Zverejnili rebríček hokejistov pre draft NHL, nechýbajú v ňom ani Slováci

Martin Fehérváry
Martin Fehérváry v drese slovenskej hokejovej reprezentácie počas zápasu na MS v hokeji do 20 rokov.. Foto: archívne, Mark Blinch/The Canadian Press via AP.

NEW YORK 18. apríla (WebNoviny.sk) – Skautingová organizácia CSS zverejnila svoj záverečný rebríček mladých hokejistov v súvislosti s júnovým draftom nováčikov v zámorskej NHL. Nechýbajú v ňom ani Slováci, no v zoznamoch nefigurujú tak vysoko, aby mohli pomýšľať na výber v 1. kole draftu.

Medzi korčuliarmi pôsobiacimi v Európe je na 15. mieste obranca Martin Fehérváry, ktorý má reálnu šancu na to, aby si ho kluby zámorskej profiligy vybrali v druhom, treťom či štvrtom kole. Omnoho nižšie sú v poradí Oliver Okuliar, Kristián Kováčik, Martin Bučko, Andrej Kukuča, Boris Česánek a Michal Pupák.

V Európe organizáciu CSS nezaujal ani jeden zo slovenských brankárov. Naopak, medzi tými, ktorí chytajú v zámorí, je Roman Durný na 9. priečke, Dávid Hrenák je dvanásty a Juraj Ovečka dvadsiaty. Medzi korčuliarmi zo zámoria je spomedzi Slovákov najvyššie útočník Miloš Roman na 41. pozícii, nasledujú Martin Pospíšil, Adam Liška, Michal Ivan a Martin Bodák.

Jednotkou medzi zámorskými korčuliarmi je ruský krídelník Andrej Svečnikov pred Američanom Bradym Tkachukom a českým útočníkom Filipom Zadinom. Medzi gólmanmi je lídrom Olivier Rodrigue. Medzi Európanmi je prvý švédsky obranca Rasmus Dahlin pred krajanom Adamom Boqvistom a krídelníkom Vitalijom Kravcovom z Ruska, medzi gólmanmi je to Čech Lukáš Dostál.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martin FehérváryMartin Pospíšil