Zvolen preťal sériu prehier a vrátil sa na čelo Tipsport ligy, Banská Bystrica tesne zdolala Nitru

Banská Bystrica - Nitra
Herná situácia počas dohrávky hokejového zápasu 26. kola Tipsport ligy 2018/2019 medzi HC '05 iClinic Banská Bystrica a HK Nitra. Banská Bystrica, 4. december 2018. Foto: SITA/Jakub Julény

PIEŠŤANY 4. decembra (WebNoviny.sk) – V utorkovej dohrávke 29. kola Tipsport ligy 2018/2019 si hráči MAC Budapešť dokázali poradiť s reprezentačným výberom HK Orange 20 po výsledku 5:4 po predĺžení.

Góly tohto stretnutia začali padať až po 12. min a ako prvý sa do listiny strelcov zapísal slovenský útočník vo farbách maďarského mužstva Tomáš Klempa, a to dokonca v oslabení.

V druhej tretine napodobnil Klempu ďalší útočník Chris Langow a navýšil na 2:0. Dvojgólové vedenie hosťom dlho nevydržalo a už o minútu neskôr znížil Andrej Kollár. Vedenie hostí zvýšil opäť na rozdiel dvoch gólov John Negrin, no aj na tento zásah našli domáci odpoveď zásluhou Oliviera Giertla. V tretej tretine sa juniorom z reprezentačnej „dvadsiatky“ podarilo zaskočiť súpera a po dvoch góloch Miloša Fafráka v početnej výhode poslali duel do predĺženia. V ňom mali hokejisti HK Orange 20 na dosah vôbec prvé víťazstvo v tejto sezóne, avšak víťazný gól Chrisa Langowa zo 4. minúty predĺženia im túto vidinu triumfu oddialil. Budapešť zdolala reprezentačnú dvadsiatku po predĺžení.

Zvolen uspel po štyroch prehrách

Hokejisti Zvolena zvládli zápas predohrávky 35. kola Tipsport ligy a na ľade Spišskej Novej Vsi dokázali zvíťaziť nad Liptovským Mikulášom 4:1. Prvý gól stretnutia padol do siete Zvolena, keď sa za Liptákov presadil Števuliak. Hostia dokázali presným zásahom odpovedať až v prostrednom dejstve a po góle Milana Kytnára svietilo na tabuli skóre 1:1.

Do vedenia sa ale Zvolenčania dostali pomerne rýchlo a už po dvoch minútach od vyrovnávajúceho zásahu prekonal gólmana Juraja Hollého útočník HKM Garrett Mitchell. Pohodu na hokejky tímu spod Pustého hradu priniesol gólom na 3:1 Lukáš Handlovský. V tretej časti hry zavŕšil víťazstvo hosťujúceho mužstva Peter Zuzin, ktorý sa presadil 50 sekúnd po začiatku tretieho dejstva. Zvolenčania sa po prerušení šnúry štyroch prehier v sérii vrátili na čelo súťaže so 66 nazbieranými bodmi. Druhé Košice ich momentálne majú na konte 65, avšak majú k dispozícii taktiež zápas k dobru.

Banská Bystrica ťahá víťaznú sériu

Hokejisti Banskej Bystrice dokázali v utorkovej dohrávke 26. kola Tipsport ligy 2018/2019 zvíťaziť nad hráčmi Nitry 3:2 po predĺžení. Domáci pritom nezačali v tomto stretnutí vôbec dobre. Už v 5. min otvoril skóre Juraj Majdan a o tri minúty neskôr ho napodobnil jeho spoluhráč Branislav Rapáč. „Barani“ sa do zápasu vrátili až v druhej tretine, kedy znížil Juraj Sýkora.

O vyrovnanie sa tri minúty pred koncomriadneho hracieho času postaral Kanaďan Eric Selleck. V predĺžení urobili hostia chybu, keď dostali dvojminútový trest za príliš veľa hráčov na ľade a následne rozhodol o víťazstve „baranov“ Éric Faille. „Corgoni“ tak po tejto prehre prišli o svoju osemzápasovú šnúru víťazstiev. Naopak, pre Banskú Bystricu to bolo práve ôsme víťazstvo v sérii.

Tipsport liga 2018/2019

• 35. kolo

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HKM Zvolen 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)
Góly: 14. Števuliak – 23. Kytnár (Handlovský), 25. Mitchell (Kelemen), 38. Handlovský (Špirko), 41. Zuzin (Obdržálek, Vandane)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Orolin – Durmis, Šoltés, Kramár, 174 divákov

Liptovský Mikuláš: J. Hollý – Mezovský, Fereta, M. Bača, Nádašdi, R. Suchý, J. Nemec, Števuliak, Košecký – Richard Huna, Róbert Huna, Kriška – Sukeľ, Oško, Uram – A. Lištiak, M. Piatka, A. Nechaj – V. Vibíral, Uhrík, Žiak
Zvolen: Skapski – Fraser, Vandane, Zeleňák, D. Růžička, Pöyhönen, A. Drgoň, Michal Roman, P. Marcinek – Obdržálek, Špirko, Šišovský – P. Zuzin, Mitchell, Kelemen – Michal Chovan, Kytnár, Handlovský – S. Petráš, Holovič, Andrisík

• 29. kolo

HK Orange 20 – MAC Budapešť (Maď.) 4:5 po predĺžení (0:1, 2:3, 2:0 – 0:1)
Góly: 28. A. Kollár (Giertl), 40. Giertl (Fafrák, Kupec), 57. Fafrák (A. Kollár, Giertl), 58. Fafrák (Urbánek, Dlugoš) – 12. T. Klempa (Negrin), 27. C. Langow, 32. Negrin (Bodó, K. Nagy), 37. Dudás (J.Brown, Dansereau), 64. C. Langow (Bodó, Dudás)
Vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky 3:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: P. Jonák, Milan Novák – Valo, Orolín, Čavojský, 142 divákov

HK Orange 20: Hlavaj – E. Švec, Kupec, Dlugoš, Boldižár, Nahálka, Brincko, Štefanka, Golian – Fafrák, A. Kollár, Giertl – Urbánek, Havrila, Köver – Minárik, Sojka, Čenka – Juščák, Džugan, L. Lunter
Budapešť: Rajna – Macaulay, Pozsgai, J. Dudás, K. Vokla, Burt, Negrin, Csollák – Bodó, C. Langkow, K. Nagy – Dansereau, J. Brown, T. Klempa – Szabad, Terbócs, Odnoga – Kedves, Majoross, Pápa

• 26. kolo

HC ’05 iClinic Banská Bystrica – HK Nitra 3:2 po predĺžení (0:2, 1:0, 1:0 – 1:0)
Góly: 40. J. Sýkora (B. Marshall, Asselin), 57. Selleck (B. Marshall, K. Sloboda), 62. É. Faille (A. Šťastný, J. Sýkora) – 5. Majdan (Scheidl), 8. B. Rapáč (Blackwater, McCormack)
Vylúčení: 6:9 na 2 min, navyše Lichanec (Banská Bystrica) 10 min osobný trest za napadnutie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga, Stano – Rojík, Synek, Majling, 2491 divákov

Banská Bystrica: S. Williams – B. Marshall, Nemčík, K. Sloboda, Biro, Kubka, Ďatelinka, Bodnár – Asselin, É. Faille, Selleck – J. Sýkora, A. Šťastný, Török – Kabáč, Češík, Gabor – R. Varga, Zigo, Lichanec
Nitra: Šimboch – McCormack, Mezei, K. Morrison, Rais, Versteeg, Miroslav Pupák, Pätoprstý, Korím – Blackwater, Marek Slovák, Lantoši – Majdan, Kerbashian, Scheidl – B. Rapáč, Bortňák, S. Buček – Hrušík, E. Čaládi, J. Šiška