Zverejnili video z teroristického útoku v Jeruzaleme

Útok v Jeruzaleme
Server Ynetnews zverejnil záznam útoku vo východnom Jeruzaleme. Foto: reprofoto Ynetnews

JERUZALEM 8. januára (WebNoviny.sk) – Izraelský denník Jediot achronot na svojej webovej stránke zverejnil videozáznam útoku, ktorý sa dnes odohral vo východnom Jeruzaleme a pripravil o život najmenej štyroch mladých Izraelčanov. Ďalších 13 ľudí bolo pri útoku zranených.

Zo záznamu vyplýva, že vodič kamiónu vo veľkej rýchlosti zámerne zišiel z cesty a narazil do skupiny ľudí – vojakov -, práve vystupujúcich z autobusu. Následne sa auto na priľahlej ceste niekoľkokrát otočilo okolo svojej osi a potom ešte raz zacúvalo na miesto, kde po prvom nájazde zostali ležať mŕtvi a zranení. Ako informoval server Ynetnews, nákladné auto malo izraelské evidenčné čísla.

Viac o teroristickom útoku v Jeruzaleme:

Terorista vrazil nákladiakom do davu pri obľúbenej promenáde

Podľa izraelskej polície ho šoféroval Palestínčan Fadi Kanabir, ktorý bol pred časom prepustený z väznice a pochádzal zo susedného predmestia Džabal Mukabir. Tá susedí so štvrťou Armon ha-Naciv (známou aj ako Talpijot Mizrach – Východný Talpijot), kde sa odohral dnešný útok.

Nemenované izraelské policajné zdroje pripustili, že útočníka k jeho činu mohol inšpirovať nedávny útok na vianočný trh v Berlíne, kde prišla o život i jedna Izraelčanka.

Útok v Jeruzaleme patrí k najzávažnejším vo viac ako rok trvajúcej vlne násilností, v ktorej Palestínčania na Izraelčanov útočia zo strelných zbraní, nožmi či zámerným vrazením autom do skupiny ľudí. Incident je po troch mesiacoch prvým, ktorý si vyžiadal aj obete z izraelských radov.

K zodpovednosti za útok, ktorý Izrael označil za teroristický, sa zatiaľ nikto neprihlásil. Palestínske hnutie Hamas ho však už medzičasom odobrilo a označilo za hrdinský skutok hodný nasledovania inými Palestínčanmi.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom