štvrtá v poradovníku čakateľov na trón.

Obrazom: Princeznú Charlotte slávnostne pokrstili

William daroval Kate dva cenné prstene

William, ktorý je starším synom už zosnulej princeznej Diany a spomínaného princa Charlesa, sa s Catherine zoznámil v roku 2001 na univerzite v Škótsku. Pár tvoria s krátkou prestávkou od roku 2003. Zásnuby sa konali v októbri 2010, princ svojej nastávajúcej daroval 18-karátový zafírový prsteň, ktorý patril jeho matke.

Svadba roka, ako ju označili médiá, sa konala 29. apríla 2011. Ženích navliekol neveste na prst obrúčku z waleského zlata, ktoré svojmu vnukovi darovala kráľovná Alžbeta II.. Dvojicu sobášila vtedajšia hlava anglikánskej cirkvi Rowan Williams. Ich prvorodený syn George Alexander Louis prišiel na svet 22. júla 2013.

Mario Testino
Foto: SITA/AP

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alžbeta II.George Alexander Louiskráľovná Alžbeta II.princ Charlesprinc Williamprinc William a Kate Middletonprincezná Charlotte