Zvolen sa odvolal voči pokute, derby dohrajú bez divákov

Zvolenský štadión
Extraligový hokejový duel na zvolenskom štadióne museli kvôli dymu prerušiť. Foto: Facebook/HKM ZVOLEN

ZVOLEN 24. septembra (WEBNOVINY) – Vedenie hokejového extraligistu HKM Zvolen sa plánuje odvolať proti pokute vo výške 4500 eur od disciplinárnej komisie Slovenského zväzu ľadového hokeja za pyrotechniku v hľadisku počas stretnutia 1. kola Tipsport extraligy s Banskou Bystricou.

„Nepopieram, že tá pyrotechnika sa na tribúny nemala dostať. Tí, ktorí chcú robiť problémy, si však svoje cestičky vždy vedia nájsť. Urobili sme všetko pre to, aby sme tomu zabránili, preto sa nám trest 4500 eur zdá neprimerane vysoký a proti rozhodnutiu disciplinárky podáme do pätnástich dní odvolanie,“ prezentoval stanovisko klubu spod Pustého hradu jeho generálny manažér Milan Čanky.

Vedenie HKM zvažuje, že si bude nárokovať náhradu za pokutu u vinníka. „Polícia identifikovala páchateľa, je proti nemu vedené trestné stíhanie. Je to na dlhé lakte, ale určite si u neho budeme nárokovať náhradu za uloženú pokutu,“ doplnil na klubovom webe Milan Čanky.

HKM dostal pokutu od DK SZĽH za závažný prípad previnenia proti zákonu 1/2014. Zvolenčania pykajú za svetlice a pyrotechniku v sektore hostí, pre ktoré 12. septembra nedohrali zápas 1. kola extraligy s Banskou Bystricou.

Náklady bude znášať Zvolen

Stretnutie hokejovej Tipsport extraligy 2014/2015 medzi HKM Zvolen a HC ’05 Banská Bystrica z piatka 12. septembra 2014 dohrajú v utorok 7. októbra 2014 o 17.00 h vo Zvolene bez prítomnosti divákov. Pod Pustým hradom absolvujú extraligisti zvyšných 87 sekúnd, keď duel prerušili v čase 58:33 min.

Zúčastnené kluby majú právo pred dohrávkou tohto stretnutia na riadnu 20-minútovú rozcvičku. Po úprave ľadovej plochy sa bude vhadzovať buly v priestore prerušenia hry. V prípade predĺženia, trestných strieľaní nie je podmienkou úprava ľadovej plochy, mužstvá môžu maximálne využiť 5-minútovú prestávku medzi predĺžením, resp. trestnými strieľaniami,“ uvádza sa v tlačovej správe spoločnosti Pro Hokej, riadiaceho orgánu extraligy.

Náklady spojené s dohrávkou tohto stretnutia bude znášať organizátor stretnutia HKM Zvolen, hosťujúcemu klubu uhradí faktúru spojenú s dopravou družstva na zápas.