Zverejnili mená kapitánov v Zápase hviezd NBA, najviac hlasov fanúšikov získal LeBron James

LeBron James, David Nwaba
Hráč LA Laker LeBron James, vľavo, v súboji s Davidom Nwambom z Cleveland Cavaliers počas zápasu NBA. 22. november 2018 Foto: SITA/AP

NEW YORK 25. januára (WebNoviny.sk) – LeBron James z Los Angeles Lakers a Jannis Antetokunmpo z Milwaukee Bucks budú kapitánmi v Zápase hviezd basketbalovej NBA 2019. James získal od fanúšikov najviac hlasov a predstaví sa v základnej zostave pätnástykrát v sérii.

Druhýkrát v novom formáte

Antetokunmpo nahradí vo funkcii kapitána Stephena Curryho, ktorý sa musel skloniť pred „kráľom“ Jamesom, keďže ten zmenil pred sezónou konferenciu po prestupe z Clevelandu. Jediným nováčikom v základnej zostave bude Kemba Walker, stredný rozohrávač Charlotte, ktoré bude hostiť exhibičné podujatie 17. februára.

Zápas hviezd NBA sa bude hrať druhýkrát v novom formáte, dvaja kapitáni si vyberú spoluhráčov do základnej zostavy zo zvyšnej osmičky najžiadanejších basketbalistov podľa fanúšikov bez ohľadu na ich príslušnosť ku konferencii.

Neuveriteľný moment kariéry

Z hráčov „Východu“ to budú okrem spomenutého Walkera aj Kyrie Irving z Bostonu, Kawhi Leonard z Toronta a Joel Embiid z Philadelphie. Zo Západnej konferencie sa predstavia Stephen Curry a Kevin Durant z Golden State, James Harden z Houstonu a Paul George z Oklahomy City.

„Do mojich uší sa dostalo veľa pochybností o tom, či mám na to stať sa elitným rozohrávačom tejto ligy. Takže zúčastniť sa na druhom Zápase hviezd v rade a premiérovo ako člen základnej zostavy je neuveriteľný moment mojej kariéry,“ tešil sa Kemba Walker. Náhradníkov vyberú tréneri 31. januára, spoluhráčov si James a Antetokunmpo zvolia v televíznom prenose 7. februára.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe James HardenJannis AntetokunmpoKevin DurantKyrie IrvingLeBron JamesPaul GeorgeStephen Curry