Piešťanom proti Skalici nestačil ani trojgólový náskok

HK 36 Skalica - ŠHK 37 Piešťany 4:0
Zľava: Žigmund Pálffy z HK 36 Skalica a Tomáš Bučka z ŠHK 37 Piešťany počas štvrtého zápasu štvrťfinále Slovnaft play-off Tipsport extraligy v sezóne 2012/2013 medzi HK 36 Skalica a ŠHK 37 Piešťany. Skalica, 13. marec 2013. Foto: SITA/Martin Medňanský

PIEŠŤANY 15. marca (WEBNOVINY) – Hokejisti Skalice zdolali v piatkovom stretnutí štvrťfinále Slovnaft play-off Tipsport extraligy na ľade Piešťan domáci tím ŠHK 37 tesne 5:4.

V sérii hranej na štyri víťazstvá majú Pállfy a spol. bližšie k účasti v semifinále, pretože vedú 3:2 na zápasy. Skaličania môžu o postupe medzi kvarteto najlepších rozhodnúť v domácom prostredí v nedeľu 17. marca.

Nováčik najvyššej slovenskej hokejovej súťaže viedol v piatkovom piatom meraní síl 2:0 aj 4:1, napokon však odchádzali jeho hráči smutní. Jedenásť sekúnd pred koncom riadneho hracieho času rozhodol o víťazstve Skalice skúsený útočník René Školiak.

ŠHK 37 Piešťany – HK 36 Skalica 4:5 (4:2, 0:0, 0:3) – stav série 2:3

Góly: 5. Peško (J. Ručkay, H. Ručkay), 6. Mertel (Stupka, Chylo), 8. Chylo (Mertel, Drgoň), 15. Stupka (Mertel, Chylo) – 7. I. Jankovič, 19. R. Školiak (Pálffy, Klejna), 42. Stieler (Lažo), 58. Lažo (Pálffy, R. Školiak), 60. R. Školiak (Vyrůbalík)

Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše Škadra (Piešťany) 10 min za nešportové správanie, Bobček (Skalica) 20 min za údery, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Konc J., Lauff – Rovenský, Snášel, 3060 divákov

Piešťany: Tomek – Brňák, Škadra, R. Filip, Drgoň, A. Hruška, V. Urban, Bučka, A. Kolník – S. Saliji, V. Nemec, T. Melichárek – H. Ručkay, Peško, J. Ručkay – Chylo, Mertel, Stupka – Šišovský, M. Toman, Haring

Skalica: M. Lipovský (8. Trenčan) – L. Kozák, I. Jankovič, Vyrůbalík, Trška, Barák, Bobček, Jaborník, Beňa – Pálffy, R. Školiak, Klejna – Lažo, Stieler, Martin Sloboda – Kutálek, Holovič, Šátek – Bezúch, T. Šille, J. Jurík

Milan Klement (tréner Piešťan): „Ťažko sa mi hodnotí toto stretnutie. Za stavu 4:1 sme v závere prvej tretiny neustrážili súpera a ten znížil. Prostrednú tretinu sme ustáli. V úvode tretej časti sme súperovi ´namazali´ na tretí gól. Keby bol dlhšie dvojgólový rozdiel, asi by sme zápas uhrali. Zbytočnými chybami a možno aj psychikou sme napokon duel stratili. Ideme ešte na jeden súboj do Skalice, určite tam nepôjdeme odohrať iba rekreačný zápas. Urobíme všetko preto, aby sme sériu vrátili do Piešťan.“

Marrtin Pešout (tréner Skalice): „Zápas sa musel divákom páčiť, ale obaja tréneri boli asi na mŕtvicu. My zo začiatku zápasu a domáci z jeho konca. Prvú tretinu sme na ľade neexistovali. V druhej časti bola hra vyrovnaná, v tretej tretine sme dokázali domácim zápas ukradnúť. Dohrávali sme v obrovskej eufórii, ktorú som ešte nezažil za môjho pôsobenia v Skalici. Som hrdý na hráčov, že duel za stavu 1:4 nezabalili a nešetrili sily na ďalšie stretnutie.“

Na vypredanom štadióne sa hral od začiatku svižný hokej. Domáci spustili strelecký koncert už v 5. min, keď Peško otvoril skóre stretnutia.

V hľadisku ešte neutíchla radosť a už v 6. min strelou švihom zvýšil vedenie domácich Mertel. O minútu neskôr však hostia náhodne nastreleným pukom od Jankoviča znížili na 1:2.

Domáci kontrovali opäť v 8. min: Chylo tretím gólom vyhnal z bránky Lipovského. V 15. min prekonal striedajúceho Trenčana v bránke Skalice Stupka, keď do bránky doklepol odrazený puk od žŕdky. V 18. min nepremenili tutovky domáci J. Ručkay a Melichárek. Vzápätí hostia znížili, keď skúsený Pálffy prihrávkou spoza bránky nabil Školiakovi – 2:4.

Druhá tretina sa začala šancami domácich, ale hra sa postupne vyrovnala. V 26. min nevyužili príležitosti domáci Melichárek ani Peško.

V 31. min sa vyznamenal domáci gólman Tomek, keď zlikvidoval dorážku hráča hostí. Následne si Melichárek nakorčuľoval do pásma hostí a tvrdou strelou zasiahol brankára Trenčana do pleca. Vo zvyšných minútach druhej tretiny už gól nepadol, a tak po druhej tretine zostal nezmenený stav

Nástup do tretej tretiny mali lepší hostia. Na začiatku 42. min Stieler strelou pod hornú žŕdku znížil na 3:4. V ďalších minútach bola hra rozháraná, v 54. min sa ocitol v šanci H. Ručkay, ale zamotal sa v kľučkách. V 56. min pálil od modrej čiary Drgoň pri presilovej hre, ale trafil len brankára Trenčana.

Domáci pôsobili veľmi nervóznym dojmom a v 58. min Skaličania využili presilovú hru, keď Pálffyho prihrávku premenil na vyrovnávajúci gól Lažo. Všetci už očakávali predĺženie, ale jedenásť sekúnd pred koncom riadneho hracieho času pri zmätku v obrannom pásme domácich dorazil strelu Vyrůbalíka do bránky na víťazný gól Školiak – 4:5.