Zverejnili klip k piesni Whitney Houston a Jordin Sparks

Červený koberec Billboard Music Awards
Jordin Sparks Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 28. júna (WEBNOVINY) – V stredu zverejnili videoklip k piesni Celebrate, ktorá je spoločnou skladbou zosnulej speváčky Whitney Houston a víťazky šiestej série speváckej súťaže American Idol Jordin Sparks.

Video zobrazuje oslavu plnú tanca, v hlavnej úlohe so Sparks. Houston si priamo vo videoklipe nestihla zahrať.

Objavuje sa v ňom len niekoľkokrát prostredníctvom scén z filmu Sparkle, ku ktorému skladba vznikla. „Plánovali sme to nakrútiť s Whitney, no už tu nie je a tak sme si ju týmto aspoň uctili,“ povedala Sparks pre televíziu BET.

Speváčka okrem iného uviedla že pieseň nenahrávali spolu, pretože to nedovoľoval zaplnený kalendár Houston. „Veľmi rada by som s ňou bola v štúdiu, no jej program bol šialený. Nenašli sme v ňom priestor na spoločné nahrávanie a tak sme to nahrávali osobitne,“ dodala Sparks.

Celebrate

Snímku Sparkle režiséra Salima Akila budú v slovenských kinách premietať od 1. novembra. V USA bude mať premiéru omnoho skôr – už 17. augusta. Houston, ktorá pieseň produkovanú R. Kellym nahrala len štyri dni pred smrťou, si v snímke zahrala matku troch dcér.

Whitney houston
Foto: SITA/AP

Tie vytvoria úspešnú spevácku skupinu a na vlastnej koži okúsia svet šoubiznisu plný nebezpečenstva a drog. Ide o remake rovnomenného filmu z roku 1976, v ktorom sa v hlavnej úlohe predstavila Irene Cara.

Whitney Houston zomrela 11. februára vo veku 48 rokov. Bez známok života ju našli vo vani jej hotelovej izby v Beverly Hills. Príčinou tragického úmrtia speváčky bolo utopenie, pričom išlo o dôsledok užívania kokaínu a ochorenia srdca. Držiteľka šiestich cien Grammy mala v čase úmrtia vo svojom tele aj marihuanu, antihistaminikum a ďalšie lieky. Pochovali ju 19. februára na cintoríne Fairview v mestečku Westfield v jej rodnom New Jersey.

Informácie pochádzajú z webovej stránky billboard.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Whitney Houston