Zvieratá z útulkov po celom Slovenskú opäť hľadajú domov

Akcia Nájdite sa! pomáhala opusteným zvieratám
Piaty ročník charitatívnej akcie Nájdite sa! na pomoc opusteným zvieratám, počas ktorej sa v priestoroch Horárne v Horskom parku v Bratislave predstavilo 15 útulkov z celého Slovenska. Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 5. októbra (WEBNOVINY) – Zvieratá z útulkov v sobotu v bratislavskom Horskom parku hľadajú svojich nových majiteľov.

Už v poradí deviate pokračovanie podujatia Nájdite sa!…so zvieratkom z útulku sa koná v sobotu od 10:00 do 16:00. Okrem hľadania domáceho zvieracieho miláčika si budú môcť návštevníci vypočuť aj unplugged koncert Ženy z lesoparku či vyhrať krmivo na pol roka pre svojho psíka. Agentúru SITA o podujatí informovala hovorkyňa Starého Mesta Alexandra Obuchová.

Októbrové podujatie Nájdite sa!…so zvieratkom z útulku bude posledným v tomto roku. Svoju účasť v sobotu v Horskom parku prisľúbilo desať útulkov nielen z Bratislavy, ale aj z Revúcej, Banskej Štiavnice či Šale. V sobotu budú môcť návštevníci Horského parku, ktorí si adoptujú zvieratko z útulku, súťažiť o krmivo pre svojho domáceho miláčika na pol roka.

Chovateľom domácich zvierat poradí i veterinár, ľudia sa s ním môžu porozprávať napríklad o vhodnej výžive psov počas zimného obdobia. Divákom v Horskom parku zaspieva kapela Žena z lesoparku, návštevníci si tiež budú môcť vydražiť veci pre zvieratká.

Výťažok z dražby pôjde na dobrú vec, informovala Obuchová. Podujatím bude v sobotu v Horskom parku sprevádzať moderátor Matúš Krnčok, ambasádorkou projektu je herečka a moderátorka Kristína Farkašová a projekt prídu podporiť aj ďalšie známe tváre.

Tento rok si počas podujatí Nájdite sa!…so zvieratkom z útulku našlo nový domov 25 zvierat. Vďaka nadácii Nájdite sa!…so zvieratkom z útulku celkovo našlo nových majiteľov už takmer 120 psov a mačiek.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Kristína Farkašová
Firmy a inštitúcie Sloboda zvierat