Posledná rozlúčka s Jozefom Adamcom bude na futbalovom štadióne, zaznejú aj jeho obľúbené piesne

Jozef Adamec
Bývalý slovenský futbalista a tréner Jozef Adamec. Foto: archívne, SITA/Peter Maďar

TRNAVA 27. decembra (WebNoviny.sk) – Posledná rozlúčka s bývalým úspešným futbalovým reprezentantom Československa a neskôr trénerom Jozefom Adamcom, ktorý zomrel v pondelok 24. decembra vo veku 76 rokov, sa uskutoční v piatok 4. januára 2019 o 15.00 h na Štadióne Antona Malatinského v Trnave. Informáciu priniesol oficiálny web Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Obrad bude celebrovať arcibiskup Orosch

Smútočný obrad bude prístupný aj širokej verejnosti. Celebrovať ho bude rímskokatolícky arcibiskup Trnavskej arcidiecézy Mons. Ján Orosch. Rakva s telesnými pozostatkami Jozefa Adamca bude na ploche štadióna pod priestormi V.I.P. od 14. hodiny.

Od tejto doby, až do začiatku poslednej rozlúčky, bude možné si prísť uctiť legendárneho futbalistu na pietné miesto, bude možné položiť kvetinové dary.

Vstup pre hostí a fanúšikov bude od pešej zóny cez vchod pre sanitky, následne po umelom trávniku do stredu ihrisku a cez bránky na tribúnu. Pre verejnosť bude otvorená východná tribúna (sektory 7 a 8, biznis zóna a sektory 9 a 10 – v prípade naplnenia sa budú otvárať operatívne ďalšie priestory, informovať a organizovať fanúšikov bude prítomná SBS).

V.I.P. priestory priamo v strede, nad východom hráčov na plochu, budú určené pre najbližšiu rodinu, hostí, klub, bývalých a súčasných futbalistov.

Fanúšikovia chystajú prekvapenie

V úvode poslednej rozlúčky budú smútočné prejavy hostí, zaznejú obľúbené skladby Jednoho dne se vrátiš od Věry Špinarovej, Volám sa láska od Karola Duchoňa a Ave Maria od Lucii Bílej.

Potom bude nasledovať cirkevný obrad a na záver skladba Il Silenzio, počas ktorej za sprievodu súčasných, bývalých futbalistov a hostí opustí rakva s Jozefom Adamcom trnavský štadión. V tento moment chystajú prekvapenie aj fanúšikovia.

Smútočnú scénu dotvorí veľká fotografia zosnulej legendy, dres s číslom 10, mládežnícki hráči Spartaka s vlajkami a dokrútky na veľkoplošných obrazovkách. Informácie priniesol oficiálny web klubu FC Spartak Trnava.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján Oroschjozef adamec