Zverejnili názov nového Spider-Mana

Andrewom Garfield
Andrewom Garfield Foto: SITA, AP

BRATISLAVA 15. februára (WEBNOVINY) – Spoločnosť Columbia Pictures oznámila, že nový film o komiksovom pavúčom mužovi uvedú do kín pod názvom The Amazing Spider-Man. Štúdio zároveň zverejnilo novú fotografiu Andrewa Garfielda ako Spider-Mana – prvú, na ktorej je celý oblečený v známom kostýme i s maskou na tvári. Na svojej webovej stránke o tom informoval magazín Hollywood Reporter.

Nový titul odzrkadľuje snahu štúdia vrátiť sa ku koreňom legendárnej postavy, keďže rovnaký názov nesie komiksová séria Stana Leeho a ilustrátora Stevea Ditkoa o Spider-Manovi, ktorú vydavateľstvo Marvel začalo vydávať v roku 1963. Mladý superhrdina sa pritom vôbec po prvý raz objavil v čísle 15 komiksu Amazing Fantasy v auguste 1962 a jeho popularita medzi čitateľmi vyústila do vzniku samostatnej série.

The Amazing Spider-Man je snahou o znovuoživenie úspešnej filmovej série po tom, ako Garfield v hlavnej úlohe nahradil 35-ročného Tobeyho Maguirea. Ten stvárnil pavúčieho muža v troch predchádzajúcich filmoch režiséra Sama Raimiho z rokov 2002, 2004 a 2007. Snímky zaznamenali obrovský komerčný úspech, keď si na celom svete na svoje konto pripísali tržby vo výške 2,5 miliardy amerických dolárov. Predstavitelia spoločností Sony Pictures Entertainment a Marvel Studios sa však rozhodli nenakrútiť plánovaný film Spider-Man 4, ale snímku, ktorá bude sledovať Petra „Spider-Mana“ Parkera na strednej škole. Ďalšie informácie o príbehu tvorcovia držia v tajnosti.

Snímku, v ktorej okrem 27-ročného Andrewa Garfielda účinkujú napríklad Emma Stone, Rhys Ifans, Denis Leary, Campbell Scott, Martin Sheen a Sally Field, v súčasnosti nakrúcajú pod režisérskou taktovkou Marca Webba. O scenár na základe komiksu sa postarali James Vanderbilt, Alvin Sargent a Steve Kloves. V USA je uvedenie snímky v 3D formáte naplánované na 3. júla 2012.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Emma Stone