Zverejnili kompletný program festivalu Pohoda

Bažant Pohoda 2015
Atmosféra druhého dňa 19. ročníka multižánrového festivalu Bažant Pohoda 2015 na letisku v Trenčíne. Trenčín, 10. júl 2015. Foto: SITA/Robert Tappert

BRATISLAVA 23. júna (WebNoviny.sk) – Organizátori multižánrového festivalu Bažant Pohoda zverejnili line-up 20. ročníka podujatia, ktorý sa bude konať od 7. do 9. júla na letisku v Trenčíne. Záujemcovia nájdu detailný program na oficiálnej stránke festivalu, kde si jednotlivé vystúpenia môžu pozrieť roztriedené podľa pódií či v časovej osi podľa dní.

V prvý festivalový večer sa návštevníci môžu tešiť na vystúpenia Bratislava Hot Serenaders spolu s Milanom Lasicom či Gogol Bordello. O 22:30 sa na hlavnom Urpiner stagei predstaví PJ Harvey, ktorá bude hrať do polnoci. Po nej si organizátori pripravili ešte Pohoda 20 MK Selection. Na druhý deň na Pohode zahrajú napríklad Zrní & Janáčkova filharmónia Ostrava, Walter Schnitzelsson, The Vaccines, Shibusa Shirazu Orchestra, Mbongwana Star, Astronautalis, Vaults či Josey Rebelle. O dvadsiatej hodine na hlavnom pódiu odštartujú koncert Sigu Rós, ktorých o 23:00 vystrieda Parov Stelar. Večer sa návštevníci môžu tiež tešiť na vystúpenia formácií My Baby, Billy Barman, Digital 21 + Stefan Olsdal, Dub Pistols či dídžejky Niny Kraviz.

Sobota prinesie tvorbu Davida Kollera, kapiel Savages, The Tap Tap, Bazzookas, Saténové ruky, Midi Lidi, Chicks on Speed, Honeyblood, Núku, hudobníka Kirana Leonarda, speváčky Lenky Dusilovej so skupinou Baromantika či spoločný projekt speváčky Katarzie a muzikanta Martina Valihoru, ktorí sa predstavia na stagei Red Bull Music Academy. O 20:00 na hlavnom pódiu vystúpi Róisín Murphy. V tom čase bude mať na Budiš stagei koncert slovenská formácia the Ills a v Red Bull Music Academy Sevdaliza Live. Posledná noc Pohody bude pokračovať koncertmi The Prodigy, Jamesa Blakea, Dja Shadowa, Jany Kirschner, Karpatských chrbátov. Vystúpi napríklad aj Flying Lotus, Ash Koosha či Wojciech Kucharczyk a Vítanie slnka si návštevníci budú môcť užiť s Vrbovskými víťazmi.

Hlavnou novinkou festivalu je kryté pódium Red Bull Music Academy. Úspešný koncept, ktorý spája hudobných nadšencov cez vystúpenia umelcov, prednášky a workshopy, zavíta na Slovensko po prvý raz. Návštevníci si tiež budú môcť priamo v areáli pozrieť živý prenos štvrtkového semifinálového zápasu majstrovstiev Európy vo futbale ako aj prenosy z etáp cyklistických pretekov Tour de France. Okrem toho si Pohoda opäť pripravila široký výber pív či cider. Nebudú chýbať gastronomické prevádzky, špeciálna vlaková doprava, splachovacie WC, sprchy, nabíjačky na mobilné telefóny, WIFI pokrytie, platobné terminály alebo úschovňa. Organizátori tiež pripravili ďalšiu alternatívu dopravy. Prímestská doprava spojí dejisko festivalu s Trenčianskymi Teplicami. V prípade záujmu pribudnú spoje do Považskej Bystrice či Piešťan. Vyšší komfort v ubytovaní ponúknu nové drevené chatky.

Informácie pochádzajú od PR manažéra festivalu Antona Repku, z webstránky www.pohodafestival.sk a z archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Billy BarmanWalter Schnitzelsson